Νίκη πρωτιάς

Seri: Κατέβασε την εφαρμογή, κάνε το απόλυτο σερί και διεκδίκησε εώς και 100.000€ κάθε μήνα εντελώς δωρεάν! (Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις)

Εξαιρετικά καλά άρχισε το παιγνίδι το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο το οποίο μάλιστα θέλοντας να αιφνιδιάσει κατάφερε να προηγηθεί με 2-10 γεγονός όμως που αφύπνισε τους γηπεδούχους και με ένα σερί 17-2 απάντησαν άμεσα στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο γράφοντας το 19-12 κλείνοντας μάλιστα το Α δεκάλεπτο με 21-15.

Με το σκορ ανοικτό το παιγνίδι διατήρησε τον χαρακτήρα του και στο Β’ δεκάλεπτο, αφού από την μια  οι φιλοξενούμενοι έβλεπαν ότι μπορούσαν να έχουν κέρδος και από την άλλη οι γηπεδούχοι ήξεραν πως τυχόν εφησυχασμός θα μπορούσε να στοιχίσει απώλειες .

Και ενώ το Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο  παρέμενε κοντά στο σκορ δίνοντας χαρακτήρα ντέρμπι στο ματς, το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας έβρισκε τρόπο να χτίσει διαφορά με το ημίχρονο να λήγει στο 50-39 υπέρ των γηπεδούχων.

Τελικά η  μεγάλη προσπάθεια του Α’ ημιχρόνου στοίχισε στο Τεχνολογικό Πανεπιστήμιο που φάνηκε να μένει από δυνάμεις και ψυχολογία.

Αυτό είχε ως αποτέλεσμα, το Πανεπιστήμιο Λευκωσίας να βρει χώρους και να παίξει το στυλ μπάσκετ που του αρέσει σε στυλ run and gun με κύρια στοιχεία την ταχύτητα και τον αιφνιδιασμό, ανεβάζοντας την διαφορά με το Γ’ δεκάλεπτο να κλείνει και να τους  βρίσκει μπροστά με 82-53.

Με βάση αυτή την εικόνα  ο νικητής ήταν γνωστός αφού το παιγνίδι φάνηκε να κρίνεται ενώ ταυτόχρονα οι παίκτες του Πανεπιστημίου Λευκωσίας συνέχισαν δυναμικά αναζητώντας  και την μεγάλη διαφορά

Το τελικό αποτέλεσμα 107 – 64 αντικατόπτριζε και την εικόνα στο παιγνίδι .

Τα δεκάλεπτα 21-15  50-39  82-53  107-64