Νίκη με 3-1 για τη Σλόβαν (video)

Η υποψήφια αντίπαλος του ΑΠΟΕΛ Σλόβαν Μπρατισλάβας νίκησε με 3-1 την Μποέμιανς Τσεχίας σε φιλικό προετοιμασίας.

Η Σλόβαν άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό με τον Ράφαελ Ρατάο, ενώ ο Ντέγιαν Ντράζιτς έκανε το 2-0 στο 43′. Στο 53′ ο Ράφαελ Ρατάο έκανε το 3-0, ενώ στο 84′ η Μποέμιανς μείωσε για το τελικό 3-1.

Σλόβαν: Σούλλα, Μεντβέντεβ, Αμπένα, Μπάιριτς, Σουτσόσκου, Λιούμπισιτς, Ντε Καμπς, Ντράζιτς, Τσάβριτς, Μόχα, Ρατάο

Ο προπονητής της ŠK Slovan Bratislava Martin Ševela δήλωσε:

«Είμαι ικανοποιημένος με τη νίκη, αλλά είμαι θυμωμένος για το τέρμα που δεχθήκαμε στο τέλος. Είπα σήμερα στους παίκτες να δουν τον αγώνα ως ευρωπαϊκό όπου το κάθε τέρμα είναι σημαντικό. Το 3-0 είναι εξαιρετικό όμως το 3-1 πολύ διαφορετικό και ικανό να σου στερήσει την πρόκριση, να σου ανατρέψει τα σχέδια.Πρέπει να εξαλείψουμε τέτοια λάθη, σίγουρα θα τα συζητήσουμε μέσω της βίντεο ανάλυσης. Είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος με το πρώτο ημίχρονο, ο Joeri de Kamps και ο Marin Ljubičič επέστρεψαν στην επίθεση, οι Rafael Ratao και Dejan Dražic ήταν επίσης πολύ καλοί. Κάθε παίκτης έχει την ευκαιρία εναπόκειται σε αυτούς να την αρπάξουν και να κερδίσουν περισσότερα λεπτά. Αυτό που είναι θετικό είναι ότι είμαστε αρκετά αποτελεσματικοί σήμερα. Ο αντίπαλος επέλεξε να αμυνθεί με πέντε, δεν ήταν εύκολο να περάσεις από τον αμυντικό τοίχος, αλλά καταφέραμε να αναπτυχθούμε με επιτυχία».