Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Τα αποτελέσματα στην Β’ κατηγορία
Live

Τα αποτελέσματα στην Β’ κατηγορία

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Το απόλυτο των νικών για την ΠΑΕΕΚ μετά την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας.

Δείτε όλα τα αποτελέσματα, την βαθμολογία και το πρόγραμμα.

Φινάλε την Κυριακή με τον αγώνα Oμόνοια Ψευδά – ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 3-0.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:  
Ξυλοτύμπου – Ονήσιλος 0-2 (Ράμος 31′ , Λοϊζίνιο 42′)
Oμόνοια Αρ, – Διγενής Μ. 2-1 (Τρύφωνος 50′, Αβραάμ 55’/)
ΘΟΪ – ΠΑΕΕΚ 0-1 (Ορ 72′)
*Το ΘΟΪ αγωνίστηκε με δέκα ποδοσφαιριστές από το 60΄ λόγω αποβολής του Οκκαρίδη.
Κούρης – ΑΕΖ 1-1 (Αντωνίου 7’/Θεοδώρου 19′)
Aλκή – ΑΣΙΛ 1-0 (Φακούντο 71′)
*Ο ΑΣΙΛ από το 81′ αγωνίστηκε με 10 πδοοσφαρισιτές λόγω αποβολής του Νικολαΐδη
Οθέλλος – Ακρίτας 3-0 (Μπιέλομπεργκ 12′, Κουμουρής 20′, Τούμπας 63′)
Αχυρώνας – Αγία Νάπα 1-1 (Ελευθερίου 28’/Πιντσέλι 87′)
Aρης-Αναγέννηση 2-2








H βαθμολογία: 

 
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ ΓΚΟΛ
1.ΠΑΕΕΚ 6 4-0
2.OMONOIA ΨΕΥΔΑ 6 6-2
3.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 4 5-2
4.ΟΘΕΛΛΟΣ 4 4-1
5.ΟΝΗΣΙΛΟΣ 4 3-1
6.ΑΛΚΗ 4 1-0
7.ΑΕΖ 4 5-2
8.ΑΚΡΙΤΑΣ 3 2-3
9.OΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 3 3-5
10.ΑΡΗΣ 2 3-3
11.ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 2 2-2
12.ΑΣΙΛ 1 1-2
13.ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΡΦΟΥ 1 1-2
14.ΘΟΙ 1 1-2
15.ΚΟΥΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ 1 3-4
16.ΑΧΥΡΩΝΑΣ 1 1-4
17.ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ 0 0-6
18.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 0 0-4

Τα αποτελέσματα της σεζόν 2020/21:

1η αγωνιστική:
Κούρης – Oμόνοια Ψ. 2-3(Ιωάννου 11, Κόλινς 18’/Λούκα 60′, Kουρτίδης 66′, 68΄ πεν. )
ΑΕΖ – Oμόνοια Αρ. 4-1 (18′, 23΄ πεν. Θεοδώρου’, Ετόρε 30′, Bασιλείου 89’/Σεργίου 49′)
Διγενής Μόρφου – Aλκή Ορόκλινη 0-0
ΑΣΙΛ – ΘΟΙ 1-1 (Ράνος 38’/Μιχαήλ 90’+3′)
ΠΑΕΕΚ  – Αχυρώνας 3-0 (Τίμπερμαν 8′, Χάλαχαν 24′, Φράγκος 90′)
Αγία Νάπα – Οθέλλος 1-1 (Τζιωρτζής / Κουμούρης 61′)
Ακρίτας – Ξυλοτύμπου 2-0 (Μασκαρένας 61′, Λοτίτσι 78/)
Αναγέννηση – Διγενής Ύψ. 3-0 (38΄ Χριστοδούλου, Θεράπωντος 88΄, 90΄ Χρίστου)
Ονήσιλος-Aρης 1-1 (Λουιζίνιο 45’/Μπάρμπαρο 50′ πεν.)

Η συνέχεια του πρωταθλήματος:

4η αγωνιστική:
30 Σεπτεμβρίου 2020
16:00
ΘΟΙ-Ακρίτας
Oμόνοια Αρ.-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Ονήσιλος
ΑΕΖ-Διγενής Μ.
Oμόνοια Ψ.-Aρης
Aλκή-Αγία Νάπα
Οθέλλος-Αναγέννηση
Κούρης-ΑΣΙΛ
Ξυλοτύμπου-Διγενής Υψ.

5η αγωνιστική:
3 Οκτωβρίου 2020
15:30
Αγία Νάπα-Oμόνοια Aραδίππου
Aρς-Ξυλοτύμπου
Ακρίτας-Aλκή
ΑΣΙΛ-ΑΕΖ
ΠΑΕΕΚ-Κούρης
Αναγέννηση-Αχυρώνας
Διγενής Ύψ.-Οθέλλος
Ονήσιλος-ΘΟΙ
Διγενής Μ.-Oμόνοια Ψ.

6η αγωνιστική:
14 Οκτωβρίου 2020
15:30
ΑΕΖ-ΠΑΕΕΚ
Oμόνοια Ψ.-Ξυλοτύμπου
Κούρης-Αγία Νάπα
Οθέλλος-Aργς
Αχυρώνας-Διγενής Υψ.
Aλκή-Ονήσιλος
Διγενής Μ.ΑΣΙΛ
Oμόνοια Αρ.-Ακρίτας
ΘΟΙ-Αναγέννηση

7η αγωνιστική:
17 Οκτωβρίου 2020
15:30
Ακρίτας-Κούρης
Αγία Νάπα-ΑΕΖ
Ξυλοτύμπου-Οθέλλος
Ονήσιλος-Oμόνοια Αρ.
Αναγέννηση-Aλκή
ΑΣΙΛ-Oμόνοια Ψ.
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Μ.
Διγενής Υψ.-ΘΟΙ
Aρης-Αχυρώνας

8η αγωνιστική:
24 Οκτωβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Ακρίτας
Oμόνοια Αρ.Αναγέννηση
Aλκή-Διγενής Υψ.
Διγενής Μ.-Αγία Νάπα
ΑΣΙΛ-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Ψ. Οθέλλος
Κούρης-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Aρης

9η αγωνιστική:
31 Οκτωβρίου 2020
14:30
Αγία Νάπα-ΑΣΙΛ
Aρης-Aλκή
Αναγέννηση-Κούρης
Ακρίτας-Διγενής Μ.
Ονήσιλος-ΑΕΖ
ΠΑΕΕΚ-Oμόνοια Ψ.
Ξυλοτύμπου-ΘΟΙ
Οθέλλος-Αχυρώνας
Διγενής Υψ.-Oμόνοια Αρ.

10η αγωνιστική:
04 Νοεμβρίου 2020
ΠΑΕΕΚ-Αγία Νάπα
Κούρης-Διγενής Υψ.
Διγενής Μ.-Ονήσιλος
Aλκή-Ξυλοτύμπου
ΘΟΙ-Οθέλλος
Oμόνοια Αρ.-Aρης
Oμόνοια Ψ.-Αχυρώνας
ΑΕΖ-Αναγέννηση
ΑΣΙΛ-Ακρίτας

11η αγωνιστική:
07 Νοεμβρίου 2020
14:30
Ξυλοτύμπου-Oμόνοια Αρ.
Αγία Νάπα-Oμονοια Ψ.
Ακρίτας-ΠΑΕΕΚ
Αναγέννηση-Διγενής Μ.
Αχυρώνας-ΘΟΙ
Διγενής Υψ.-ΑΕΖ
Ονήσιλος-ΑΣΙΛ
Οθέλλος-Aλκή
Aρης-Κούρης

12η αγωνιστικη:
21 Νοεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Οθέλλος
ΠΑΕΕΚ-Oνήσιλος
ΑΕΖ-Aρης
Διγενής Μ.-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Αναγέννηση
Aλκή-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Ακρίτας
Κούρης-Ξυλοτύμπου
22 Νοεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-ΘΟΙ

13η αγωνιστική:
28 Νοεμβρίου 2020
14:30
Διγενής Υψ.-ΑΣΙΛ
Ξυλοτύμπου-ΑΕΖ
Ονήσιλος-Αγία Νάπα
Αναγέννηση-ΠΑΕΕΚ
Αχυρώνας-Oμόνοια Αρ.
Ακρίτας-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Κούρης
Aρης-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Aλκή

14η αγωνιστική:
05 Δεκεμβρίου 2020
14:30
ΑΕΖ-Οθέλλος
Κούρης-Αχυρώνας
ΑΣΙΛ-Aρης
Ακρίτας-Ονήσιλος
Διγενής Μ.-Ξυλοτύμπου
Oμόνοια Αρ.-ΘΟΙ
Αγία Νάπα-Αναγέννηση
ΠΑΕΕΚ-Διγενής Υψ.
06 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Ψ.-Aλκή

15η αγωνιστική:
12 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Ονήσιλος-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-Διγενής Μ.
ΘΟΙ-Κούρης
Ξυλοτύμπου-ΑΣΙΛ
Aλκή-Oμόνοια Αρ.
Αναγέννηση-Ακρίτας
Διγενής Υψ.-Αγία Νάπα
Αχυρώνας-ΑΕΖ
Aρης-ΠΑΕΕΚ

16η αγωνιστική:
19 Δεκεμβρίου
14:30
Ακρίτας-Διγενής Υψ.
ΑΣΙΛ-Οθέλλος
Ονήσιλος-Αναγέννηση
Διγενής Μ.-Αχυρώνας
Αγία Νάπα-Aρης
ΑΕΖ-ΘΟΙ
Κούρης-Aλκή
ΠΑΕΕΚ-Ξυλοτύμπου
20 Δεκεμβρίου 2020
Oμόνοια Ψ.-Oμόνοια Αρ.

17η αγωνιστική:
23 Δεκεμβρίου 2020
14:30
Oμόνοια Αρ.-Κούρης
Αναγέννηση-Oμόνοια Ψ.
Οθέλλος-ΠΑΕΕΚ
Διγενής Υψ.-Ονήσιλος
ΘΟΙ-Διγενής Μ.
Aλκή-ΑΕΖ
Aρης-Ακρίτας
Ξυλοτύμπου-Αγία Νάπα

 

 

 

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ