ΚΟΠ: Οι έδρες των ομάδων Β’ και Γ’ Κατηγορίας για το 2019-20

Η αντίστροφη μέτρηση για το ξεκίνημα της νέας σεζόν ξεκίνησε και στη Β’ και Γ’ Κατηγορία.

Η επίσημη ενημέρωση:

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΠ ενέκρινε στην τελευταία του συνεδρία (26/6) τις έδρες που θα χρησιμοποιούν οι ομάδες στο Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας περιόδου 2019-2020.

Σημειώνεται ότι ότι σε περίπτωση που κατά τον έλεγχο των σταδίων από την αρμόδια υπηρεσία της Ομοσπονδίας κριθεί ότι κάποια στάδια δεν πληρούν τις προϋποθέσεις της Κατηγορίας, τότε θα απορριφθούν και θα κληθούν τα σωματεία είτε να κάνουν βελτιωτικά έργα για να πληρούν τις προϋποθέσεις, είτε να δηλώσουν νέο έδρα.

Οι έδρες είναι οι ακόλουθες:

ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΔΡΑ
1 ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ
2 ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΖΑΚΑΚΙΟΥ
3 ΑΚΡΙΤΑΣ ΧΛΩΡΑΚΑΣ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΛΩΡΑΚΑΣ
4 ΑΛΚΗ ΟΡΟΚΛΙΝΗ N. PAPAS GROUP “ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ”
5 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ ΣΤΑΔΙΟ “ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ”
6 ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ ΤΣΙΡΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
7 ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ ΑΕΚ ΑΡΕΝΑ
8 ΔΙΓΕΝΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΜΟΡΦΟΥ ΜΑΚΑΡΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
9 Ε.Ν.Υ.ΔΙΓΕΝΗΣ ΥΨΩΝΑ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΡΗΜΗΣ
10 ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
11 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΑΝΩ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ
12 ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ ΣΤΑΔΙΟ «ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ»
13 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ
14 ΟΜΟΝΟΙΑ ΨΕΥΔΑ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΨΕΥΔΑ
15 ΟΝΗΣΙΛΟΣ ΣΩΤΗΡΑΣ 2014 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΩΤΗΡΑΣ
16 Π.Ο.ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ

Το Διοικητικό Συμβούλιο της ΚΟΠ ενέκρινε στην τελευταία του συνεδρία (26/6) τις έδρες που θα χρησιμοποιούν οι ομάδες στο Πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας περιόδου 2019-2020.

Σημειώνεται ότι ότι σε περίπτωση που κατά τον έλεγχο των σταδίων από την αρμόδια υπηρεσία της Ομοσπονδίας κριθεί ότι κάποια στάδια δεν πληρούν τις προϋποθέσεις της Κατηγορίας, τότε θα απορριφθούν και θα κληθούν τα σωματεία είτε να κάνουν βελτιωτικά έργα για να πληρούν τις προϋποθέσεις, είτε να δηλώσουν νέο έδρα.

Εκκρεμεί η έδρα στην οποία θα αγωνίζεται η ομάδα του Διγενή Ορόκλινης.

Οι έδρες είναι οι ακόλουθες:
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΔΡΑ
1 ΑΜΑΘΟΥΣ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΓΙΟΥ ΤΥΧΩΝΑ
2 ΑΠΟΝΑ ΑΝΑΓΥΙΑΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΑΝΑΓΥΙΩΝ ΔΕΥΤΕΡΑΣ
3 ΑΧΥΡΩΝΑΣ ΛΙΟΠΕΤΡΙΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΣΩΤΗΡΑΣ
4 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ
5 Ε.Ν.ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ ΣΤΑΔΙΟ Ε.Ν.ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ
6 ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ ΜΑΚΑΡΕΙΟ ΣΤΑΔΙΟ
7 ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ ΣΤΑΔΙΟ «ΕΛΗΑ ΛΥΘΡΟΔΟΝΤΑ»
8 ΕΛΠΙΔΑ ΑΣΤΡΟΜΕΡΙΤΗ ΓΗΠΕΔΟ ΡΟΤΣΙΔΗ ΜΑΜΜΑΡΙ
9 ΕΝ.Α.Δ.ΠΟΛΗΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΟΛΗΣ ΧΡΥΣΟΧΟΥΣ
10 ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΕΡΟΛΑΚΚΟΥ ΣΤΑΔΙΟ «ΚΕΡΥΝΕΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ»
11 ΚΟΥΡΗΣ ΕΡΗΜΗΣ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΡΗΜΗΣ
12 ΜΕΑΠ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ ΝΗΣΟΥ «ΘΕΟΔΩΡΕΙΟ» ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΑ ΧΩΡΙΟΥ
13 Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΟΚΚΙΝΟΤΡΙΜΙΘΙΑΣ
14 Π.Ο.ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ ΚΟΙΝΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΟΡΜΗΔΕΙΑΣ
15 ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ ΣΤΑΔΙΟ «ΚΕΡΥΝΕΙΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ»
16 ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΙΔΑΛΙΟΥ ΣΤΑΔΙΟ «ΔΗΜΗΤΡΗ ΧΑΜΑΤΣΟΥ»