Η κλήρωση του Τσάμπιονς Λιγκ (Β’ Προκριματικός Γύρος)

Για τις 13:00 ήταν προγραμματισμένη η κλήρωση για τον β’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Σε αυτήν συμμετείχε και ο ΑΠΟΕΛ και το Balla ήταν εδώ για να σας μεταφέρει live την εξέλιξη της.

 

RE-PLAY:

12:40

Είκοσι λεπτά για την έναρξη της τελετής.

12:41

Νωρίτερα η ΟΥΕΦΑ προχώρησε σε προκλήρωση για τον β’ προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς λιγκ. Οι πιθανοί αντίπαλοι του ΑΠΟΕΛ είναι:

FC Sheriff Tiraspol (MDA) or FC Saburtalo (GEO)

ŠK Slovan Bratislava (SVK) or FK Sutjeska (MNE)

Ararat-Armenia FC (ARM) or AIK (SWE)

HJK Helsinki (FIN) or HB Tórshavn (FRO)

Nõmme Kalju FC (EST) or KF Shkëndija (MKD)

12:45

ΕΔΩ , η επίσημη κάλυψη της κλήρωσης από την ΟΥΕΦΑ.

13:00

Αρχίζει η τελετή.

13:01

Παρουσιάζεται η διαδικασία.

13:04

Η κατάσταση με τις δύο κατηγορίες της κλήρωσης.

Champions Path

  • Group 1

København (DEN)
BATE Borisov (BLR)/Piast Gliwice (POL)
Astana (KAZ)/CFR Cluj (ROU)
Ferencváros (HUN)/Ludogorets (BUL)
Partizani (ALB)/Qarabağ (AZE)

Maccabi Tel-Aviv (ISR)
Linfield (NIR)/Rosenborg (NOR)
Dundalk (IRL)/Riga (LVA)
F91 Dudelange (LUX)/Valletta (MLT)
The New Saints (WAL)/Winners of the preliminary round

  • Group 2

Celtic (SCO)/Sarajevo (BIH)
GNK Dinamo (CRO)
APOEL (CYP)
Valur Reykjavík (ISL)/Maribor (SVN)
Sūduva (LTU)/Crvena zvezda (SRB)

Sheriff Tiraspol (MDA)/Saburtalo (GEO)
HJK Helsinki (FIN)/Tórshavn (FRO)
Nõmme Kalju (EST)/Shkëndija (MKD)
Slovan Bratislava (SVK)/Sutjeska (MNE)
Ararat-Armenia (ARM)/AIK (SWE)

Seeded sides in bold

League path

  • Teams

Basel (SUI)
Olympiacos (GRE)

PSV Eindhoven (NED)
Viktoria Plzeň (CZE)

Seeded sides in bold

13:06

Ξεκινά η κλήρωση.

 

ΓΚΡΟΥΠ 1

Astana (KAZ)/CFR Cluj (ROU) – Maccabi Tel-Aviv (ISR)

BATE Borisov (BLR)/Piast Gliwice (POL) – Linfield (NIR)/Rosenborg (NOR)

The New Saints (WAL)/Winners of the preliminary round -*København (DEN)

Ferencváros (HUN)/Ludogorets (BUL) – F91 Dudelange (LUX)/Valletta (MLT)

Dundalk (IRL)/Riga (LVA) – Partizani (ALB)/Qarabağ (AZE)

ΓΚΡΟΥΠ 2

Sheriff Tiraspol (MDA)/Saburtalo (GEO) – GNK Dinamo (CRO)

Celtic (SCO)/Sarajevo (BIH) – Nõmme Kalju (EST)/Shkëndija (MKD)

Sūduva (LTU)/Crvena zvezda (SRB) – HJK Helsinki (FIN)/Tórshavn (FRO)

Slovan Bratislava (SVK)/Sutjeska (MNE) -APOEL (CYP)

13:17

Με το νικητή του αγώνα Μπρατισλάβα-Σουτζέσκα ο ΑΠΟΕΛ!

13:20

Tέλος κλήρωσης.