Το πρόγραμμα των ακαδημιών

Ο Απόλλωνας εξέδωσε επίσημη ανακοίνωση για τις αγωνιστικές δραστηρίοτητες των ακαδημιών της ομάδας.

Αναλυτικά:

«Συνεχίζεται η αγωνιστική δράση της ακαδημίας του Απόλλωνα Λεμεσού και αυτό το Σαββατοκύριακο με τα διάφορα ηλικιακά κλιμάκια να έχουν δύσκολες αποστολές εντός και εκτός έδρας. Η ομάδα Κ19 μετά τις δύο συνεχόμενες νίκες στο Πρωτάθλημα Νέων Α’ Κατηγορίας, υποδέχεται το Σάββατο (19/10) την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής με μοναδικό ζητούμενο την τρίτη διαδοχική νίκη.

Στο πρωτάθλημα Παίδων οι ομάδες μας αγωνίζονται με τις αντίστοιχες του Άρη Λεμεσού στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής. Οι ομάδες Παίδων Κ14 και Κ15 υποδέχονται τον Άρη στο Καλογεροπούλειο ενώ οι ομάδες Κ16 και Κ17 θα φιλοξενηθούν τον αντίπαλό τους στο Βοηθητικό γήπεδο «Κωστάκης Χριστοφόρου» (Σαλαμάντρα).

Τα κλιμάκια της ακαδημίας Απόλλων Πάφου αγωνίζονται την Κυριακή (20/10) στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των Προαιρετικών Πρωταθλημάτων. Η ομάδα Κ15 (10:00) θα φιλοξενήσει την Πάφο FC στο OLYMPICO SPORT CENTER και η ομάδα Κ17 θα υποδεχθεί τον Ακρίτα Χλώρακας στο ίδιο γήπεδο. Τέλος, σε ότι αφορά τα Κλιμάκια Grassroots, όλες οι ομάδες θα συνεχίσουν την προετοιμασία τους ενόψει του νέου πρωταθλήματος δίνοντας φιλικά παιχνίδια το Σάββατο (19/10).

Συνοπτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/10/2019 – ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ

 κ19   ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ                                                                      15:30

ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ

 κ14   ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ                                                                                           10:00

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΕΙΟ

 κ15    ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ                                                                                          12:00

ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΕΙΟ

 κ16   ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ                                                                                                10:00 

Στάδιο «Κωστάκης Χριστοφόρου» (Σαλαμάντρα)

 κ17  ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ                                                                                                 12:00

Στάδιο «Κωστάκης Χριστοφόρου» (Σαλαμάντρα)

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/10/2019 – ΚΛΙΜΑΚΙΑ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΦΟΥ

 κ15    ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΠΑΦΟΣ FC                                                                                                 10:00

Στάδιο OLYMPICO SPORT CENTER

 κ17    ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ                                                                               12:00

Στάδιο  OLYMPICO SPORT CENTER

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/10/2019 – ΚΛΙΜΑΚΙΑ GRASSROOTS  (φιλικά παιχνίδια – έναρξη πρωταθλήματος 02.11.19)

 κ13    11vs11 ΑΠΟΛΛΩΝ  (1)  vs  vs  ΝΙΚΚΙ                                                                                                      08:15     

           ΓΗΠΕΔΟ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ ΤΣΙΡΕΙΟΥ

 κ13   11vs11 ΑΠΟΛΛΩΝ  (2)  vs  ΝΙΚΚΙ                                                                                                             09:45

ΓΗΠΕΔΟ ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ ΤΣΙΡΕΙΟΥ

 κ12   9vs9  vs   ΑΣΥΛ ΥΨΩΝΑ                                                                                                                            10:00

ΓΗΠΕΔΟ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΥΨΩΝΑ

 κ11    7vs7  vs  ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ                                                                                         08:15

           ΓΗΠΕΔΟ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ                   

 κ10    5vs5  vs  ΑΝΟΡΘΩΣΗ                                                                                                                              09:30 

ΓΗΠΕΔΟ MARACANA

 κ9       5vs5  vs  ΟΜΟΝΟΙΑ                                                                                                                                12:00

ΓΗΠΕΔΟ    ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ ΤΣΙΡΕΙΟΥ

 κ8       5vs5 vs  ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΤΡΑΧΩΝΙΟΥ                                                                                        11:00

ΓΗΠΕΔΟ   ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ ΤΣΙΡΕΙΟΥ

 κ7       5vs5  ΟΜΟΝΟΙΑ                                                                                                                                      12:30

ΓΗΠΕΔΟ    ΒΟΗΘΗΤΙΚΟ ΤΣΙΡΕΙΟΥ

 κ6       5vs5   ΑΝΟΡΘΩΣΗ                                                                                                                                  08:30

ΓΗΠΕΔΟ MARACANA

 κ5       2014-2015 bambini  vs   ΑΝΟΡΘΩΣΗ                                                                                                    09:45

ΓΗΠΕΔΟ MARACANA

ΚΛΙΜΑΚΙΟ 2006-2007 Β

 κ14β   ΑΠΟΛΛΩΝ vs ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ                                                                             11:15

ΓΗΠΕΔΟ  ΚΙΤΡΟΜΗΛΙΔΗ ΓΕΡΜΑΣΟΓΕΙΑ