Παρθενική νίκη για Ψευδά – Απώλεια για Αγία Νάπα (Αποτελέσματα)

Η δεύτερη αγωνιστική της δεύτερης κατηγορίας ολοκληρώθηκε σε ένα μεγάλο ποσοστό, καθώς απομένει μόνο το ματς του Διγενή Μόρφου με τον Ερμή.

Σπουδαία νίκη για την Ομόνοια Ψευδά (3-2) κόντρα στην Καρμιώτισσα, ενώ σοκαριστική ισοπαλία (2-2) για την Αγία Νάπα εντός έδρας, απέναντι στον Διγενή Ύψωνα.

Η αυλαία άνοιξε χθες με την αναμέτρηση στο Στάδιο N. Papas Group «Αμμόχωστος – Επιστροφή» μεταξύ της Αλκής Ορόκλινης με τον Άρη για τον πρώτο όμιλο, όπου επικράτησε η Αλκή με 1-0. Ιστορική νίκη για την Ομόνοια Ψευδά που αγωνίζεται για πρώτη φορά στην ιστορία της στη Β’ Κατηγορία. Νίκησε στην έδρα της με 3-2 την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Στο δεύτερο όμιλο ο ΠΟ Ξυλοτύμπου νίκησε με 2-1 την Αναγέννηση Δερύνειας από τέρματα που πέτυχαν οι Αλεξίου (20′) και Πικής (84′), ο Βέσλεμ στο 72′ το γκολ για τη φιλοξενούμενη ομάδα. Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Ακρίτα Χλώρακας, ευρεία νίκη για τον Ονήσιλλο που έφτασε στους τέσσερις βαθμούς μετά το 4-1 επί της ΑΕΖ.

Re-Play:

A’ όμιλος

Α.Ο. Αγίας Νάπας – ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 2-2 (50΄Κολοκούδιας, 90+2΄Ελευθερίου – 70΄Κυριαζής, 90+5΄ Νεοφύτου). ΤΕΛΙΚΟ
Ομόνοια Ψευδά – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 3-2 (42΄ Οκκαρίδης, – 50΄ Πετκόφ, 87΄ Παναγιώτου – 81΄ Ράμος, 90+3΄Ρόμο) ΤΕΛΙΚΟ
* Χαμένο πέναλτι Ράμος

Ομόνοια Αραδίππου – ΑΣΙΛ Λύσης 0-0 ΤΕΛΙΚΟ

Β’ όμιλος   

Οθέλλος Αθηαίνου – Ακρίτας Χλώρακας 1-2 (41΄ Πουτζιουρής – 12΄Τάνο, 56΄Χριστοδούλου) ΤΕΛΙΚΟ
Ονήσιλλος Σωτήρας – ΑΕΖ 4-1 (20΄, 23΄, 60΄, 90΄ Λουιζίνιο – 2΄Πούλπο) ΤΕΛΙΚΟ
ΠΟ Ξυλοτύμπου – Αναγέννηση Δερύνειας 1-1 (41΄Αλεξίου, 72΄Γουέσλεμ) ΤΕΛΙΚΟ

ΧΘΕΣ: ΑλκήΆρης 1-0
ΑΥΡΙΟ: Διγενής Μόρφου – Ερμής Αραδίππου (15:30).

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής:
Α’ όμιλος Σκορ
Αλκή Ορόκλινης – Άρης 1-0
Α.Ο. Αγίας Νάπας – ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 2-2
Ομόνοια Ψευδά – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 3-2
Ομόνοια Αραδίππου – ΑΣΙΛ Λύσης 0-0
Β’ όμιλος Σκορ
Οθέλλος Αθηαίνου – Ακρίτας Χλώρακας 1-2
Ονήσιλλος Σωτήρας – ΑΕΖ 4-1
ΠΟ Ξυλοτύμπου – Αναγέννηση Δερύνειας 2-1
Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Ερμής Αραδίππου Κυριακή

Η βαθμολογία του Α’ ομίλου:

 
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1.ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 4
2.ΑΣΙΛ 4
3.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 3
4. OMONOIA ΨΕΥΔΑ 3
5.AΡΗΣ 3
6.ΑΛΚΗ 3
7.ΔΙΓΕΝΗ ΥΨΩΝΑ 1
8.OMONOIA ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 1

Η βαθμολογία του B’ ομίλου:

 
ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 6
2.ΟΝΗΣΙΛΟΣ 4
3.ΑΚΡΙΤΑΣ 4
4.ΟΘΕΛΛΟΣ 3
5.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1
6.ΕΡΜΗΣ 1
7.ΑΕΖ 0
8.ΔΙΓΕΝΗΣ ΜΟΡΦΟΥ 0