Δύο πέναλτι σε 10′ ο Άγιαξ: Έπιασε το πρώτο ο Πασχαλάκης, ισοφάρισε σε 1-1 ο Τάντιτς! (vids)

Ο Άγιαξ ισοφάρισε σε 1-1 αλλά χρειάστηκε δύο πέναλτι για να το καταφέρει με τον Πασχαλάκη να αποκρούει το πρώτο του Τάντιτς στο 32ο λεπτό, αλλά να μην μπορεί να κάνει το ίδιο και στο δεύτερο στο 42ο λεπτό.

Ο Ελ Καντουρί χρεώθηκε με την παράβαση όταν έσπρωξε τον Νέρες μέσα στην περιοχή και οι πρωταθλητές Ολλανδίας είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο 32ο λεπτό. Ο Τάντιτς ανέλαβε την εκτέλεση του πέναλτι, έστειλε την μπάλα στην αριστέρη πλευρά του Πασχαλάκη, ο οποίος… πέταξε και απέκρουσε κρατώντας το 0-1.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Μπλιντ προσπάθησε να πασάρει προς την περιοχή του ΠΑΟΚ, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπίσεβαρ και ο διαιτητής καταλόγισε το δεύτερο πέναλτι για τον Άγιαξ στο 42ο λεπτό. Ο Τάντιτς ανέλαβε και πάλι την εκτέλεση, νικώντας τον Πασχαλάκη αφού έστειλε την μπάλα στο κέντρο.