Ολυμπιακός-ΕΝΠ 0-0: Συμβιβασμός με… απίστευτες ευκαιρίες! (pics&vid) – Balla.com.cy

Ολυμπιακός-ΕΝΠ 0-0: Συμβιβασμός με… απίστευτες ευκαιρίες! (pics&vid)

Σπουδαίο παιχνίδι διεξήχθη απόψε στο Μακάρειο Στάδιο.

Ωστόσο, Ολυμπιακός και Δόξα συμβιβάτηκαν με τη λευκή ισοπαλία στο πλαίσιο του πρώτου αγώνα της 11ης αγωνιστικής.

Πολλές ευκαιρίες εκατέρωθεν, καμία όμως στον στόχο.

RE-PLAY:

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη του αγώνα.

1′ Σέντρα του Ψάλτη, κεφαλιά του Αγιτέ, η μπάλα θα περάσει λίγο αριστερότερα από το κάθετο δοκάρι του Κλέιμαν.

3′ Μακρινό σουτ του Οικονομίδη, θα μπλοκάρει ο Κλέιμαν.

5′ Φάουλ του Κίκο, στο πίσω δοκάρι ο Σωτηρίου προσπάθησε να κάνει το πλασέ, δεν ήταν όμως καλή η προσπάθειά του με την μπάλα να καταλήγει στα χέρια του Κλέιμαν.

6′  ΔΟΚΑΡΙ για την Ένωση!

Ο Αμπαρτζουμιάν δοκίμασε το πόδι του εκτός περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στην οριζόντια δοκό του Μπάιζα.

10′ Δεκάλεπτο στην αναμέτρηση. Πάντα στο 0-0.

15′ Κίτρινη κάρτα στον Ζαχαρίου.

22′ Σέντρα από τα αριστερά για την Ένωση, ο Κυριάκου στο δεύτερο δοκάρι έκανε την προβολή με την μπάλα να περνάει πάνω από την εστία.

25′ Δεύτερο ΔΟΚΑΡΙ για την Ένωση!

Γύρισμα του Αγκίρι από τα αριστερά, προβολή του Ουντόζι, η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι και έξω.

26′ Κίτρινη κάρτα στον Σαμπίνια.

30′ Ημίωρο στο Μακάρειο. Παραμένει το 0-0.

35′ Συρτό σουτ του Ζαχαρίου εκτός περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Κλέιμαν. Από το κόρνερ, ο Αγιτέ έπιασε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο τερματοφύλακας της Ένωσης εξ’ επαφής έδιωξε.

37′  Γύρισμα του Ντουβεντρού από τα αριστερά, ο Ζαχαρίο το σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

43′ Μακρινό σουτ του Ουντόζι, έξω η μπάλα χωρίς να απειλήσει ιδιαίτερα.

45′ Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

Τέλος Α’ Ημιχρόνου.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη β’ μέρους.

50′ Απίθανη ευκαιρία για την ΕΝΠ!

Ο Βαλλιάνος το φάουλ, ο Αγγελή από πολύ κοντά κάνει την προβολή, η μπάλα άουτ!

59′ Κίτρινη κάρτα στον Αγγελή.

60′ Φάουλ του Κίκο, ο Σαμπίνια αφύλακτος δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα απέναντι από τον Κλέιμαν.

62′ Κίτρινη κάρτα στον Κωσμά.

63′ Εκτέλεση φάουλ του Οικονομίδη, ο Αγγελή με προβολή έστειλε την μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι της ομάδας του, ο Βινίσιους προσπάθησε με σουτ από το ύψος του πέναλτι με την μπάλα να καταλήγει έξω.

68′ Κίτρινη κάρτα στον Κυριάκου.

79′ Σουτ του Κίκο, η μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι της εστίας του Κλέιμαν.

82′  Πλασέ του Οικονομίδης η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Κλέιμαν.

83′ Κίτρινη κάρτα στον Οικονομίδη.

88′ Φάουλ του Κίκο, κεφαλιά του Αγιτέ, ψηλά πάνω από την εστία.

90′ Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.