Euroballa: Το πανόραμα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων

Δείτε τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα των μεγάλων πρωταθλημάτων της Ευρώπης!

ΕΛΛΑΔΑ: Superleague

Τα αποτελέσματα (Highlights)
Oλυμπιακός – ΟΦΗ 2-1
Παναιτωλικός – AΕΛ 2-2
Ξάνθη – Aρης 0-1
Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης 0-1
ΠΑΟΚ – Λαμία 3-0
AΕΚ – Βόλος Ν.Π.Σ. 3-2
Ατρόμητος – Παναθηναϊκός 0-1

Οι αναμετρήσεις της 8ης αγωνιστικής
Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019
17:15: ΟΦΗ – Ξάνθη
19:30: Βόλος Ν.Π.Σ. – ΠΑΟΚ
Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019
15:00: Παναθηναϊκός – AΕΛ
17:00: Ατρόμητος – Πανιώνιος
17:15: Aρης – Παναιτωλικός
19:30: Oλυμπιακός – AΕΚ
Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2019
19:30: Αστέρας Τρίπολης – Λαμία

ΑΓΓΛΙΑ: Premier League  
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής (Highlights)
Έβερτον-Γουέστ Χαμ 2-0
Μπόρνμουθ-Νόριτς 0-0
Άστον Βίλα-Μπράιτον 2-1
Τσέλσι-Νιούκαστλ 1-0
Λέστερ-Μπέρνλι 2-1
Τότεναμ-Γουότφορντ 1-1
Γουλβς-Σαουθάμπτον 1-1
Κρίσταλ Πάλας-Μάντσεστερ Σίτι 0-2
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ 1-1
Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Άρσεναλ 1-0

Η επόμενη αγωνιστική (10η)
Παρασκευή (25/10)
Σαουθάμπτον-Λέστερ (22:00)
Σάββατο (26/10)
Μάντσεστερ Σίτι-Άστον Βίλα (14:30)
Μπράιτον-Έβερτον (17:00)
Γουότφορντ-Μπόρνμουθ (17:00)
Γουέστ Χαμ-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (17:00)
Μπέρνλι-Τσέλσι (19:30)
Κυριακή (27/10)
Νιούκαστλ-Γουλβς (16:00)
Άρσεναλ-Κρίσταλ Πάλας (18:30)
Λίβερπουλ-Τότεναμ (18:30)
Νόριτς-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (18:30)

ΙΣΠΑΝΙΑ: Primera Division
Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής (Highlights):
Γρανάδα-Οσασούνα 1-0
Έιμπαρ-Μπαρτσελόνα 0-3
Ατλέτικο Μαδρίτης-Βαλένθια 1-1
Χετάφε-Λεγανές 2-0
Μαγιόρκα-Ρεάλ Μαδρίτης 1-0
Αλαβές-Θέλτα 2-0
Σοσιεδάδ-Μπέτις 3-1
Εσπανιόλ-Βιγιαρεάλ 0-1
Μπιλμπάο-Βαγιαδολίδ 1-1
Σεβίλλη-Λεβάντε 1-0

Η επόμενη (10η) αγωνιστική:
Παρασκευή (25/10)
Βιγιαρεάλ-Αλαβές (14:00)
Σάββατο (26/10)
Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης (Αναβλήθηκε)
Λεγανές-Μαγιόρκα (17:00)
Βαγιαδολίδ-Έιμπαρ (19:30)
Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπιλμπάο (22:00)
Κυριακή (27/10)
Θέλτα-Σοσιεδάδ (13:00)
Γρανάδα-Μπέτις (15:00)
Λεβάντε-Εσπανιόλ (17:00)
Σεβίλλη-Χετάφε (19:30)
Οσασούνα-Βαλένθια (22:00)

ΙΤΑΛΙΑ: Serie A
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής (Highlights):
Λάτσιο-Αταλάντα 3-3
Νάπολι-Βερόνα 2-0
Γιουβέντους-Μπολόνια 2-1
Σασουόλο-Ίντερ 3-4
Κάλιαρι-Σπαλ 2-0
Σαμπντόρια-Ρόμα 0-0
Ουντινέζε-Τορίνο 1-0
Πάρμα-Τζένοα 5-1
Μίλαν-Λέτσε 2-2
Μπρέσια-Φιορεντίνα 0-0

Το πρόγραμμα της ένατης αγωνιστικής:
Παρασκευή 25 Οκτωβρίου
Βερόνα-Σασουόλο (21:45)
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
Λέτσε-Γιουβέντους (16:00)
Ίντερ-Πάρμα (19:00)
Τζένοα-Μπρέσια (21:45)
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
Μπολόνια-Σαμπντόρια (13:30)
Αταλάντα-Ουντινέζε (16:00)
Σπαλ-Νάπολι (16:00)
Τορίνο-Κάλιαρι (16:00)
Ρόμα-Μίλαν (19:00)
Φιορεντίνα-Λάτσιο (21:45)

ΓΕΡΜΑΝΙΑ: Bundesliga 
Αναλυτικά, η 8η αγωνιστική (Highlights):
Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Μπάγερ Λεβερκούζεν 3-0
Λειψία-Βόλφσμπουργκ 1-1
Βέρντερ Βρέμης-Χέρτα Βερολίνου 1-1
Φορτούνα Ντίσελντορφ-Μάιντς 1-0
Άουγκσμπουργκ-Μπάγερν Μονάχου 2-2
Ουνιόν Βερολίνου-Φράιμπουργκ 2-0
Μπορούσια Ντόρτμουντ-Γκλάντμπαχ 1-0
Κολωνία-Πάντερμπορν 3-0
Χόφενχαϊμ-Σάλκε 2-0

Η επόμενη (9η) αγωνιστική:
Παρασκευή 25/10
Μάιντς-Κολωνία (21:30)
Σάββατο 26/10
Μπάγερν Μονάχου-Ουνιόν Βερολίνου (16:30)
Χέρτα Βερολίνου-Χόφενχαϊμ
Φράιμπουργκ-Λειψία
Σάλκε-Μπορούσια Ντόρτμουντ
Πάντερμπορν-Φορτούνα Ντίσελντορφ
Μπάγερ Λεβερκούζεν-Βέρντερ Βρέμης (19:30)
Κυριακή 27/10
Βόλφσμπουργκ-Άουγκσμπουργκ (16:30)
Γκλάντμπαχ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης (19:00)

ΓΑΛΛΙΑ Ligue 1:
Το αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής (Highlights):
Νις-Παρί Σεν Ζερμέν 1-4
Λιόν-Ντιζόν 0-0
Νιμ-Αμιάν 1-1
Ρεμς-Μονπελιέ 1-0
Τουλούζ-Λιλ 2-1
Ανζέ-Μπρεστ 0-1
Μετζ-Ναντ 1-0
Μπορντό-Σεντ Ετιέν 0-1
Μονακό-Ρεν 3-2
Μαρσέιγ-Στρασβούργο 2-0

Η επόμενη (11η) αγωνιστική
Παρασκευή 25 Οκτωβρίου
Ναντ-Μονακό (21:45)
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
Λιλ-Μπορντό (18:00)
Στρασβούργο-Νις (21:00)
Ρεμς-Νιμς (21:00)
Λιόν-Μετζ (21:00)
Μπρεστ-Ντιζόν (21:00)
Μονπελιέ-Ανζέ (21:00)
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
Ρεν-Τουλούζ (16:00)
Σεντ Ετιέν-Αμιάν (18:00)
Παρί Σεν Ζερμέν-Μαρσέιγ (22:00)

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ: Primeira Liga
Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής (Highlights):
Άβες – Τοντέλα 0-1

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:
Παρασκευή 25 Οκτωβρίου
Φερέιρα-Ρίο Άβε 22:30
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
Μπελενένσες-Άβες 17:30
Ζιλ Βιθέντε-Πορτιμονένσε
Σετουμπάλ-Μαρίτιμο 20:00
Μορεϊρένσε-Μποαβίστα 22:30
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
Τοντέλα-Μπενφίκα 17:00
Πόρτο-Φαμαλικάο 19:30
Σπόρτινγκ-Γκιμαράες 22:00
Δευτέρα 28 Οκτωβτίου
Μπράγκα-Σάντα Κλάρα 22:15

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Eredivisie  
Το πρόγραμμα της 10ης αγωνιστικής (Highlights):
Άλκμααρ-Χέρενφεν 2-4
Βάαλβαϊκ-Άγιαξ 1-2
Τβέντε-Βίλεμ 0-1
Ουτρέχτη-Αϊντχόφεν 3-0
Φένλο-Φίτεσε 0-4
Τσβόλε-Ντεν Χάαγκ 3-1
Έμεν-Φορτούνα Σιτάρντ 2-1
Γκρόνιγκεν-Σπάρτα Ρότερνταμ 2-0
Φέγενορντ-Χέρακλες 1-1

Η επόμενη (11η) αγωνιστική
Παρασκευή 25/10
Τβέντε – Έμεν
Σάββατο 26/10
Βίλεμ – Βάαλβαικ
Φορτούνα Σιτάρντ – Φένλο
Φίτεσε – Ντε Χάαγκ
Χέρακλες – Τσβόλε
Κυριακή 27/10
Χέρενφεν – Γκρόνινγκεν
Αϊντχόφεν – Άλκμααρ
Σπάρτα Ρότερνταμ – Ουτρέχτη
Άγιαξ – Φέγενορντ

ΒΕΛΓΙΟ: Jupiler League  
Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής (Highlights):
Μουσκρόν-Κλαμπ Μπριζ 0-1
Σταντάρ Λιέγης-Γκενκ 1-0
Κορτράικ-Ζούλτε Βάρεγκεμ 2-0
Οστάνδη-Έουπεν 2-3
Γάνδη-Μπέβερεν 2-0
Μαλίν-Αντβέρπ 3-1
Άντερλεχτ-Σεντ Τρούιντεν 4-1
Σερκλ Μπριζ-Σαρλερουά 0-3

Το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:
Παρασκευή 25 Οκτωβρίου
Εουπέν-Άντερλεχτ 21:30
Σάββατο 26 Οκτωβρίου
Σαρλερουά-Μουσκρόν 19:00
Αντβέρπ-Κορτραϊκ 21:00
Βάρεγκεμ-Οστάνδη 21:00
Γκενκ-Σερκλ Μπριζ
Κυριακή 27 Οκτωβρίου
Κλαμπ Μπριζ-Σταντάρ 15:30
Τρουίντεν-Γκεντ 19:00
Μπέβερεν-Μέχελεν 21:00

ΣΚΩΤΙΑ: Premier League   
Αναλυτικά, η 9η αγωνιστική(Highlights):
Σέλτικ-Ρος Κάουντι 6-0
Χάμιλτον-Χιμπέρνιαν 1-1
Κιλμάρνοκ-Λίβινγκστον 2-1
Μάδεργουελ-Αμπερντίν 0-3
Σεντ Μίρεν-Σεντ Τζόνστον 2-0
Χαρτς-Ρέιντζερς 1-1

Η επόμενη (10η) αγωνιστική:
Σάββατο 26/10
Χιμπέρνιαν-Ρος Κάουντι (17:00)
Κιλμάρνοκ-Σεντ Μίρεν
Λίβινγκστον-Χαρτς
Σεντ Τζόνστον-Χάμιλτον
Κυριακή 27/10
Αμπερντίν-Σέλτικ (14:15)
Ρέιντζερς-Μάδεργουελ (17:00)

 

Euroballa: Το πρόγραμμα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων (08/10/19)
Euroballa: Το πρόγραμμα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων (01/10/19)
Euroballa: Το πρόγραμμα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων (27/9/19)
Euroballa: Το πρόγραμμα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων (24/9/19)
Euroballa: Το πρόγραμμα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων (18/9/19)
Euroballa: Το πρόγραμμα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων (03/9/19)