Euroballa: Το πανόραμα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων

Δείτε τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα των μεγάλων πρωταθλημάτων της Ευρώπης…

Ελλάδα:  Superleague
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής (Highlights)
ΟΦΗ – Παναιτωλικός 3-1
AΕΚ – Λαμία 2-0
Πανιώνιος – AΕΛ 1-0
Aρης – Παναθηναϊκός 4-0
ΟΦΗ – Παναιτωλικός 3-1
Ατρόμητος ΠΑΟΚ 2-3
Ξάνθη-Αστέρας 2-1

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:
Σάββατο 21/9
17:15 Βόλος-ΟΦΗ Πανθεσσαλικό Στάδιο
19:30 Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος Γηπ. “Θ. Κολοκοτρώνης”
20:00 Παναιτωλικός-AΕΚ Γηπ. Παναιτωλικού
Κυριακή 22/9
15:00 AΕΛ-Ξάνθη AEL FC Arena
18:30 ΠΑΟΚ-Aρης Γηπ. Τούμπας
19:30 Λαμία-Πανιώνιος ΔΑΚ Λαμίας
20:30 Παναθηναϊκός-Oλυμπιακός ΟΑΚΑ

ΑΓΓΛΙΑ – Premier League

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής (Highlights):
Λίβερπουλ-Νιούκαστλ 3-1
Μπράιτον-Μπέρνλι 1-1
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λέστερ 1-0
Σέφιλντ Γιουνάιτεντ-Σαουθάμπτον 0-1
Τότεναμ-Κρίσταλ Πάλας4-0
Γουλβς-Τσέλσι 2-5
Νόριτς-Μάντσεστερ Σίτι 3-2
Μπόρνμουθ-Έβερτον 3-1
Γουότφορντ-Άρσεναλ 2-2
 Άστον Βίλα-Γουέστ Χαμ 0-0

Η επόμενη (6η) αγωνιστική
Παρασκευή 20 Σεπτεμβρίου
Σαουθάμπτον-Μπόρνμουθ (22:00)
Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου
Λέστερ-Τότεναμ (14:30)
Μπέρνλι-Νόριτς (17:00)
Έβερτον-Σέφιλντ Γιουνάιτεντ (17:00)
Μάντσεστερ Σίτι-Γουότφορντ (17:00)
Νιούκαστλ-Μπράιτον (19:30)
Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου
Γουέστ Χαμ-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (16:00)
Κρίσταλ Πάλας-Γουλβς (16:00)
Άρσεναλ-Άστον Βίλα (18:30)
Τσέλσι-Λίβερπουλ (18:30)

ΙΣΠΑΝΙΑ – Primera Division 
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής (Highlights):
Μαγιόρκα – Αθλέτικ Μπιλμπάο 0-0
Ρεάλ Μαδρίτης – Λεβάντε 3-2
Λεγκανές – Βιγιαρεάλ 0-3
Σοσιεδάδ – Ατλέτικο Μαδρίτης 2-0
Μπαρτσελόνα – Βαλένθια 5-2
Έιμπαρ – Εσπανιόλ 1-2
Αλαβές – Σεβίλλη 0-1
Θέλτα – Γρανάδα 0-2
Βαγιαδολίδ – Οσασούνα 1-1
Μπέτις – Χετάφε 1-1

Η επόμενη (5η) αγωνιστική:
Παρασκευή 20/09
Οσασούνα – Μπέτις (22:00)
Σάββατο 21/09
Βιγιαρεάλ – Βαγιαδολίδ (14:00)
Λεβάντε – Έιμπαρ (17:00)
Ατλέτικο Μαδρίτης – Θέλτα (19:30)
Γρανάδα – Μπαρτσελόνα (22:00)
Κυριακή 22/09
Χετάφε – Μαγιόρκα (13:00)
Εσπανιόλ – Σοσιεδάδ (15:00)
Βαλένθια – Λεγκανές (17:00)
Αθλέτικ Μπιλμπάο – Αλαβές (19:30)
Σεβίλλη – Ρεάλ Μαδρίτης (22:00)

ΙΤΑΛΙΑ – Serie A
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής (Highlights):
Φιορεντίνα-Γιουβέντους 0-0
Νάπολι-Σαμπντόρια 2-0
Ίντερ-Ουντινέζε 1-0
Τζένοα-Αταλάντα1-2
Μπρέσια-Μπολόνια 3-4
Πάρμα-Κάλιαρι 1-3
Σπαλ-Λάτσιο 2-1
Ρόμα-Σασουόλο 4-2
Βερόνα-Μίλαν0-1
Τορίνο-Λέτσε1-2

Η επόμενη (4η) αγωνιστική:
Παρασκευή, 4/9
Κάλιαρι-Τζένοα (21:45)
Σάββατο, 21/9
Ουντινέζε-Μπρέσια (16:00)
Γιουβέντους-Βερόνα (19:00)
Μίλαν-Ίντερ (21:45)
Κυριακή, 22/9
Σασουόλο-Σπαλ (13:30)
Μπολόνια-Ρόμα (16:00)
Λέτσε-Νάπολι
Σαμπντόρια-Τορίνο
Αταλάντα-Φιορεντίνα (19:00)
Λάτσιο-Πάρμα (21:45)

ΓΕΡΜΑΝΙΑ – Bundesliga
Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής (Highlights):
 Φορτούνα Ντίσελντορφ-Βόλφσμπουργκ 1-1
 Μπορούσια Ντόρτμουντ-Μπάγερ Λεβερκούζεν 4-0
Μάιντς-Χέρτα Βερολίνου 2-1
Άουγκσμπουργκ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-1
Κολωνία-Γκλάντμπαχ 0-1
Ουνιόν Βερολίνου-Βέρντερ Βρέμης 1-2
Λειψία-Μπάγερν Μονάχου 1-1
 Χόφενχαϊμ-Φράιμπουργκ 0-3
Πάντερμπορν-Σάλκε 1-5

Η επόμενη (5η) αγωνιστική:
Παρασκευή 20/09
Σάλκε-Μάιντς (21:30)
Σάββατο 21/09
Μπάγερ Λεβερκούζεν-Ουνιόν Βερολίνου (16:30)
Μπάγερν Μονάχου-Κολωνία
Χέρτα Βερολίνου-Πάντερμπορν
Φράιμπουργκ-Άουγκσμπουργκ
Βέρντερ Βρέμης-Λειψία (19:30)
Κυριακή 22/09
Γκλάντμπαχ-Φορτούνα Ντίσελντορφ (16:30)
Άιντραχτ Φρανκφούρτης-Μπορούσια Ντόρτμουντ (19:00)
Δευτέρα 23/09
Βόλφσμπουργκ-Χόφενχαϊμ (21:30)

ΓΑΛΛΙΑ – Ligue 1

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής (Highlights):
Λιλ-Ανζέ 2-1
Αμιάν-Λιόν 2-2
 Παρί Σεν Ζερμέν-Στρασμπούρ 1-0
Ντιζόν-Νιμ 0-0
Μονπελιέ-Νις 2-1
Μπρεστ-Ρεν 0-0
Μπορντό-Μετς 2-0
Ναντ-Ρεμς 1-0
Σεντ- Ετιέν-Τουλούζ 2-2
Μονακό-Μαρσέιγ 3-4

Η επόμενη (6η) αγωνιστική:
Παρασκευή (20/9)
Στρασμπούρ-Ναντ (21:45)
Σάββατο (21/9)
Μαρσέιγ-Μονπελιέ (18:30)
Ρεμς-Μονακό (21:00) Μετς-Αμιάν (21:00)
Μπορντό-Μπρεστ (21:00)
Νιμ-Τουλούζ (21:00)
Νις-Ντιζόν (21:00)
Κυριακή (22/9)
Ρεν-Λιλ (16:00)
Ανζέ-Σεντ-Ετιέν (18:00)
Λιόν-Παρί Σεν Ζερμέν (22:00)

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ – Primeira Liga

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής (Highlights):
Σεταύμπαλ-Μπράγκα 1-0
Φαμαλικάο-Πάσος Φερέιρα 4-2
Μπενφίκα-Ζιλ Βισέντε 2-0
Γκιμαράες-Άβες 5-1
Μποαβίστα-Σπόρτινγκ Λισαβόνας 1-1
Ρίο Άβε-Τοντέλα 2-4
Μαρίτιμο-Μπελενένσες 1-3
Σάντα Κλάρα-Μορεϊρένσε 2-0
Πορτιμονένσε-Πόρτο 2-3


Η επόμενη αγωνιστική:
Παρασκευή 20/09
Πάσος Φερέιρα-Άβες
Σάββατο 21/09
Μπελενένσες-Ρίο Άβε\
Μορεϊρένσε-Μπενφίκα
Κυριακή 22/09
Ζιλ Βισέντε-Μποαβίστα
Τοντέλα-Γκιμαράες
Σετούμπαλ-Πορτιμονένσε
Πόρτο-Σάντα Κλάρα
Δευτέρα 23/09
Μπράγκα-Μαρίτιμο
Σπόρτινγκ Λισαβόνας-Φαμαλικάο

ΟΛΛΑΝΔΙΑ – Eredivisie

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής (Highlights):
Άλκμααρ-Σπάρτα Ρότερνταμ 5-1
Άγιαξ-Χέρενφεν 4-1
Φένλο-Γκρόνινγκεν 2-1
Αϊντχόφεν-Φίτεσε 5-0
Ουτρέχτη-Έμεν 3-1
Τσβόλε-Βαλβάικ 6-2
Φέγενορντ-ΝτενΧάαγκ 3-2
Χέρακλες-Βίλεμ 4-1
Φορτούνα Σιτάρντ-Τβέντε 2-3

Η επόμενη(7η) αγωνιστική:
Παρασκευή 20/9
Τβέντε-Χέρακλες (21:00)
Σάββατο 21/9
Σπάρτα Ρότερνταμ-Βαλβάικ (19:30)
Βίλεμ-Φένλο (20:45)
Γκρόνινγκεν-Τσβόλε
Φίτεσε-Φορτούνα Σιτάρντ (21:45)
Κυριακή 22/9
Χέρενφεν-Ουτρέχτη (13:15)
Έμεν-Φέγενορντ (15:30)
Ντεν Χάαγκ-Άλκμααρ (17:45)
Αϊντχόφεν-Άγιαξ

ΒΕΛΓΙΟ – Jupiler League

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής (Highlights):
Σαρλερουά-Γκενκ 2-1
Οστάνδη-Σταντάρ Λιέγης 1-4
Έουπεν-Ζούλτε Βάρεγκεμ 1-1
Σεντ Τρούιντεν-Μπέβερεν 1-1
Σερκλ Μπριζ-Κλαμπ Μπριζ 0-2
Άντερλεχτ-Αντβέρπ 1-2
Γάνδη-Μαλίν 3-0
Μουσκρόν-Κορτράικ 2-0

Η επόμενη (όγδοη) αγωνιστική:
Παρασκευή 20/9
Κορτράικ-Μαλίν (21:30)
Σάββατο 21/9
Σαρλερουά-Σιντ Τρούιντεν (19:00)
Αντβέρπ-Σερκλ Μπριζ (21:00)
Μπέβερεν-Μουσκρόν
Γκενκ-Οστάνδη (21:30)
Κυριακή 22/9
Σταντάρ Λιέγης-Έουπεν (15:30)
Κλαμπ Μπριζ-Άντερλεχτ (19:00)
Ζούλτε Βάρεγκεμ-Γάνδη (21:00)

ΣΚΟΤΙΑ – Scottish Premiership

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής (Highlights):
Χάμιλτον-Σέλτικ 0-1
Ρέιντζερς-Λίβινγκστον 3-1
Ρος Κάουντι-Σεντ Μίρεν 2-1
Κιλμάρνοκ-Χιμπέρνιαν 2-0
Χαρτς-Μάδεργουελ 2-3
Αμπερντίν-Σεντ Τζόνστον 1-1

Η επόμενη (6η) αγωνιστική:
Σάββατο 21/9
Λίβινγκστον-Αμπερντίν (17:00)
Μάδεργουελ-Ρος Κάουντι
Σεντ Μίρεν-Χάμιλτον
Κυριακή 22/9
Σεντ Τζόνστον-Ρέιντζερς (14:15)
Σέλτικ-Κιλμάρνοκ (15:00)
Χιμπέρνιαν-Χαρτς (17:00)

Euroballa: Το πρόγραμμα των ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων