Euroballa: Το πανόραμα των προκριματικών του Euro 2020

Δείτε το πανόραμα των προκριματικών του Euro 2020 μετά την 9η αγωνιστική…

1oς όμιλος:
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Αγγλία-Μαυροβούνιο 7-0
(11’ Τσάμπερλεϊν, 18’, 24’, 37’ Κέιν, 30’ Ράσφορντ, 66’ αυτ. Σοφράνακ, 84’ Άμπραχαμ)
Τσεχία-Κόσοβο 2-1
(71’ Κραλ, 79’ Τσελούστκα / 50’ Νουχίου)
Το πρόγραμμα της επόμενης (10ης) αγωνιστικής:
Κυριακή 17/11
Κόσοβο-Αγγλία 19:00
Βουλγαρία-Τσεχία 19:00
Η βαθμολογία του 1ου ομίλου:
Αγγλία 18 (33-6)
Τσεχία 15 (13-10)
Κόσοβο 11 (13-12)
Μαυροβούνιο 3 (3-22)
Βουλγαρία 3 (5-17)

2ος όμιλος:
Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής:
Πορτογαλία-Λιθουανία 6-0
(7′ πεν. 22′ 65′ Ρονάλντο, 52′ Πίζι, 56′ Πασιένσια, 63′ Μπερνάντο Σίλβα)
Σερβία-Λουξεμβούργο 3-2
(11′ 43′ Μίτροβιτς, 70′ Ράντονιτς / 54′ Ροντρίγκες, 75′ Τούρπελ)
Βαθμολογία
Ουκρανία 19 (15-2)
Πορτογαλία 14 (20-6)
Σερβία 13 (15-15)
Λουξεμβούργο 4 (7-14)
Λιθουανία 1 (5-25) – 8 αγώνες
Επόμενη αγωνιστική
Κυριακή (17/11)
Σερβία-Ουκρανία (16:00)
Λουξεμβούργο-Πορτογαλία (16:00)

3ος όμιλος:
Tα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Γερμανία – Λευκορωσία 4-0
(41’ Γκίντερ, 49’ Γκορέτσκα, 55’, 83’ Κροος)
Βόρειος Ιρλανδία – Ολλανδία 0-0
Η βαθμολογία στον 3ο όμιλο:
Γερμανία 18
Ολλανδία 16
Βόρειος Ιρλανδία 13
Λευκορωσία 4
Εσθονία 1
Η επόμενη αγωνιστική:
Γερμανία – Βόρειος Ιρλανδία
Ολλανδία – Εσθονία

4ος όμιλος:
Tα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Δανία – Γιβραλτάρ 6-0
(12’, 64’ Σκοβ, 47’ Γκιτκάερ, 51’ Μπρέιθγουεϊτ, 85’, 90+4’ Έρικσεν)
Ελβετία – Γεωργία 1-0
(77’ Ιτέν)
Η βαθμολογία:
Δανία 15
Ελβετία 14
Ιρλανδία 12
Γεωργία 8
Γιβραλτάρ 0
Η επόμενη αγωνιστική:
Ιρλανδία – Δανία

5ος όμιλος:
Tα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Αζερμπαϊτζάν – Ουαλία 0-2
(10’ Μουρ , 34’ Ουίλσον)
Κροατία – Σλοβακία 3-1
(56′ Βλάσιτς, 60′ Πέτκοβιτς, 74′ Πέρισιτς – 32′ Μπόζενικ)
Η βαθμολογία στον 5ο όμιλο:
Κροατία 17 (17-7)
Ουγγαρία 12 (8-9)
Ουαλία 11 (8-6)
Σλοβακία 10 (11-11)
Αζερμπαϊτζάν 0 (5-16)
Η επόμενη αγωνιστική:
Ουαλία – Ουγγαρία
Σλοβακία – Αζερμπαϊτζάν

6ος όμιλος:
Το αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Νορβηγία-Νησιά Φερόε 4-0
(4’ Ρεγκίνιουσεν, 8’ Φόσουμ, 62’, 65’ Σέρλοθ)
Ισπανία-Μάλτα 7-0
(23’ Μοράτα, 41’ Καθόρλα, 62’ Πάου Τόρες, 63’ Σαράμπια, 69’ Όλμο, 71’ Μορένο, 85’ Νάβας)
Ρουμανία-Σουηδία 0-2
(18’ Μπεργκ, 34’ Κουάισον)
Η βαθμολογία:
1. Ισπανία (26-5) 23
2. Σουηδία (20-9) 18
3. Ρουμανία (17-10) 14
4. Νορβηγία (17-10) 14
5. Νησιά Φερόε (4-27) 3
6. Μάλτα (2-25) 3
Η επόμενη (10η) αγωνιστική:
Δευτέρα (18/11)
Σουηδία-Νησιά Φερόε (21:45)
Ισπανία-Ρουμανία (21:45)
Μάλτα-Νορβηγία (21:45)

7ος όμιλος:
Tα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Ισραήλ-Πολωνία 1-2
(88′ Νταμπούρ-4′ Χρικόβιακ, 54′ Πιάτεκ)
Αυστρία-Βόρεια Μακεδονία 2-1
(7′ Αλάμπα, 48′ Λάινερ-90+3′ Στογιανόφσκι)
Βαθμολογία
Πολωνία 22 (15-3)
Αυστρία 19 (19-8)
Σλοβενία 14 (14-8)
Βόρεια Μακεδονία 11 (11-13)
Ισραήλ 11 (16-17)
Λετονία 0 (2-28)
Επόμενη αγωνιστική
Τρίτη (19/11)
Πολωνία-Σλοβενία (21:45)
Λετονία-Αυστρία (21:45)
Βόρεια Μακεδονία-Ισραήλ (21:45)

8ος όμιλος:
Τα αποτελέσματα του 8ου ομίλου
Τουρκία – Ισλανδία 0-0
Αλβανία – Ανδόρα 2-2
Γαλλία – Μολδαβία 2-1
Η βαθμολογία
1.Γαλλία 22
2.Τουρκία 20
3.Ισλανδία 16
4.Αλβανία 13
5.Ανδόρα 4
6. Μολδαβία 3
Η επόμενη (10η) αγωνιστική:
Κυριακή 17/11:
Μολδαβία-Ισλανδία (21:45)
Ανδόρα-Τουρκία (21:45)
Αλβανία-Γαλλία (21:45)

9ος όμιλος:
Tα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Κύπρος-Σκωτία 1-2
(47’ Εφραίμ – 12’ Κρίστι, 53’ Μακ Γκιν)
Ρωσία-Βέλγιο 1-4
(79’ Τζικίγια – 19’ Τ. Αζάρ, 33’, 40’ Ε. Αζάρ, 72’ Λουκάκου)
Σαν Μαρίνο-Καζακστάν 1-3
(77’ Μπεράρντι – 6’ Ζαϊνουντίνοφ, 22’ Σουϊουμπάγεφ, 27’ Σχέτκιν)
Η βαθμολογία του 9ου ομίλου:
1. Βέλγιο (34-2) 27
2. Ρωσία (28-8) 21
3. Σκωτία (13-18) 12
4. Κύπρος (14-14) 10
5. Καζακστάν (12-14) 10
6. Σαν Μαρίνο (1-46) 0
Η επόμενη (10η) αγωνιστική (19/11):
Βέλγιο-Κύπρος 21:45
Σαν Μαρίνο-Ρωσία 21:45
Σκωτία-Καζακστάν 21:45

10ος όμιλος:
Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Αρμενία-Ελλάδα 0-1
(35’ Λημνιός)
Φινλανδία-Λιχτενστάιν 3-0
(21’ Τουομίνεν, 64’ πεν., 75’ Πούκι)
Βοσνία-Ιταλία 0-3
(21’ Ατσέρμπι, 37’ Ινσίνιε, 53’ Μπελότι)
Η βαθμολογία
Ιταλία 27 (28-3)
Φινλανδία 18 (15-8)
Ελλάδα 11 (10-13)
Βοσνία 10 (17-17)
Αρμενία 10 (13-16)
Λιχτενστάιν 2 (2-28)
Η επόμενη αγωνιστική (9η)
Λιχτενστάιν-Βοσνία
Ιταλία-Αρμενία
Ελλάδα-Φινλανδία

10η Αγωνιστική
17/11/2019        16:00    ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ – ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ
17/11/2019        16:00    ΣΕΡΒΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ
17/11/2019        19:00    ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ – ΤΣΕΧΙΑ
17/11/2019        19:00    ΚΟΣΟΒΟ – ΑΓΓΛΙΑ
17/11/2019        21:45    ΑΛΒΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ
17/11/2019        21:45    ΑΝΔΟΡΡΑ – ΤΟΥΡΚΙΑ
17/11/2019        21:45    ΜΟΛΔΑΒΙΑ – ΙΣΛΑΝΔΙΑ
18/11/2019        21:45    ΓΙΒΡΑΛΤΑΡ – ΕΛΒΕΤΙΑ
18/11/2019        21:45    ΙΡΛΑΝΔΙΑ – ΔΑΝΙΑ
18/11/2019        21:45    ΜΑΛΤΑ – ΝΟΡΒΗΓΙΑ
18/11/2019        21:45    ΙΣΠΑΝΙΑ – ΡΟΥΜΑΝΙΑ
18/11/2019        21:45    ΣΟΥΗΔΙΑ – Ν. ΦΕΡΟΕ
18/11/2019        21:45    ΕΛΛΑΔΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ
18/11/2019        21:45    ΙΤΑΛΙΑ – ΑΡΜΕΝΙΑ
18/11/2019        21:45    ΛΙΧΤΕΝΣΤΑΪΝ – ΒΟΣΝΙΑ
19/11/2019        21:45    ΓΕΡΜΑΝΙΑ – Β. ΙΡΛΑΝΔΙΑ
19/11/2019        21:45    ΟΛΛΑΝΔΙΑ – ΕΣΘΟΝΙΑ
19/11/2019        21:45    ΣΛΟΒΑΚΙΑ – ΑΖΕΡΜΠΑΪΤΖΑΝ
19/11/2019        21:45    ΟΥΑΛΙΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ
19/11/2019        21:45    ΠΓΔΜ – ΙΣΡΑΗΛ
19/11/2019        21:45    ΛΕΤΟΝΙΑ – ΑΥΣΤΡΙΑ
19/11/2019        21:45    ΠΟΛΩΝΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ
19/11/2019        21:45    ΒΕΛΓΙΟ – ΚΥΠΡΟΣ
19/11/2019        21:45    ΣΑΝ ΜΑΡΙΝΟ – ΡΩΣΙΑ
19/11/2019        21:45    ΣΚΩΤΙΑ – ΚΑΖΑΚΑΣΤΑΝ

ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ: