ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα 2-1: Δυο στα δυο με σκορ καρμπόν! (PICS&VIDEO)

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

Δυο στα δυο για την ΑΕΛ και μάλιστα, με το ίδιο σκορ, που είχε κερδίσει στην πρεμιέρα, εκτός, τον Ολυμπιακό!

Στο παιχνίδι που τελείωσε πριν από λίγο στο Τσίρειο, οι γαλαζοκίτρινοι, αν και έχαναν με 0-1 από τη Νέα Σαλαμίνα, εν τούτοις… γύρισαν τελικά το παιχνίδι, χάριν σε ένα πέναλτι του Μαέ και με κεφαλιά του Αντωνίου, που μόλις είχε μπει σαν αλλαγή.

Στον αντίποδα, η Νέα Σαλαμίνα δέχθηκε τη δεύτερη της ήττα, σε ισάριθμα παιχνίδια και μάλιστα και αυτή, με το ίδιο σκορ 2-1, όπως είχε χάσει στην πρεμιέρα από την ΑΕΚ.

Re-Play:

1` Έναρξη αναμέτρησης

17` Ο Μαέ, πιάνει σουτ εντός περιοχής αλλά η μπάλα χτύπησε στον Τσμοβς και κατέληξε σε κόρνερ

27` Σταθερά απέκρουσε ο Βεσελόφσκι σε αδύναμο σουτ του Παπαφώτη

30` Εντυπωσιακά αποκρούει σε εξ` επαφής πλασέ του Αντάμοβιτς, που δεν έπιασε το σουτ όπως θα ήθελε

36` ΓΚΟΛ: ΑΕΛΝέα Σαλαμίνα 0-1! Ύστερα από σουτ (Βαρέλα) προς την εστία της ΑΕΛ και μετά από κόντρες, η μπάλα κατέληξε στον Βάγκνερ που από κοντά πλάσαρε εύστοχα για να ανοίξει το σκορ

39` Δύσκολα αποκρούει σε δυνατό σουτ του Κρεάν και σώζει την ΑΕΛ από το 0-2!

41` ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΛ. Ο Χριστοφόρου ανέτρεψε τον Μαέ

42` ΓΚΟΛ: ΑΕΛΝέα Σαλαμίνα 1-1: Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο παθών και ισοφαρίσει για την ΑΕΛ

45`Λήξη ημιχρόνου: ΑΕΛΝέα Σαλαμίνα 1-1

46` Έναρξη επανάληψης

47` Άστοχο πλασέ του Βάγκνερ από πολύ καλή θέση

68` ` ΓΚΟΛ: ΑΕΛΝέα Σαλαμίνα 2-1: Χρυσή αλλαγή αποδεικνύεται ο Μηνάς Αντωνίου καθώς λίγα λεπτά μετά που μπήκε στο παιχνίδι, κε κεφαλιά, μετά από έξυπνη σέντρα του Τόρες, έδωσε το προβάδισμα στη γηπεδούχο

77` Άστοχο σουτ από τον Κρεάν

90` Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

94` Λήξη αγώνα: ΑΕΛΝέα Σαλαμίνα 2-1

AΕΛ: Βοζίνια, Τεξέιρα, Ράσο, Κυριάκου, Μεντόγεβιτς, Αβραάμ (65` Αντωνίου), Αντάμοβιτς (55` Ριέρα), Τόρες, Έουλερ, Παπαφώτης (78` Στραβκόβσκι), Μαέ

Στον πάγκο: Πρόσεκ, Νταβόρ, Γκαζαριάν, Ριέρα, Δ.Αβραάμ, Μπουνόζα, Μπάμπιτς, Μάιντεβατς

Nέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Μπαραβίκας (82` Πική), Χριστοφόρου, Τσμοβς, Μπρένο, Ανδρέου, Βαρέλα (73` Σεργίου), Κρεάν, Οσέι, Ντανίλο (46` Σανγκό), Βάγκνερ

Στον πάγκο: Κίσσας, Σεργίου, Λεμέσιος, Παύλου, Πική, Νικολάου, Χρίστου, Καλογήρου, Σανκό

Παρασκευή, 28.08.2020 / 20:30