Η πρεμιέρα στα πρωταθλήματα Ανδρών και Γυναικών U18

Aρχίζουν τα αναπτυξιακά πρωταθλήματα ΟΠΑΠ Ανδρών και Γυναικών. Το επόμενο Σαββατοκύριακο 28 και 29 Σεπτεμβρίου 2019 θα γίνει το πρώτο σέρβις για φέτος στα πρωταθλήματα ΟΠΑΠ Ανδρών και Γυναικών Κ  18. Οι ομάδες είναι χωρισμένες σε Ομίλους

Κ 18 ΑΝΔΡΩΝ

Στο πρωτάθλημα Κ 18 Ανδρών συμμετέχουν οι: Aνόρθωση, «ΥΠΕΡΑΓΟΡΑ ΚΟΚΚΙΝΟΣ» Ε.Ν.Παραλιμνίου, Ολυμπιάδα Ν., «Ν. PAPAS GROUP» Νέα Σαλαμίνα, Ομόνοια, Αναγέννηση Δερ., «GREEN AIR» Παφιακός, Α.Ο. Διόνυσος, Εθνικός Λ. ΑΠΟΚ, Φοίνικας Πύλας –UCLan Cyprus, Λέοντας Λ., Ολυμπιάς Φρ.

Στον Α’Όμιλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής είναι:

Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2019

«Θεμιστόκλειο»: Aνόρθωση

Γηπ. Παραλιμνίου (12:00): «ΥΠΕΡΑΓΟΡΑ ΚΟΚΚΙΝΟΣ» Ε.Ν.Παραλιμνίου – Ολυμπιάδα Ν.

Στον Β’ Όμιλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής είναι:

Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2019

Aγ. Νεοφύτου: «Ν.PAPAS GROUP» Νέα Σαλαμίνα

Ανθούπολης (11:00): Ομόνοια – Αναγέννηση Δερ.

Στον Γ’ Όμιλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής  είναι:

Aγ. Θεοδώρου: «GREEN AIR» Παφιακός –

Γυμνάσιο Έμπας: Α.Ο. Διόνυσος – Εθνικός Λ.

Στον Δ’ Όμιλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής είναι:

Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2019

Πανεπιστήμιο (12:00): ΑΠΟΚ – Φοίνικας Πύλας UCLan Cyprus

Λύκειο Λειβαδιών (17: 00): Λέοντας – Ολυμπιάς Φρ.

K18 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Στο πρωτάθλημα Κ 18 Γυναικών συμμετέχουν οι ομάδες: Aνόρθωση, Αχιλλέας, Ροτσίδης Μ., Αναγέννηση Δερ., Δικέφαλος Γερίου, Απόλλων, Ομόνοια, Μαραθώνας Κ.Β., Πανιδαλιακός, «ΚORANTINA HOMES» Παφιακός, Lemessos Volley, Oλυμπιάδα Ν., Εθνικός Λ., Ανόρθωση Πετ., ΘΟΙ Αυγόρου, Φοίνικας Πύλας – UCLan Cyprus, Nέα Σαλαμίνα, «ROBOMARKETS» ΑΕΛ, Λέοντας, Ε.Ν.Α.ΑΘ., ΑΕΚ Λάρνακας.

Στον Α’ Όμιλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής είναι:

Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2019

Αθλ. Κέντρο Ανόρθωσης: Ανόρθωση

Παλλουριώτισσα  (12:30): Αχιλλέας Κ. – Ροτσίδης Μ.

Δερύνεια (11:00): Αναγέννηση Δερ. [- Δικέφαλος Γερ.

Στον Β’ Όμιλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής είναι:

Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2019

Απόλλων: (14:00) ΑπόλλωνΟμόνοια

Λύκειο Βεργίνας (11:00) Μαραθώνας Κ.Β. – Πανιδαλιακός

Στον Γ’Όμιλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής είναι:

Tεχν. Σχολή Πάφου (13:30): «KORANTINA HOMES» ΠΑΦΙΑΚΟΣ –Lemessos Volley (27 Oκτωβρίου 2019).

Νεάπολη – Επιστροφή (12:00) : Oλυμπιάδα Ν. – Εθνικός Λ.

Στον Δ’ Όμιλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής είναι:

Σάββατο 28 Σεπτεμβρίου 2019

«Θεμιστόκλειο» (14:00): Ανόρθωση Πετ.- ΘΟΙ Αυγόρου

Πύλα (14:00): Φοίνικας Πύλας UCLan Cyprus – Nέα Σαλαμίνα

Στον Ε’ Όμιλο το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής είναι:

Γήπεδο ΑΕΛ (12:00): «ROBOMARKETS»  ΑΕΛ – Λέοντας

Αγ. Αθανασίου (11:30): Ε.Ν.Α.ΑΘ. – ΑΕΚ – Λάρνακας.

Με βάση τον προγραμματισμό της ΚΟΠΕ το Σάββατο 26 Οκτωβρίου θα αρχίσουν τα πρωταθλήματα των κατηγοριών Κ16 και Κ14 Ανδρών και Γυναικών.