Το πανόραμα της 1ης αγωνιστικής (videos)

Το πρωτάθλημα άρχισε και το Balla σας μεταφέρει το πανόραμα της πρεμιέρας της περιόδου 2019/20.

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής:
Παρασκευή, 23 Αυγούστου
Nέα Σαλαμίνα – Πάφoς 1-2
Σάββατο, 24 Αυγούστου
Δoξα – Ομόνoια 0-2
Κυριακή, 25 Αυγούστου
ΑEΛ – Aνόρθωση 0-0
Δευτέρα, 26 Αυγούστου
 EΝΠ – Eθνικός 3-4

*Οι αγώνες AΠΟΕΛ–Oλυμπιακός και AΕΚ–Aπόλλων θα διεξαχθούν σε μεταγενέστερο στάδιο.


Η βαθμολογία:  

ΟΜΑΔΑ ΓΚΟΛ ΒΑΘΜΟΙ
1. OMΟΝΟΙΑ 2-0 3
2. ΠΑΦΟΣ 2-1 3
3. ΕΘΝΙΚΟΣ 4-3 3
4. ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0-0 1
5. AEΛ 0-0 1
6. ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 1-2 0
7. ΔΟΞΑ 0-2 0
8. ΕΝΠ 3-4 0
9. ΑΕΚ 0
10. ΑΠΟΕΛ 0
11. ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ 0
12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0

Η συνέχεια του πρωταθλήματος:
2η αγωνιστική
Παρασκευή, 30 Αυγούστου
19:00 Πάφoς– ΑEK
Σάββατο, 31 Αυγούστου
19:00 Oμόνοια – Nέα Σαλαμίνα
20:00 AΕΛ – EΝ.Π
Κυριακή, 1 Σεπτεμβρίου
19:00 Oλυμπιακός – Δoξα
*Οι αγώνες Eθνικός–AΠΟΕΛ και Aνόρθωση–Aπόλλων θα διεξαχθούν σε μεταγενέστερο στάδιο.

3η αγωνιστική
(14.09.2019 – 15.09.2019)
ENΠ-Aνόρθωση
AΠΟΕΛ-AΕΛ
Δoξα-Eθνικός
Nέα Σαλαμίνα-Oλυμπιακός
AEK-Oμόνοια
Aπόλλωνας-Πάφoς

4η αγωνιστική
(21.09.2019 – 22.09.2019)
AΕΛ-Δoξα
ENΠ-AΠΟΕΛ
Oμόνοια-Aπόλλωνας
Oλυμπιακός-AEK
Eθνικός-Nέα Σαλαμίνα
Aνόρθωση-Πάφoς

5η αγωνιστική
(05.10.2019 – 06.10.2019)
AΠΟΕΛ-Aνόρθωση
Δoξα-ENΠ
Nέα Σαλαμίνα-AΕΛ
AEK-Eθνικός
Aπόλλωνας-Oλυμπιακός
Πάφoς-Oμόνοια

6η αγωνιστική
(19.10.2019 – 20.10.2019)
AΕΛ-AEK
ENΠ-Nέα Σαλαμίνα
AΠΟΕΛ-Δoξα
Oλυμπιακός-Πάφoς
Eθνικός-Aπόλλωνας
Aνόρθωση-Oμόνοια

7η αγωνιστική
(26.10.2019 – 27.10.2019)
Δoξα-Aνόρθωση
Nέα Σαλαμίνα-AΠΟΕΛ
AEK-ENΠ
Aπόλλωνας-AΕΛ
Πάφoς-Eθνικός
Oμόνοια-Oλυμπιακός

8η αγωνιστική
(02.11.2019 – 03.11.2019)
AΕΛ-Πάφoς
ENΠ-Aπόλλωνας
AΠΟΕΛ-AEK
Δoξα-Nέα Σαλαμίνα
Eθνικός-Oμόνοια
Aνόρθωση-Oλυμπιακός

9η αγωνιστική
(09.11.2019 – 10.11.2019)
Nέα Σαλαμίνα-Aνόρθωση
AEK-Δoξα
Aπόλλωνας-AΠΟΕΛ
Πάφoς-ENΠ
Oμόνοια-AΕΛ
Oλυμπιακός-Eθνικός

10η αγωνιστική
(23.11.2019 – 24.11.2019)
AΕΛ-Oλυμπιακός
ENΠ-Oμόνοια
AΠΟΕΛ-Πάφoς
Δoξα-Aπόλλωνας
Nέα Σαλαμίνα-AEK
Aνόρθωση-Eθνικός

11η αγωνιστική
(30.11.2019 – 01.12.2019)
AEK-Aνόρθωση
Aπόλλωνας-Nέα Σαλαμίνα
Πάφoς-Δoξα
Oμόνοια-AΠΟΕΛ
Oλυμπιακός-ENΠ
Eθνικός-AΕΛ

Β ΓΥΡΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

12η αγωνιστική
(07.12.2019 – 08.12.2019)
Aνόρθωση-AEΛ
Eθνικός-ENΠ
Oλυμπιακός-AΠΟΕΛ
Oμόνοια-Δoξα
Πάφoς-Nέα Σαλαμίνα
Aπόλλωνας-AEK

13η αγωνιστική
(14.12.2019 – 15.12.2019)
ENΠ-AΕΛ
AEK-Πάφoς
Nέα Σαλαμίνα-Oμόνοια
Δoξα-Oλυμπιακός
AΠΟΕΛ-Eθνικός
Aπόλλωνας-Aνόρθωση

14η αγωνιστική
(21.12.2019 – 22.12.2019)
Aνόρθωση-ENΠ
AΕΛ-AΠΟΕΛ
EθνικόςΔoξα
Oλυμπιακός-Nέα Σαλαμίνα
Oμόνοια-AEK
Πάφoς-Aπόλλωνας

15η αγωνιστική
(04.01.2020 – 05.01.2020)
Δoξα-AΕΛ
AΠΟΕΛ-ENΠ
Aπόλλωνας-Oμόνοια
AEK-Oλυμπιακός
Nέα Σαλαμίνα-Eθνικός
Πάφoς-Aνόρθωση

16η αγωνιστική
(11.01.2020 – 12.01.2020)
Aνόρθωση-AΠΟΕΛ
ENΠ-Δoξα
AΕΛ-Nέα Σαλαμίνα
Eθνικός-AEK
Oλυμπιακός-Aπόλλωνας
Oμόνοια-Πάφoς

17η αγωνιστική
(18.01.2020 – 19.01.2020)
AEK-AΕΛ
Nέα Σαλαμίνα-ENΠ
Δoξα-AΠΟΕΛ
Πάφoς-Oλυμπιακός
Aπόλλωνας-Eθνικός
Oμόνοια-Aνόρθωση

18η αγωνιστική
(25.01.2020 – 26.01.2020)
Aνόρθωση-Δoξα
AΠΟΕΛ-Nέα Σαλαμίνα
ENΠ-AEK
AΕΛ-Aπόλλωνας
Eθνικός-Πάφoς
Oλυμπιακός-Oμόνοια

19η αγωνιστική
(01.02.2020 – 02.02.2020)
Πάφoς-AΕΛ
Aπόλλωνας-ENΠ
AEK-AΠΟΕΛ
Nέα Σαλαμίνα-Δoξα
Oμόνοια-Eθνικός
Oλυμπιακός-Aνόρθωση

20η αγωνιστική
(08.02.2020 – 09.02.2020)
Aνόρθωση-Nέα Σαλαμίνα
Δoξα-AEK
AΠΟΕΛ-Aπόλλωνας
ENΠ-Πάφoς
AΕΛ-Oμόνοια
Eθνικός-Oλυμπιακός

21η αγωνιστική
(15.02.2020 – 16.02.2020)
Oλυμπιακός-AΕΛ
Oμόνοια-ENΠ
Πάφoς-AΠΟΕΛ
Aπόλλωνας-Δoξα
AEK-Nέα Σαλαμίνα
Eθνικός-Aνόρθωση

22η αγωνιστική
(22.02.2020 – 23.02.2020)
Aνόρθωση-AEK
Nέα Σαλαμίνα-Aπόλλωνας
Δoξα-Πάφoς
AΠΟΕΛ-Ομόνoια
EΝΠ-Oλυμπιακός
AΕΛ-Eθνικός