Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Το πανόραμα τoυ Μουντομπάσκετ 2019 (videos)
ΜΠΑΣΚΕΤ

Το πανόραμα τoυ Μουντομπάσκετ 2019 (videos)

 Δείτε το πανόραμα του Μουντομπάσκετ 2019…

 

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ – Α’ ΦΑΣΗ

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
1. Πολωνία 6 3-0
2. Βενεζουέλα
5 2-1
3. Κίνα 4 1-2
4. Ακτή Ελεφαντοστού 3 0-3

Σάββατο 31/8
Πολωνία – Βενεζουέλα 80-69

Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα 55-70

Δευτέρα 2/9
Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού 87-71

Κίνα – Πολωνία 76-79 παρ.

Τετάρτη 4/9
Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία 63-80

Βενεζουέλα – Κίνα 72-59

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
1. Αργεντινή 6 3-0
2. Ρωσία 5 2-0
3. Νιγηρία 4 1-2
4. Κορέα 3 1-2

Σάββατο 31/8
Ρωσία – Νιγηρία 82-77


Αργεντινή – Κορέα 95-69

Δευτέρα 2/9
Νιγηρία – Αργεντινή 81-94

Κορέα – Ρωσία 73-87

Τετάρτη 4/9
Κορέα – Νιγηρία 66-108

Ρωσία – Αργεντινή 61-69

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
1. Ισπανία 6 3-0
2. Πουέρτο Ρίκο 5 2-1
3. Τυνησία 4 1-2
4. Ιράν 3 0-3

Σάββατο 31/8
Ιράν – Πουέρτο Ρίκο 81-83


Ισπανία – Τυνησία 101-62


Δευτέρα 2/9
Τυνησία – Ιράν 79-67

Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία 63-73

Τετάρτη 4/9
Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία 67-64

Ισπανία – Ιράν 73-65

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
1. Σερβία 6 3-0
2. Ιταλία
5 2-1
3. Αγκόλα 4 1-2
4. Φιλιππίνες 3 0-3

Σάββατο 31/8
Αγκόλα – Σερβία 59-105

Φιλιππίνες – Ιταλία 62-108

Δευτέρα 2/9
Ιταλία – Αγκόλα 92-61

Σερβία – Φιλιππίνες 126-67

Τετάρτη 4/9
Αγκόλα – Φιλιππίνες 84-81 (πρτ)

Ιταλία – Σερβία 77-92

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
1. ΗΠΑ 6 3-0
2. Τσεχία 5 2-1
3. Τουρκία 4 1-2
4. Ιαπωνία 2 0-2

Κυριακή 1/9
Τουρκία – Ιαπωνία 86-67

Τσεχία – ΗΠΑ 67-88

Τρίτη 3/9
Ιαπωνία – Τσεχία 76-89

ΗΠΑ – Τουρκία 93-92 παρ.
Πέμπτη 5/9
Τουρκία – Τσεχία 76-91

ΗΠΑ – Ιαπωνία 98-45

ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
1.Βραζιλία 6 3-0
2.Ελλάδα
5 2-1
3. Νέα Ζηλανδία 4 2-1
4. Μαυροβούνιο 3 0-3

Κυριακή 1/9
Ν. Ζηλανδία – Βραζιλία 94-102

Ελλάδα – Μαυροβούνιο 85-60

Τρίτη 3/9
Μαυροβούνιο – Ν. Ζηλανδία 83-93

Βραζιλία – Ελλάδα 79-78

Πέμπτη 5/9
Βραζιλία – Μαυροβούνιο 84-73

Ελλάδα – Ν. Ζηλανδία 103-97

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
1. Γαλλία 6 3-0
2. Δομινικανή Δημ.
5 2-1
3. Γερμανία 4 1-2
4. Ιορδανία 3 0-3

Κυριακή 1/9
Δομινικανή Δημ. – Ιορδανία 80-76


Γαλλία – Γερμανία 78-74

Τρίτη 3/9
Γερμανία – Δομινικανή Δημ. 68-70

Ιορδανία – Γαλλία 64-103

Πέμπτη 5/9
Γερμανία – Ιορδανία 96-62

Δομινικανή Δημ. – Γαλλία 56-90

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
1. Αυστραλία 6 3-0
2. Λιθουανία
5 2-1
3. Καναδάς 4 1-2
4. Σενεγάλη 3 0-3

Κυριακή 1/9
Καναδάς – Αυστραλία 92-108

Σενεγάλη – Λιθουανία 47-101

Τρίτη 3/9
Αυστραλία – Σενεγάλη 81-68

Λιθουανία – Καναδάς 92-69

Πέμπτη 5/9
Καναδάς – Σενεγάλη 82-60

Λιθουανία – Αυστραλία 82-87

* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίθηκαν στη δεύτερη φάση. Οι ομάδες που αποκλείστηκαν αγωνίστηκαν για τις θέσεις 17-32

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ – Β’ ΦΑΣΗ

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
 *Αργεντινή 10 5-0
*Πολωνία 9 4-1
Ρωσία 8 3-2
Βενεζουέλα 7 2-3

Παρασκευή 6/9
Πολωνία – Ρωσία 79-74

Αργεντινή- Βενεζουέλα 87-67

Κυριακή 8/9
Πολωνία – Αργεντινή 65-91

Βενεζουέλα – Ρωσία 60-69

Ι’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
*Ισπανία 10 5-0
*Σερβία 9 4-1
Ιταλία 8 3-2
Πουέρτο Ρίκο 7 2-3

Παρασκευή 6/9
Ισπανία – Ιταλία 67-60

Σερβία – Πουέρτο Ρίκο 90-47

Κυριακή 8/9
Ισπανία – Σερβία 81-69

Πουέρτο Ρίκο – Ιταλία 89-94

ΙΑ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
1.ΗΠΑ* 10 5-0
2.Τσεχία* 8 3-2
3.Ελλάδα 8 3-2
4.Βραζιλία 8 3-2

Σάββατο 7/9
Βραζιλία- Τσεχία 71-93

ΗΠΑ – Ελλάδα 69-53


Δευτέρα 9/9
Τσεχία – Ελλάδα 77-84

ΗΠΑ – Βραζιλία 89-73

ΙΒ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
1.Αυστραλία* 10 5-0
2.Γαλλία* 9 4-1
 3.Λιθουανία 8 3-2
4.Δομ. Δημοκ. 7 2-3

Σάββατο 7/9
Αυστραλία- Δομ. Δημοκρατία 82-76

Γαλλία- Λιθουανία 78-75

Δευτέρα 9/9
Δομ. Δημοκρατία- Λιθουανία 55-74

Γαλλία- Αυστραλία 98-100

* Οι δύο πρώτοι κάθε ομίλου προκρίνονται στην τρίτη φάση. Οι ομάδες που θα αποκλειστούν παίζουν για τις θέσεις 9-16

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ – ΘΕΣΕΙΣ «17-32»

ΙΓ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
Νιγηρία 8 3-2
Κίνα 7 2-3
Κορέα 6 1-4
Ακτή Ελεφαντοστού 5 0-5

Παρασκευή 6/9
Νιγηρία – Ακτή Ελεφαντοστού 83-66

Κίνα – Κορέα 77-73

Κυριακή 8/9
Ακτή Ελεφαντοστού – Κορέα 71-80

Κίνα – Νιγηρία 73-86

ΙΔ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
Τυνησία 8 3-2
Ιράν 7 2-3
Ανγκόλα 6 1-4
Φιλιππίνες 5 0-5

Παρασκευή 6/9
Αγκόλα – Ιράν 62-71

Τυνησία – Φιλιππίνες 86-67


Κυριακή 8/9
Τυνησία – Αγκόλα 86-84

Ιράν – Φιλιππίνες 95-75

ΙΑ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
Νέα Ζηλανδία 8 3-2
Τουρκία 7 2-3
Μαυροβούνιο 6 1-4
Ιαπωνία 5 0-5

Σάββατο 7/9
Νέα Ζηλανδία- Ιαπωνία 111-81

Τουρκία- Μαυροβούνιο 79-74

Δευτέρα 9/9
Ιαπωνία- Μαυροβούνιο 65-80

Τουρκία- Νέα Ζηλανδία 101-102

ΙΒ’ ΟΜΙΛΟΣ

 
Ομάδα Β. Ν-Η
Γερμανία 8 3-2
Καναδάς 7 2-3
Ιορδανία 6 1-4
Σενεγάλη 5 0-5

Σάββατο 7/9
Καναδάς- Ιορδανία 126-91

Γερμανία- Σενεγάλη 89-78

Δευτέρα 9/9
Ιορδανία- Σενεγάλη 79-77

Γερμανία- Καναδάς 82-76

  • Οι ομάδες (*) έχουν προκριθεί στην επόμενη φάση

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ – Γ’ ΦΑΣΗ

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

1. Αργεντινή – Σερβία 97-87

2. ΗΠΑ – Γαλλία 79-89

3. Ισπανία – Πολωνία 90-78

4. Αυστραλία – Τσεχία 82-70

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ (13/9)
5. Αργεντινή – Γαλλία 80-66

6. Ισπανία – Αυστραλία 71-71, 80-80 (1η παρ.), 95-88 (2η παρ.).

ΘΕΣΕΙΣ «5-8»
7. Σερβία – ΗΠΑ 94-89

8. Πολωνία -Τσεχία 84-94

ΘΕΣΕΙΣ «7-8»
ΗΠΑ – Πολωνία 87-74 (14/9)

ΘΕΣΕΙΣ «5-6»
Σερβία – Τσεχία 90-81 14/9)

ΘΕΣΕΙΣ «3-4»
Γαλλία – Αυστραλία 67-59 (15/9)

ΤΕΛΙΚΟΣ
Αργεντινή – Ισπανία 75-95 (15/9)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ