Basketball Champions League: Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής

ΟΠΑΟΚ ηττήθηκε για δεύτερη φορά στο Basketball Champions League, ωστόσο δεν ευνοήθηκε και από τα υπόλοιπα αποτελέσματα του (τετάρτου) ομίλου του, όπου βρίσκεται -για την ώρα- στην τελευταία θέση μιας και όλες οι ομάδες έχουν από μία τουλάχιστον νίκη. Από τον συγκεκριμενο όμιλο ξεχώρισε η νίκη της Μπρίντιζι επίς της Βόννης με buzzer beater.

ΟΠΑΟΚ ηττήθηκε για δεύτερη φορά στο Basketball Champions League, ωστόσο δεν ευνοήθηκε και από τα υπόλοιπα αποτελέσματα του (τετάρτου) ομίλου του, όπου βρίσκεται -για την ώρα- στην τελευταία θέση μιας και όλες οι ομάδες έχουν από μία τουλάχιστον νίκη. Από τον συγκεκριμενο όμιλο ξεχώρισε η νίκη της Μπρίντιζι επίς της Βόννης με buzzer beater.

Από εκεί και πέρα, στον όμιλο της ΑΕΚ, η Μπούργος και η Ράστα Βέχτα συνέχισαν με νίκες, επικρατώντας των Ανβίλ και Ορτέζ, ενώ σε αυτόν του Περιστερίου η Νίμπουρκ χρειάστηκε την παράταση για να κερδίσει την Γκαζιαντέπ (74-72), Στον πρώτο ομιλο, εύκολο έργο είχαν οι Τόρουν και Οστάνδη που κέρδισαν Στραμπούρ και Χαπόελ Χολόν αντιστοίχως.

Το πανόραμα της 2ης αγωνιστικής στο Basketball Champions League:

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τόρουν – Στρασμπούρ 97-81

Οστάνδη – Χαπόελ Χολόν 80-65

Τουρκ Τέλεκομ – Σάσαρι (23/10, 19:30)

Μανρέσα – Λιετκαμπέλις (23/10, 21:30)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Χαπόελ Ιερουσαλήμ – ΑΕΚ (23/10, 19:30)

Ορτέζ – Ράστα Βέχτα 75-90

Μπούργος – Ανβίλ 110-78

Άντβερπ – Μπαντίρμα (23/10, 21:00)

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Νίμπουρκ – Γκαζιαντέπ 74-72

Μόρναρ Μπαρ – Τενερίφη 74-83

Περιστέρι – Ρίγα (23/10, 21:00)

Μπάμπεργκ – Νίζνι (23/10, 21:00)

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

Μπρίντιζι – Βόννη 76-75

Νεπτούνας – Ντιζόν (23/10, 19:00)

Σομπατέλι – ΠΑΟΚ 76-66

Μπεσίκτας – Σαραγόσα 73-74

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Τορούν-Στρασβούργο 97-81

Οστάνδη-Χολόν 101-86

Τουρκ Τέλεκομ-Σάσαρι (23/10)

Μανρέσα-Λιετκαμπέλις (23/10)

Η βαθμολογία

1. Στρασβούργο 1-1

2. Τορούν 1-1

3. Οστάνδη 1-1

4.Μανρέσα 1-0

5. Τουρκ Τέλεκομ 1-0

6. Σάσαρι 1-0

7. Λιετκαμπέλις 0-1

8. Χολόν 0-2

Επόμενη αγωνιστική (29/10)

Τορούν-Χολόν

Στρασούργο-Μανρέσα

Σάσαρι-Οστάνδη (30/10)

Λιετκαμπέλις-Τουρκ Τέλεκομ (30/10)

 

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Ορτέζ-Ράστα Βέχτα 75-90

Σαν Πάμπλο Μπούργκος-Άνβιλ 110-78

Χάποελ Ιερ.-ΑΕΚ (23/10)

Αντβέρπ-Μπαντίρμα (23/10)

Η βαθμολογία

1. Σαν Πάμπλο Μπούργκος 2-0

2. Ράστα Βέχτα 2-0

3. AEK 1-0

4. Χάποελ Ιερουσαλήμ 1-0

5. Μπαντίρμα 0-1

6. Αντβέρπ 0-1

7. Ορτέζ 0-2

6. Άνβιλ 0-2

Επόμενη αγωνιστική (29/10):

Άνβιλ-Ορτέζ

Μπαντίρμα-Σαν Μπούργκος

ΑΕΚ-Αντβέρπ (30/10)

Χάποελ Ιερ.-Ράστα Βέχτα (30/10)

 

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα:

Μόρναρ-Τενερίφη 74-81

Νίμπουρκ-Γκαζιαντέπ 74-72

Μπάμπεργκ-Νίζνι (23/10)

Περιστέρι-Ρίγα (23/10)

1. Νίμπουρκ 2-0

2. Τενερίφη 2-0

3. Ρίγα 1-0

4. Περιστέρι 1-0

5. Νίζνι 0-1

6. Μπάμπεργκ 0-1

7. Γκαζιαντέπ 0-2

8. Μόρναρ 0-2

Επόμενη αγωνιστική (29/10)

Νίζνι-Μόρναρ

Τενερίφη-Περιστέρι

Ρίγα-Νίμπουρκ (30/10)

Γκαζιαντέπ-Μπάμπεργκ (30/10)

 

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

Τα αποτελέσματα:

Σζομπατέλ-ΠΑΟΚ 76-66

Μπεσίκτας-Σαραγόσα 73-74

Μπρίντιζι-Βόννη 76-75

Νεπτούνας-Ντιζόν (23/10)

 

Η βαθμολογία

1. Βόννη 1-1

2. Σαραγόσα 1-1

3. Μπρίντιζι 1-1

4. Μπεσίκτας 1-1

5. Σζομπατέλ 1-1

6. Ντιζόν 1-0

7. Νεπτούνας 1-0

8. ΠΑΟΚ 0-2

Επόμενη αγωνιστική (29/10)

Βόννη-Μπεσίκτας

ΠΑΟΚ-Νεπτούνας

Σαραγόσα-Σζομπατέλ (30/10)

Ντιζόν-Μπρίντιζι (30/10)