ΕΝΠ-ΑΠΟΕΛ 0-2: Απόδραση με ντοπιέτα Ζαχίντ (PICS&VIDEO)

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Tο ΑΠΟΕΛ με δύο γκολ του Ζαχίντ(2′, 72′) νίκησε με 0-2 την Ένωση Νέων Παραλιμνίου και έφτασε στην δεύτερη διαδοχική νίκη του στο πρωτάθλημα. Οι γαλαζοκίτρινοι που έβαλαν τις βάσεις για το τρίποντο από το δεύτερο μόλις λεπτό ήταν κυρίαρχοι σε όλη την διάρκεια του αγώνα, με τον εξαιρετικό και σήμερα Ζαχίντ να σφραγίζει την νίκη στο 72′ με δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Re-play:

– Ενός λεπτού σιγή εις μνήμη του Κόκου Οικονόμου, παλαίμαχου της Ενώσης

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

1΄ Κόρνερ του Ατζίλι, κεφαλιά ψαράκι του Νσούε που διώνει σε νέο κόρνερ ο Γκατσέφσκι

2΄ΓΚΟΛ! 0-1 Μάχες στην περιοχή της Ένωσης μετά από νέα εκτέλεση κόρνερ του Ατζίλι, η μπάλα καταλήγει στον Ζαχίντ και αυτός πλασάρει εύστοχα

6΄ Καταγιστικοί οι γαλαζοκίτρινοι, νέα ευκαιρία με τον Ατζίλι να γυρίζει στην περιοχή, το πλασέ του Νούχιου στην κίνηση φεύγει άουτ

8′ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΑΠΟΕΛ, στην θέση του τραυματία Γουίλερ ο Σιέλης

23΄ Ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ. Η πάσα του Ανουάρ στον Νούχιου που πλασάρει, η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο και πάει κόρνερ

25΄ Διαμαρτυρίες για πέναλτυ από την Ένωση σε πτώση του Μαρκόφσκι

27΄ Cooling Break

32΄ Συρτό σουτ του Φαν Άνχολντ η μπάλα φεύγει άουτ, πρώτη ευκαιρία για τους βυσσινί

41′ Ο Γκατσέφσκι βγαίνει και προλαβαίνει την κάθετη του Ζαχίντ πριν ο Νούχιου γίνει επικίνδυνος

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

46′ Πρώτη αλλαγή για την Ένωση, Μαϊσουράτζε στην θέση του Κοσμά

48′ Κίτρινη κάρτα στον Ανουάρ για φάουλ στον Μαρκόφσκι

60′ Εκτός περιοχής σουτ του Τάμαρι που φεύγει άουτ

60′ Ο Μπελόνε αφήνει την θέση του στον Ντένινγκ

65′ Κίτρινη στον Φελίπε για φάουλ στον Ανουάρ

67′ Εξαιρετικό μακρινό σουτ του Ιρέπ που διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Σίλβα

70΄Ντονγκαλά στην θέση του Ατζίλι

70′ Cooling Break

71′ Μπαλοτέλι στην θέση του Λουσέρο

72′ ΓΚΟΛ! 0-2 Με σκορερ και πάλι τον Ζαχίντ από το ύψος του πέναλτι μετά από πάσα του Τάμαρι από τα αριστερά

78′ Κίτρινη κάρτα στον Ντε Βινσέντι για τράβηγμα στον Ντένινγκ

80′ Λουντέμο στην θέση του Ζαχίντ που αποθεώνεται

85′ Κίτρινη κάρτα και στον Μαρκόφσκι για ”θέατρο” στην περιοχή

90′ Τεράστια διπλή χαμένη ευκαιρία για την Ένωση να μειώσει, αρχικά με τον Μπαλοτέλι  και στην συνέχεια με τον Μαρκόφσκι

4′ Λεπτά ο έξτρα χρόνος

ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

ΕΝΠ: Γκατσέφσκι, Ιρέπ, Φαν Άνχολντ, Λουσέρο(71′ Μπαλοτέλι), Μπελόνε(60΄Ντένινγκ), Θεοδώρου, Κοσμάς(46΄Μαϊσουράτζε), Μπαρμπόσα, Μπάλαζιτς, Φελίπε, Μαρκόφσκι

Στον πάγκο: Πέτρου, Μουλαζίμης, Ντένινγκ, Ουντόζι, Κοτσώνης, Κολοκούδιας, Μαϊσουράτζε, Κυριάκου, Μπαλοτέλι

AΠΟΕΛ: Σίλβα, Ζόρζε, Νούχιου, Ντε Βινσέντι, Τάμαρι, Ανουάρ, Ζαχίντ(80’Λουντέμο), Ενσούε, Ατζίλι(70′ Ντονγκαλά), Τζεράλδες, Γουίλερ(8΄Σιέλης)

Στον πάγκο: Πρινιωτάκης, Σάντος, Σιέλης, Ντίας, Εφραίμ, Λουντέμο, Κατσαντώνης, Σατσιάς, Ντονγκαλά.

19:30 Ε.Ν. Παραλιμνίου – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας
Στάδιο: «Τάσος Μάρκου»
Διαιτητής: Αναστασίου Ιωάννης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης