Το πρόγραμμα και το ρόστερ του ΑΠΟΕΛ (2019/20)

Δείτε το πρόγραμμα του ΑΠΟΕΛ για τη σεζόν 2019/20.

Το πρόγραμμα των Γαλαζοκίτρινων:

1η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-Oλυμπιακός (Τετάρτη, 8 Ιανουαρίου, 19:00)
2η αγωνιστική:Eθνικός-AΠΟΕΛ (Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου, 19:00)
3η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-AΕΛ 3-0
4η αγωνιστική:ENΠ-AΠΟΕΛ 2-3
5η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-Aνόρθωση ()
6η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-Δoξα (Σάββατο, 19 Οκτωβρίου, 18:30)
7η αγωνιστική:Nέα Σαλαμίνα-AΠΟΕΛ (Δευτέρα, 28 Οκτωβρίου, 19:00)
8η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-AEK (Σάββατο, 2 Νοεμβρίου, 18:00)
9η αγωνιστική:Aπόλλωνας-AΠΟΕΛ (Κυριακή, 10 Νοεμβρίου, 19:00)
10η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-Πάφoς (Σάββατο, 23 Νοεμβρίου, 18:00)
11η αγωνιστική:Oμόνοια-AΠΟΕΛ (Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου, 19:00)
Β ΓΥΡΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ
12η αγωνιστική:Oλυμπιακός-AΠΟΕΛ (Σάββατο, 7 Δεκεμβρίου, 19:00)
13η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-Eθνικός (Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου, 19:00)
14η αγωνιστική:AΕΛ-AΠΟΕΛ (Σάββατο, 21 Δεκεμβρίου, 19:00)
15η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-ENΠ (Κυριακή, 5 Ιανουαρίου 2020, 17:00)
16η αγωνιστική:Aνόρθωση-AΠΟΕΛ
17η αγωνιστική:Δoξα-AΠΟΕΛ
18η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-Nέα Σαλαμίνα
19η αγωνιστική:AEK-AΠΟΕΛ
20η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-Aπόλλωνας
21η αγωνιστική:Πάφoς-AΠΟΕΛ
22η αγωνιστική:AΠΟΕΛ-Ομόνoια

Το ρόστερ του ΑΠΟΕΛ:

 
ΟΝΟΜΑ ΘΕΣΗ ΕΘΝΙΚΟΤΗΤΑ ΗΜ. ΓΕΝΝΗΣΗΣ
27.Βιντ Μπέλετς Τερματοφύλακας   Σλοβένος 06/06/1990
99.Μπόι Βάτερμαν Τερματοφύλακας Ολλανδός 24/01/1984
12.Δημήτρης Πρινιωτάκης Τερματοφύλακας Κύπριος 11/03/1999
23.Ζοαζίνιο Αμυντικός  Πορτογάλος  02/07/1989
29.Πραξιτέλης Βούρος Αμυντικός  Ελλαδίτης  05/05/1995
30.Γιώργος Μερκής Αμυντικός Κύπριος  30/07/1984
34.Λούκας Καλογήρου Αμυντικός Κύπριος 21/02/2002
37.Κων/νος Καραγιάννης Αμυντικός Κύπριος  02/04/2000
44.Νικόλας Ιωάννου Αμυντικός Κύπριος 10/11/1995
55.Χρήστος Σιέλης Αμυντικός Κύπριος  02/02/2000
90.Βούγιαντιν Σάβιτς Αμυντικός  Σέρβος  01/07/1990
91.Ντράγκαν Μιχαήλοβιτς Αμυντικός  Ελβετός  22/08/1991
6.Σάββας Γκέντσογλου Μέσος  Ελλαδίτης 19/09/1990
8.Λούκας Σόουζα Μέσος Βραζιλιάνος  04/07/1990
14.Ούρος Μάτιτς Μέσος  Σέρβος 23/05/1990
95.Άλεφ Ντος Σάντος Μέσος Κύπριος  28/01/1995
35.Πάρης Πολυκάρπου Μέσος Κύπριος 23/09/2000
7.Γιώργος Εφραίμ Ακραίος επιθετικός Κύπριος 05/07/1989
19.Τόμας Ντε Βινσέντι Ακραίος επιθετικός Αργεντίνος  09/02/1989
11.Μούσα Αλ Τάαμαρι Ακραίος επιθετικός Ιορδανός 10/06/1997
19.Ομάρ Χάνι Ακραίος επιθετικός Ιορδανός 27/06/1999
33.Ανδρέας Μακρής Ακραίος επιθετικός Βραζιλιάνος  27/11/1995
46.Στάθης Αλωνεύτης Ακραίος επιθετικός Κύπριος  29/03/1983
70.Αντόνιο Γιάκολις Ακραίος επιθετικός  Κροάτης  28/02/1992
71.Αντρέ Βιντιγκάλ Ακραίος επιθετικός  Πορτογάλος  17/08/1998
9.Λίνους Χαλένιους Επιθετικός Σουηδός  01/04/1989
20.Αντρίγια Πάβλοβιτς Επιθετικός  Σέρβος  16/11/1993
89.Ρομάν Μπέζιακ Επιθετικός  Σλοβένος  21/02/1989

 

 

Δείτε ξανά ολόκληρο το πρόγραμμα του πρωταθλήματος:

1η αγωνιστική
Παρασκευή 23 Αυγούστου
Nέα Σαλαμίνα-Πάφoς 1-2
Σάββατο 24 Αυγούστου
Δoξα-Oμόνοια 0-2
Κυριακή 25 Αυγούστου
AΕΛ-Aνόρθωση 0-0
Κυριακή 26 Αυγούστου
ENΠ-Eθνικός 3-4
Τετάρτη, 8 Ιανουαρίου 2020
19:00 AΠΟΕΛ – Oλυμπιακός (εξ αναβολής αγώνας 1ης αγωνιστικής)
Παρασκευή, 27 Σεπτεμβρίου
19:00 AΕΚ – Aπόλλων

2η αγωνιστική
Παρασκευή 30 Αυγούστου
Πάφoς-AEK 0-2
Σάββατο 31 Αυγούστου
AΕΛ-ENΠ 2-0
Oμόνοια-Nέα Σαλαμίνα 2-0
Κυριακή 1η Σεπτεμβρίου
Oλυμπιακός-Δoξα 1-1
Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020
19:00 Eθνικός Άχνας – AΠΟΕΛ (εξ αναβολής αγώνας 2ης αγωνιστικής)
Τετάρτη, 2 Οκτωβρίου
19:00 Aνόρθωση – Aπόλλων

3η αγωνιστική
Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
AΠΟΕΛ-AΕΛ 18:30
Aπόλλωνας-Πάφoς 20:00
Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
ENΠ-Aνόρθωση 19:00
Δoξα-Eθνικός 18:00
AEK-Oμόνοια 18:00
Δευτέρα 16 Σεπτεμβρίου
Nέα Σαλαμίνα-Oλυμπιακός 19:00

4η αγωνιστική
Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου
19:00 Oλυμπιακός – AΕΚ
Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου
18:00 Oμόνοια – Aπόλλων
20:00 AΕΛ – Δoξα
Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου
18:00 Aνόρθωση – Πάφoς
19:00 Eθνικός – Nέα Σαλαμίνα
Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου
19:00 EΝΠ – AΠΟΕΛ

5η αγωνιστική
Παρασκευή, 4 Οκτωβρίου
19:00 AΕΚ – Eθνικός
Σάββατο, 5 Οκτωβρίου
18:00 Πάφoς  – Oμόνοια
19:00 Δoξα – EΝΠ
20:00 Nέα Σαλαμίνα – AΕΛ
Κυριακή, 6 Οκτωβρίου
18:00 Aπόλλων – Oλυμπιακός
**Ο αγώνας AΠΟΕΛ – Aνόρθωση αναβλήθηκε μετά από αίτημα του AΠΟΕΛ λόγω των Ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του και η ημερομηνία διεξαγωγής του θα ανακοινωθεί σε μεταγενέστερο στάδιο.

6η αγωνιστική
Σάββατο, 19 Οκτωβρίου
18:30 AΠΟΕΛ – Δoξα
20:00 Eθνικός  – Aπόλλων
Κυριακή, 20 Οκτωβρίου
17:00 EΝΠ – Nέα Σαλαμίνα
18:00 Aνόρθωση – Oμόνοια
19:00 Oλυμπιακός – Πάφoς F.C.
Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου
19:00 AΕΛ – AΕΚ

7η αγωνιστική
Παρασκευή, 25 Οκτωβρίου
19:00 Oμόνοια – Oλυμπιακός
Σάββατο, 26 Οκτωβρίου
18:00 Πάφoς  – Eθνικός Άχνας
19:00 Aπόλλων – AΕΛ
Κυριακή, 27 Οκτωβρίου
17:00 AΕΚ – EΝΠ
19:00 Δoξα – Aνόρθωση
Δευτέρα, 28 Οκτωβρίου
19:00 Nέα Σαλαμίνα – AΠΟΕΛ

8η αγωνιστική
Παρασκευή, 1 Νοεμβρίου
19:00 Δoξα – Nέα Σαλαμίνα
Σάββατο, 2 Νοεμβρίου
18:00 AΠΟΕΛ – AΕΚ
20:00 Eθνικός – Oμόνοια
Κυριακή, 3 Νοεμβρίου
17:00 EΝΠ – Aπόλλων
18:00 Aνόρθωση – Oλυμπιακός
Δευτέρα, 4 Νοεμβρίου
19:00 AΕΛ – Πάφoς

9η αγωνιστική
Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου
19:00 AΕΚ – Δoξα
Σάββατο, 9 Νοεμβρίου
17:00 Oμόνοια – AΕΛ
19:00 Nέα Σαλαμίνα – Aνόρθωση
Κυριακή, 10 Νοεμβρίου
17:00 Πάφoς – EΝΠ
18:00 Oλυμπιακός – Eθνικός
19:00 Aπόλλων – AΠΟΕΛ

10η αγωνιστική
Σάββατο, 23 Νοεμβρίου
17:00 Nέα Σαλαμίνα – AΕΚ
18:00 AΠΟΕΛ – Πάφoς
19:00 EΝΠ – Oμόνοια
Κυριακή, 24 Νοεμβρίου
17:00 AΕΛ – Oλυμπιακός
18:00 Aνόρθωση – Eθνικός
Δευτέρα, 25 Νοεμβρίου
19:00 Δoξα – Aπόλλων

11η αγωνιστική
Παρασκευή, 29 Νοεμβρίου
19:00 Oλυμπιακός – EΝΠ
Σάββατο, 30 Νοεμβρίου
18:00 AΕΚ – Aνόρθωση
19:00 Eθνικός – AΕΛ
Κυριακή, 1η Δεκεμβρίου
17:00 Πάφoς – Δoξα
18:00 Aπόλλων – Nέα Σαλαμίνα
Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου
19:00 Oμόνοια – AΠΟΕΛ

Β ΓΥΡΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

12η αγωνιστική
Παρασκευή, 6 Δεκεμβρίου
19:00 Πάφoς  – Nέα Σαλαμίνα
Σάββατο, 7 Δεκεμβρίου
17:00 Aνόρθωση – AΕΛ
19:00 Oλυμπιακός – AΠΟΕΛ
Κυριακή, 8 Δεκεμβρίου
16:00 Oμόνοια – Δoξα
18:00 Aπόλλων – AΕΚ
Δευτέρα, 9 Δεκεμβρίου
19:00 Eθνικός – EΝΠ

13η αγωνιστική
Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου
19:00 Δoξα – Oλυμπιακός
Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου
17:00 AΕΚ – Πάφoς
19:00 Aπόλλων – Aνόρθωση
Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου
17:00 EΝΠ – AΕΛ
19:00 Nέα Σαλαμίνα – Oμόνοια
Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου
19:00 AΠΟΕΛ – Eθνικός Άχνας

14η αγωνιστική
Παρασκευή, 20 Δεκεμβρίου
19:00 Aνόρθωση – EΝΠ
Σάββατο, 21 Δεκεμβρίου
17:00 Πάφoς  – Aπόλλων
19:00 AΕΛ – AΠΟΕΛ
Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου
16:00 Oλυμπιακός – Nέα Σαλαμίνα
17:00 Oμόνοια – AΕΚ
18:00 Eθνικός – Δoξα

15η αγωνιστική
Παρασκευή, 3 Ιανουαρίου 2020
19:00 Δoξα – AΕΛ
Σάββατο, 4 Ιανουαρίου 2020
17:00 AΕΚ – Oλυμπιακός
19:00 Aπόλλων – Oμόνοια
Κυριακή, 5 Ιανουαρίου 2020
17:00 AΠΟΕΛ – EΝΠ
19:00 Nέα Σαλαμίνα – Eθνικός
Δευτέρα, 6 Ιανουαρίου
19:00 Πάφoς – Aνόρθωση

16η αγωνιστική
(11.01.2020 – 12.01.2020)
Aνόρθωση-AΠΟΕΛ
ENΠ-Δoξα
AΕΛ-Nέα Σαλαμίνα
Eθνικός-AEK
Oλυμπιακός-Aπόλλωνας
Oμόνοια-Πάφoς

17η αγωνιστική
(18.01.2020 – 19.01.2020)
AEK-AΕΛ
Nέα Σαλαμίνα-ENΠ
Δoξα-AΠΟΕΛ
Πάφoς-Oλυμπιακός
Aπόλλωνας-Eθνικός
Oμόνοια-Aνόρθωση

18η αγωνιστική
(25.01.2020 – 26.01.2020)
Aνόρθωση-Δoξα
AΠΟΕΛ-Nέα Σαλαμίνα
ENΠ-AEK
AΕΛ-Aπόλλωνας
Eθνικός-Πάφoς
Oλυμπιακός-Oμόνοια

19η αγωνιστική
(01.02.2020 – 02.02.2020)
Πάφoς-AΕΛ
Aπόλλωνας-ENΠ
AEK-AΠΟΕΛ
Nέα Σαλαμίνα-Δoξα
Oμόνοια-Eθνικός
Oλυμπιακός-Aνόρθωση

20η αγωνιστική
(08.02.2020 – 09.02.2020)
Aνόρθωση-Nέα Σαλαμίνα
Δoξα-AEK
AΠΟΕΛ-Aπόλλωνας
ENΠ-Πάφoς
AΕΛ-Oμόνοια
Eθνικός-Oλυμπιακός

21η αγωνιστική
(15.02.2020 – 16.02.2020)
Oλυμπιακός-AΕΛ
Oμόνοια-ENΠ
Πάφoς-AΠΟΕΛ
Aπόλλωνας-Δoξα
AEK-Nέα Σαλαμίνα
Eθνικός-Aνόρθωση

22η αγωνιστική
(22.02.2020 – 23.02.2020)
Aνόρθωση-AEK
Nέα Σαλαμίνα-Aπόλλωνας
Δoξα-Πάφoς
AΠΟΕΛ-Ομόνoια
EΝΠ-Oλυμπιακός
AΕΛ-Eθνικός