ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 3-1: Τρία στα τέσσερα, με… τρίαρα για ΑΕΛ (PICS&VIDEO)

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Με νίκη για την ΑΕΛ, ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η αναμέτρηση στο Τσίρειο, ανάμεσα στους γαλαζοκίτρινους και στην Καρμιώτισσα, που ωστόσο, ήταν “μέσα” στο παιχνίδι, μέχρι το 87` σημείο στο οποίο ο Μαέ… καθάρισε την υπόθεση νίκη για την ομάδα της Λεμεσού, που μετά το 1-1 του ημιχρόνου, σκόραρε δυο φορές στην επανάληψη.

Έτσι, έφθασε στην τρίτη της νίκη, στα πρώτα τέσσερα φετινά παιχνίδια της, ενώ για μιαν ακόμα φορά η Καρμιώτισσα άφησε καλές εντυπώσεις, παρότι η νίκη της ΑΕΛ, ήταν δίκαιη σε γενικές γραμμές.

Θυμηθείτε το Live:

1` Έναρξη αγώνα

6` Ο Καϊρίνος αποκρούει σε κοντινή κεφαλιά του Μπουνόζα

12` Ο Ντανίλο έκανε πλασέ, αλλά ο Καϊρίνος και πάλι απέκρουσε

15` ΓΚΟΛ: ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 1-0 με σκόρερ τον Ντανίλο, που πήρε τη μπάλα λίγο κάτω από το κέντρο, προχώρησε και με συρτό σουτ εκτός περιοχής, άνοιξε το σκορ

18` ΓΚΟΛ: ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 1-1 με σκόρερ τον Ίσμαελ Σασί, που δέχθηκε τη μπάλα εντός περιοχής και με πλασέ, ισοφάρισε σχεδόν άμεσα για την ομάδα του

23` Σπουδαία ευκαιρία για την Καρμιώτισσα, όταν ο Μαλεκκίδης βρέθηκε μόνος, αλλά το σουτ του ήταν άστοχο

40` Εντυπωσιακά αποκρούει ο Καϊρίνος σε σουτ από τον Παπαφώτη

41` Νέα επέμβαση του έμπειρου κήπερ σε προσπάθεια του Μπουνόζα

42` ”Ηρωας” και πάλι ο Καϊρίνος, όταν σε κεφαλιά του Αντωνίου απέκρουσε, η μπάλα στη συνέχεια βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και κατέληξε σε κόρνερ για την ΑΕΛ

45` + 3` Λήξη ημιχρόνου: ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 1-1

Έναρξη Β’ μέρους

50′ Κίτρινη στον Μπαράνοβ

56` ΓΚΟΛ: ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 2-1, με σκόρερ τον Τόρες, που έπιασε το σουτ εκτός περιοχής και παρά την προσπάθεια του Καϊρίνου, η μπάλα κατέληξε στο πλεκτό

59` Ο σκόρερ της ΑΕΛ, είχε πρόβλημα τραυματισμού και τον αντικατέστησε ο Ριέρα

72`Mόνος βγήκε ο Ντανίλο, αλλά το πλασέ του αποκρούστηκε σωτήρια από τον Καϊρίνο

80` Άστοχο σουτ από τον Ριέρα, εκτός περιοχής

87` ΓΚΟΛ: ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 3-1, με σκόρερ τον Μαέ, που δέχθηκε έξυπνη πάσα από τον Ριέρα και με πλασέ, νίκησε τον Καϊρίνο

90` Τέσσερα λεπτά ο χρόνος καθυστερήσεων

93` Άστοχο σουτ από τον Ρομό

94` Λήξη αγώνα: ΑΕΛ-Καρμιώτισσα 3-1

ΑEΛ: Βοζίνια, Τεσέιρα, Μεντόγεβιτς, Μαέ, Τόρες (59` Ριέρα), Έουλερ (33` Σάντος), Αντωνίου, Παπαφώτης, Μπουνόζα, Κυριάκου, Ντανίλο (78` Αβραάμ)

Στον πάγκο οι Πρόσεκ, Ζντραφκόφσκι, Αντάμοβιτς, Γκαζαριάν, Ριέρα Δ. Αβραάμ, Ράσο, Αραούχο, Μπάμπιτς.

Kαρμιώτισσα: Καϊρίνος, Μπαράνοφ, Οικονόμου, Ρομό, Μ.Σάσι (74` Καπαρτής), Χριστοφή, Ι.Σάσι, Μαλεκκίδης, Χατζηβασίλης (74` Μπαρκάν), Χρίστου (61` Νεοφύτου), Ρέινολντς

Στον πάγκο οι Κυριακίδης, Παχίπης, Μπουμπακάρι, Μπαρκάν, Πέρεζ, Καπαρτής, Φράγκος, Σάββα, Νεοφύτου.

20:30 ΑΕΛ Λεμεσού – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών
Στάδιο: ΤΣΙΡΕΙΟ
Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Ευαγόρου Ευαγόρας
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Σαμάρας Νίκος
4ος Διαιτητής: Χριστοφόρου Μάριος