VIDEOS: Τα στιγμιότυπα των αγώνων του Champions League

Δείτε τα highlights όλων των αγώνων του Champions League.

Τα αποτελέσματα της Τρίτης(22/10):
Σαχτάρ Ντόνετσκ-Ντινάμο Ζάγκρεμπ 2-2
Ατλέτικο Μαδρίτης-Λεβερκούζεν 1-0
Κλαμπ Μπριζ-Παρί Σεν Ζερμέν 0-5
Γαλατασαράι-Ρεάλ Μαδρίτης 0-1
Τότεναμ-Ερυθρός Αστέρας 5-0
Ολυμπιακός-Μπάγερν Μονάχου 2-3
Μάντσεστερ Σίτι-Αταλάντα 5-1
Γιουβέντους-Λοκομοτίβ Μόσχας 2-1.

Τα παιχνίδια της Τετάρτης (23/10):
Λειψία-Ζενίτ (19:55)
Άγιαξ-Τσέλσι (19:55)
Σάλτσμπουργκ-Νάπολι (22:00)
Γκενκ-Λίβερπουλ (22:00)
Μπενφίκα-Λιόν (22:00)
Ίντερ-Ντόρτμουντ (22:00)
Σλάβια Πράγας-Μπαρτσελόνα (22:00)
Λιλ-Βαλένθια (22:00).

1oς όμιλος:
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής
Κλαμπ Μπριζ – Παρί Σεν Ζερμέν 0-5
(7’, 63’ Ικάρντι, 61’, 79’, 83’ Εμπαπέ)
Γαλατάσαραϊ – Ρεάλ Μαδρίτης 0-1
(18’ Κρόος)


Το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής
Τετάρτη 6 Νοεμβρίου
Παρί Σεν Ζερμέν – Κλαμπ Μπριζ 22:00
Ρεάλ Μαδρίτης – Γαλατάσαραϊ 22:00

2ος όμιλος:
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Ολυμπιακός-Μπάγερν 2-3
(23’ Ελ Αραμπί, 78’ Γκιλιέρμε – 34’, 62 Λεβαντόφσκι, 75’ Τολισό)
Τότεναμ-Ερυθρός Αστέρας 5-0
(9’, 72’ Κέιν, 16’, 44’ Σον, 57’ Λαμέλα)
Η βαθμολογία του 2ου ομίλου
Μπάγερν 9 (13-4)
Τότεναμ 4 (9-9)
Ερυθρός Αστέρας 3 (3-9)
Ολυμπιακός 1 (5-8)


Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Μπάγερν-Ολυμπιακός
Ερυθρός Αστέρας-Τότεναμ

3ος όμιλος:
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Σαχτάρ Ντόνετσκ – Ντινάμο Ζάγκρεμπ 2-2
(16’ Κονοπλιάνκα, 75’ Ντοντό – 25’ Όλμο, 60’ πεν. Όρσιτς)
Μαν. Σίτι – Αταλάντα 5-1
(34’, 38’ πεν. Αγουέρο, 58’, 64’, 68’ Στέρλινγκ – 28’ πεν. Μαλινόφσκι)
Βαθμολογία
1. Μαν. Σίτι 9
2. Ντινάμο Ζάγκρεμπ 4
3. Σαχτάρ Ντόνετσκ 4
4. Αταλάντα 0

4oς όμιλος:
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Ατλέτικο-Λεβερκούζεν 1-0
(78’ Μοράτα)
Γιουβέντους-Λοκομοτίβ Μόσχας 2-1
(77′,79′ Ντιμπάλα – 30′ Μίραντσουκ)
Η βαθμολογία στον 4ο όμιλο:
1.Γιουβέντους 7
2.Ατλέτικο 7
3.Λοκομοτίβ Μ. 3
4.Λεβερκούζεν 0


Η επόμενη αγωνιστική (4η):
Λοκομοτίβ Μόσχας-Γιουβέντους (19.55)
Λεβερκούζεν-Ατλέτικο (22.00)

5ος όμιλος
Λίβερπουλ- Σάλτσμπουργκ 4-3
Γκενκ-Νάπολι 0-0
Η βαθμολογία του 5ου ομίλου:
Νάπολι 4
Σάλτσμπουργκ 3
Λίβερπουλ 3
Γκενκ 1

6ος όμιλος
Μπαρτσελόνα-Ίντερ 2-1
Σλάβια Πράγας-Ντόρτμουντ 0-2
Η βαθμολογία του 6ου ομίλου:
Μπαρτσελόνα 4
Ντόρτμουντ 4
Σλάβια Πράγας 1
Ίντερ 1

7ος όμιλος
Λειψία-Λυών 0-2
Ζενίτ-Μπενφίκα 3-1
Η βαθμολογία του 7ου ομίλου:
Ζενίτ  4
Λιόν 4
Λειψία 3
Μπενφίκα 0

8ος όμιλος
Λιλ-Τσέλσι 1-2
Βαλένθια-Άγιαξ 0-3
Η βαθμολογία του 8ου ομίλου:
Άγιαξ 6
Βαλένθια 3
Τσέλσι 3
Λιλ 0

 

4η αγωνιστική
05.11. 19:55 Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης-Λειψία
05.11. 19:55 Μπαρτσελόνα-Σλάβια Πράγας
05.11. 22:00 Βαλένθια-Λιλ
05.11. 22:00 Λίβερπουλ-Γκενκ
05.11. 22:00 Λυών-Μπενφίκα
05.11. 22:00 Μπορούσια Ντόρτμουντ-Ίντερ
05.11. 22:00 Νάπολι-Red Bull Σάλτσμπουργκ
05.11. 22:00 Τσέλσι-Άγιαξ
06.11. 19:55 Λοκομοτίβ Μόσχας-Γιουβέντους
06.11. 19:55 Μπάγερν Μονάχου-Oλυμπιακός Πειραιώς
06.11. 22:00 Αταλάντα-Μάντσεστερ Σίτι
06.11. 22:00 Ερυθρός Αστέρας-Τότεναμ
06.11. 22:00 Μπάγερ Λεβερκούζεν-Ατλέτικο Μαδρίτης
06.11. 22:00 Ντιναμό Ζάγκρεμπ-Σαχτάρ Ντόνετσκ
06.11. 22:00 Παρί Σεν Ζερμέν-Μπριζ
06.11. 22:00 Ρεάλ Μαδρίτης-Γαλατασαράι