Σάλκε – Μπάγερν 0-3: Λέβα στον… κύβο! (vid)

Με έναν… μαγικό Λεβαντόφσκι, που έκανε η χατ τρικ, η Μπάγερν έφτασε με εμφατικό τρόπο στην πρώτη της νίκη με 3-0 επί της Σάλκε.

Στο ντεμπούτο των Πέρισιτς και Κουτίνιο (πέρασαν αμφότεροι ως αλλαγή στην επανάληψη) η Μπάγερν δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα απέναντι στην Σάλκε και με έναν εκπληκτικό Λεβαντόφσκι έφτασε στην πρώτη της νίκη στη σεζόν με 3-0.

Στο 20’ ο Πολωνός επιθετικός άνοιξε το σκορ με πέναλτι, ενώ στο 50’ με εντυπωσιακή εκτέλεση φάουλ έκανε το 0-2. Οι γηπεδούχοι απείλησαν ελάχιστα, οι παίκτες του Κόβατς είχαν τον απόλυτο έλεγχο από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό και ο Λεβαντόφσκι ολοκλήρωσε το χατ τρικ του, κάνοντας το τελικό 0-3 στο 75’.

Σάλκε (Ντέιβιντ Βάγκνερ): Νίμπελ, Οτσίπκα, Νάστασιτς, Σταμπουλί, Κένι, ΜακΚένι, Μασκαρέλ (59’ Σανέ), Καλιγκιούρι, Ραμάν (51’ Κουτουτσού), Μπούργκσταλερ, Χαρίτ (86’ Μερκάν)

Μπάγερν (Νίκο Κόβατς): Νόιερ, Αλάμπα, Ζίλε, Ερναντέζ (77’ Χάβι Μαρτίνεθ), Παβάρ, Κίμιχ, Μίλερ (57’ Κουτίνιο), Τολισό, Κομάν, Γκναμπρί (57’ Πέρισιτς), Λεβαντόφσκι.