ΚΟΠ: Το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Cyta 2019-20 μέχρι τη 15η αγωνιστική

Η ΚΟΠ ανακοίνωσε το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Cyta από την 4η μέχρι τη 15η αγωνιστική καθώς και τις ημερομηνίες διεξαγωγής των αναβληθέντων αγώνων, εκτός από το ΑΠΟΕΛΑνόρθωση που θα ανακοινωθεί σε μεταγενέστερο στάδιο. 

Αναλυτικά:

4η αγωνιστική

Παρασκευή, 20 Σεπτεμβρίου
19:00 ΟλυμπιακόςΑΕΚ
Σάββατο, 21 Σεπτεμβρίου
18:00 ΟμόνοιαΑπόλλων
20:00 ΑΕΛΔόξα
Κυριακή, 22 Σεπτεμβρίου
18:00 ΑνόρθωσηΠάφος F.C.
19:00 Εθνικός ΆχναςΝέα Σαλαμίνα
Δευτέρα, 23 Σεπτεμβρίου
19:00 ΕΝΠ – ΑΠΟΕΛ

Παρασκευή, 27 Σεπτεμβρίου
Εξ αναβολής αγώνας 1ης αγωνιστικής
19:00 ΑΕΚΑπόλλων

Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου
Αγώνας Super Cup
19:00, Αντώνης Παπαδόπουλος
ΑΠΟΕΛΑΕΛ

Τετάρτη, 2 Οκτωβρίου
Εξ αναβολής αγώνας 2ης αγωνιστικής

19:00 ΑνόρθωσηΑπόλλων

5η αγωνιστική

Παρασκευή, 4 Οκτωβρίου
19:00 ΑΕΚΕθνικός Άχνας
Σάββατο, 5 Οκτωβρίου
18:00 Πάφος F.C. – Ομόνοια
19:00 Δόξα – ΕΝΠ
20:00 Νέα ΣαλαμίναΑΕΛ
Κυριακή, 6 Οκτωβρίου
18:00 ΑπόλλωνΟλυμπιακός

**Ο αγώνας ΑΠΟΕΛΑνόρθωση αναβλήθηκε μετά από αίτημα του ΑΠΟΕΛ λόγω των Ευρωπαϊκών υποχρεώσεων του και η ημερομηνία διεξαγωγής του θα ανακοινωθεί σε μεταγενέστερο στάδιο.

6η αγωνιστική

Σάββατο, 19 Οκτωβρίου
18:30 ΑΠΟΕΛΔόξα
20:00 Εθνικός ΆχναςΑπόλλων
Κυριακή, 20 Οκτωβρίου
17:00 ΕΝΠ – Νέα Σαλαμίνα
18:00 ΑνόρθωσηΟμόνοια
19:00 Ολυμπιακός – Πάφος F.C.
Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου
19:00 ΑΕΛΑΕΚ

7η αγωνιστική

Παρασκευή, 25 Οκτωβρίου
19:00 ΟμόνοιαΟλυμπιακός
Σάββατο, 26 Οκτωβρίου
18:00 Πάφος F.C. – Εθνικός Άχνας
19:00 ΑπόλλωνΑΕΛ
Κυριακή, 27 Οκτωβρίου
17:00 ΑΕΚ – ΕΝΠ
19:00 ΔόξαΑνόρθωση
Δευτέρα, 28 Οκτωβρίου
19:00 Νέα ΣαλαμίναΑΠΟΕΛ

8η αγωνιστική

Παρασκευή, 1 Νοεμβρίου
19:00 ΔόξαΝέα Σαλαμίνα
Σάββατο, 2 Νοεμβρίου
18:00 ΑΠΟΕΛΑΕΚ
20:00 Εθνικός ΆχναςΟμόνοια
Κυριακή, 3 Νοεμβρίου
17:00 ΕΝΠ – Απόλλων
18:00 ΑνόρθωσηΟλυμπιακός
Δευτέρα, 4 Νοεμβρίου
19:00 ΑΕΛΠάφος F.C.

9η αγωνιστική

Παρασκευή, 8 Νοεμβρίου
19:00 ΑΕΚΔόξα
Σάββατο, 9 Νοεμβρίου
17:00 ΟμόνοιαΑΕΛ
19:00 Νέα ΣαλαμίναΑνόρθωση
Κυριακή, 10 Νοεμβρίου
17:00 Πάφος F.C. – ΕΝΠ
18:00 ΟλυμπιακόςΕθνικός Άχνας
19:00 ΑπόλλωνΑΠΟΕΛ

10η αγωνιστική

Σάββατο, 23 Νοεμβρίου
17:00 Νέα ΣαλαμίναΑΕΚ
18:00 ΑΠΟΕΛΠάφος F.C.
19:00 ΕΝΠ – Ομόνοια
Κυριακή, 24 Νοεμβρίου
17:00 ΑΕΛΟλυμπιακός
18:00 ΑνόρθωσηΕθνικός Άχνας
Δευτέρα, 25 Νοεμβρίου
19:00 ΔόξαΑπόλλων

11η αγωνιστική

Παρασκευή, 29 Νοεμβρίου
19:00 Ολυμπιακός – ΕΝΠ
Σάββατο, 30 Νοεμβρίου
18:00 ΑΕΚΑνόρθωση
19:00 Εθνικός ΆχναςΑΕΛ
Κυριακή, 1η Δεκεμβρίου
17:00 Πάφος F.C. – Δόξα
18:00 ΑπόλλωνΝέα Σαλαμίνα
Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου
19:00 ΟμόνοιαΑΠΟΕΛ

12η αγωνιστική

Παρασκευή, 6 Δεκεμβρίου
19:00 Πάφος F.C – Νέα Σαλαμίνα
Σάββατο, 7 Δεκεμβρίου
17:00 ΑνόρθωσηΑΕΛ
19:00 ΟλυμπιακόςΑΠΟΕΛ
Κυριακή, 8 Δεκεμβρίου
16:00 ΟμόνοιαΔόξα
18:00 ΑπόλλωνΑΕΚ
Δευτέρα, 9 Δεκεμβρίου
19:00 Εθνικός Άχνας – ΕΝΠ

13η αγωνιστική

Παρασκευή, 13 Δεκεμβρίου
19:00 ΔόξαΟλυμπιακός
Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου
17:00 ΑΕΚΠάφος
19:00 ΑπόλλωνΑνόρθωση
Κυριακή, 15 Δεκεμβρίου
17:00 ΕΝΠ – ΑΕΛ
19:00 Νέα ΣαλαμίναΟμόνοια
Δευτέρα, 16 Δεκεμβρίου
19:00 ΑΠΟΕΛΕθνικός Άχνας

14η αγωνιστική
Παρασκευή, 20 Δεκεμβρίου
19:00 Ανόρθωση – ΕΝΠ
Σάββατο, 21 Δεκεμβρίου
17:00 Πάφος F.C. – Απόλλων
19:00 ΑΕΛΑΠΟΕΛ
Κυριακή, 22 Δεκεμβρίου
16:00 ΟλυμπιακόςΝέα Σαλαμίνα
17:00 ΟμόνοιαΑΕΚ
18:00 Εθνικός ΆχναςΔόξα

15η αγωνιστική

Παρασκευή, 3 Ιανουαρίου 2020
19:00 ΔόξαΑΕΛ
Σάββατο, 4 Ιανουαρίου 2020
17:00 ΑΕΚΟλυμπιακός
19:00 ΑπόλλωνΟμόνοια
Κυριακή, 5 Ιανουαρίου 2020
17:00 ΑΠΟΕΛ – ΕΝΠ
19:00 Νέα ΣαλαμίναΕθνικός Άχνας
Δευτέρα, 6 Ιανουαρίου
19:00 Πάφος F.C. – Ανόρθωση

ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΕΣ

Τετάρτη, 8 Ιανουαρίου 2020

19:00 ΑΠΟΕΛΟλυμπιακός (εξ αναβολής αγώνας 1ης αγωνιστικής)

Τετάρτη, 15 Ιανουαρίου 2020

19:00 Εθνικός ΆχναςΑΠΟΕΛ (εξ αναβολής αγώνας 2ης αγωνιστικής)