Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Basketball Champions League: Τα αποτελέσματα της βραδιάς
Basketball Champions League

Basketball Champions League: Τα αποτελέσματα της βραδιάς

Fonbet Powers you up! Πάρε το Powerbank σου τώρα!

To Basketball Champions League επέστρεψε και έκανε εκκίνηση για το 2020, με οκτώ παιχνίδια να ανοίγουν την αυλαία της 10ης αγωνιστικής. Δείτε τα αποτελέσματα της βραδιάς.

ΗΠο Ορτέζ νίκησε την Ανβίλ και την έβαλε σε… μπελάδες, η Μόρναρ Μπαρ έκανε την έκπληξη απέναντι στη Νίζνι, ενώ η Οστάνδη έδωσε νέο ενδιαφέρον στις υψηλές θέσεις του πρώτου ομίλου μετά τη νίκη επί της Σάσαρι.

Τα αποτελέσματα της βραδιάς (10η αγωνιστική):

 

1ος Όμιλος

Οστάνδη – Σάσαρι 88-82

8/1

Τουρκ Τέλεκομ – Λιετκαμπέλις

Χολόν – Τόρουν

Μανρέσα – Στρασμπούρ

2ος Όμιλος

Ράστα Βέχτα – Χάποελ Ιερουσαλήμ 74-83

Μπούργος – Μπαντίρμα 92-84

Πο Ορτέζ – Ανβίλ 85-77

8/1

Αντβερπ – ΑΕΚ

3ος Όμιλος

Νίμπουρκ – Ρίγα 75-56

Μόρναρ Μπαρ – Νίζνι 87-66

8/1

Περιστέρι – Τενερίφη

Μπάμπεργκ – Γκαζιαντέπ

4ος Όμιλος

Νεπτούνας – ΠΑΟΚ 80-86

Μπεσίκτας – Βόννη  80-76

8/1

Σομπατέλι – Σαραγόσα

Μπρίντιζι – Ντιζόν

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στους ομίλους του Basketball Champions League.

Α’ ΌΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Οστάνδη-Σάσαρι 88-82

Τουρκ Τέλεκομ-Λιετκαμπέλις (8/1)

Χολόν-Τουρόν (8/1)

Μανρέσα-Στρασμπούργκ (8/1)

Η βαθμολογία

1. Σάσαρι 7-3

2. Μανρέσα 6-3

3. Τουρκ Τέλεκομ 6-3

4. Οστάνδη 5-5

5. Στρασβούργο 4-5

6. Λιετκαμπέλις 4-5

7. Χολόν 3-6

8. Τορούν 2-7

Επόμενη αγωνιστική (14/1)

Χολόν-Στρασμπούργκ

Λιετκαμπέλις-Οστάνδη

Τουρκ Τέλεκομ-Μανρέσα (15/1)

Σάσαρι-Τορούν (15/1)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Ράστα Βέχτα-Χάποελ Ιερ. 74-83

Σαν Μπούργκος-Μπαντίρμα 92-84

Ορτέζ-Άνβιλ 85-77

Αντβέρπ-ΑΕΚ (8/1)

Η βαθμολογία

1. Χάποελ Ιερουσαλήμ 7-3

2. AEK 7-2

3. Σαν Πάμπλο Μπούργκος 6-4

4. Ράστα Βέχτα 5-5

5. Άνβιλ 5-5

6. Μπαντίρμα 4-6

7. Ορτέζ 3-7

8. Αντβέρπ 2-7

Επόμενη αγωνιστική (14/1):

ΑΕΚ-Μπαντίρμα

Ράστα Βέχτα-Ανβέρπ

Ορτέζ-Σαν Μπούργκος

Άνβιλ-Χάποελ Ιερ. (15/1)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Tα αποτελέσματα:

Νίμπουρκ-Ρίγα 75-56

Μόρναρ-Νίζνι 87-66

Περιστέρι-Τενερίφη (8/1)

Μπάμπεργκ-Γκαζιαντέπ (8/1)

Η βαθμολογία

1. Νίμπουρκ 8-2

2. Τενερίφη 8-2

3. Νίζνι Νόβγκοροντ 6-4

4. Περιστέρι 6-3

5. Μπάμπεργκ 4-5

6. Μόρναρ 3-7

7. Γκαζιαντέπ 2-7

8. Ρίγα 1-9

Επόμενη αγωνιστική (14/1)

Τενερίφη-Νίμπουρκ

Μόρναρ-Μπάμπεργκ

Γκαζιαντέπ-Ρίγα (15/1)

Νίζνι-Περιστέρι (15/1)

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Μπεσίκτας-Βόννη 80-76

Νεπτούνας-ΠΑΟΚ 80-86

Μπρίντιζι-Ντιζόν (8/1)

Σζομπατέλ-Σαραγόσα (8/1)

Η βαθμολογία

1. Βόννη 6-4

2. Ντιζόν 6-3

3. Σζομπατέλ 5-4

4. Σαραγόσα 5-4

5 Νεπτούνας 4-6

6. Μπεσίκτας 4-6

7. ΠΑΟΚ 4-6

8. Μπρίντιζι 4-5

Επόμενη αγωνιστική (15/1)

Μπεσίκτας-Μπρίντιζι (14/1)

Βόννη-Σζομπατέλ

ΠΑΟΚ-Ντιζόν

Σαραγόσα-Νεπτούνας

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ