Νέα Σαλαμίνα-Ένωση 2-0: Πρώτο κέρδος για Σαλαμίνα, μηδέν στα τρία η Ένωση…

Πρώτο βαθμολογικό κέρδος για τη Νέα Σαλαμίνα, στο παιχνίδι που ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο “Αμμόχωστος”, με την ομάδα του Πάμπου Χριστοδούλου να επιβάλλεται με 2-0 της Ένωσης, σε ένα παιχνίδι όπου οι νικητές ήταν καλύτεροι σε γενικές γραμμές και εκμεταλλεύθηκαν το γρήγορο γκολ στην επανάληψη (Βάγκνερ – που σκοράρει και για τρίτο συνεχές παιχνίδι) και σφράγισαν την επιτυχία, χάριν στο σπάνιο γκολ του Μπρένο (απευθείας εκτέλεση κόρνερ).

Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του Παραλιμνίου…

Ξαναδείτε το Live:

1` Έναρξη αγώνα

1` Ο Βάγκνερ έπιασε το σουτ, αλλά ο Πέτρου απέκρουσε σωτήρια, στην πρώτη καλή στιγμή του αγώνα

11` Άστοχο σουτ από τον Φελίπε, σε προσπάθεια εκτός περιοχής

19` Εύκολα αποκρούει ο Βεσελόφσκι σε προσπάθεια του Μαρκόφσκι

24` Άστοχο σουτ από τον Βάγκνερ

34` Πολύ καλή στιγμή για την Ένωση, αλλά το σουτ του Θεοδώρου από πολύ καλή θέση, ήταν απελπιστικά άστοχο

35` ΔΟΚΑΡΙ για τη Νέα Σαλαμίνα, μετά από εντυπωσιακό σουτ του Οσέι

45` Κεφαλιά του Βαρέλα, αλλά η μπάλα πήγε παράλληλα και απομακρύνθηκε στη συνέχεια

45` + 1` Λήξη ημιχρόνου: Νέα Σαλαμίνα – Ένωση 0-0

46` Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

48` ΓΚΟΛ: Ο Κρεάν εκτελεί φάουλ και ο Βάγκνερ με κεφαλιά ανοίγει το σκορ! Νέα Σαλαμίνα – Ένωση 1-0

73` Ο Κρεάν έπιασε σουτ από πολύ καλή θέση, αλλά ήταν άστοχο

78` ΓΚΟΛ: Εντυπωσιακό γκολ για τη Νέα Σαλαμίνα, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μπρένο! Νέα Σαλαμίνα – Ένωση 2-0

87` Ακυρώνεται γκολ του Οσέι σωστά όπως φάνηκε τουλάχιστον από τη γωνιά που βρισκόταν ο φακός (δεν ήταν ανοικτό το πλάνο)

90` + 3` Λήξη αγώνα: Νέα Σαλαμίνα – Ένωση 2-0

Nέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Λοράν, Χριστοφόρου, Σμοβς, Παύλου, Βινίσιους, Κονφέ (60` Ανδρέου), Οσέι, Βαρέλα (66 Nτανίλο),Κρέαν (76`Σιαθάς), Βάγκνερ.
Στον πάγκο οι Κίσσας, Σεργίου, Ανδρέου, Λεμέσιος, Ντανίλο, Νικολάου, Σιαθάς, Μπαραβίκας, Σανκό.

EΝΠ: Πέτρου, Άνχολντ, Ίρεπ (76` Παναγή), Μπάλαζιτς, Μπαρμπόσα, Μπελόνε, Λουσέρο, Φελίπε, Ντένινγκ (57` Μπαλοτέλι), Θεοδώρου, Μαρκόφσκι.
Στον πάγκο οι Γκατσέφσκι, Κυριάκου, Μουλαζίμης, Ουντότζι, Μπαλοτέλι, Κοσμά, Παναγή, Μαϊσουράντζε, Κοτσώνης.

18:30, Στάδιο N. Papas Group Αμμόχωστος – Επιστροφή