Αρκετά τα θετικά της τεσσάρας

Ο Απόλλωνας προκρίθηκε στο β’ προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ με δεύτερη νίκη 4-0.

Ο Εμίλιο Ζελάγια έκλεψε την παράσταση αφού με τα τρία γκολ που πέτυχε έγινε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας στην Ευρώπη.

Από εκεί και πέρα ξεχώρισαν και άλλα πράγματα πέρα από αυτό. Ο Γιαννιώτας πραγματοποίησε το επίσημο ντεμπούτο του με την φανέλα των γαλάζιων αφού μπήκε στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 57’ και μετά από δυο λεπτά ήταν ο ποδοσφαιριστής που κέρδισε το πέναλτι με το οποίο ο Ζελάγια έκανε το 3-0. Γενικά η παρουσία του Ελλαδίτη ήταν αρκετά καλή και ταλαιπώρησε αρκετά την άμυνα της Ζαλγκίρις.

Επίσης ο Σάλαϊ πέτυχε το πρώτο του γκολ με την φανέλα του Απόλλωνα αφού στο 83’ έκανε το 4-0 από κοντινή απόσταση, ενώ γενικά τα πήγε αρκετά καλά στα μετόπισθεν.

Τα πρώτα του επίσημα λεπτά πήρε και ο Χάμπος ο οποίος επέστρεψε στα γήπεδα μετά από απουσία τεσσάρων μηνών. Αυτά ήταν αρκετά χρήσιμα για τον ίδιο τα οποία θα τον βοηθήσουν ενόψει της δύσκολης συνέχειας.