Δύο ίδια σκορ και δύο «Χ»

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε απόψε (08/03, 19:00) η αυλαία της 23ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Το Balla σας μετέφερε live την εξέλιξη τους.

 ***Κεντρική φώτο αρχείου***

 

RE-PLAY:

 

ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 1-1

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη του αγώνα.

15′ ΓΚΟΛ! 0-1 για την Αναγέννηση με τον Σιαθά!

Μετά από εκτέλεση κόρνερ από αριστερά, ο Αντωνίου έκανε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και στην επαναφορά ο Σιαθάς με κοντινή προβολή άνοιξε το σκορ.

Τέλος Α’ Ημιχρόνου.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη β’ μέρους.

58′ ΓΚΟΛ! 1-1 για τον ΑΣΙΛ με τον Κωμοδίκη!

Ευθυμίου και Ρεγκάκος μονομάχησαν και βρέθηκεν στο έδαφος, η άμυνα της Αναγέννησης δεν μπόρεσε να διώξει σωστά, η μπάλα έφτασε στον Κωμοδίκη που πλάσαρε εύστοχα τον Μάστρου για το 1-1. Διαμαρτυρίες από πλευράς Δερύνειας για φάουλ στον Ευθυμίου.

Tέλος του αγώνα.

 

ΣΚΟΡΕΡ: 58′ Κωμοδίκης / 15′ Σιαθάς

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΑΣΙΛ: Χατζηφραγκίσκου, Πάρπας, Τσιμόνζι, Κωμοδίκης, Αντιόλο (46’Ηλιόπουλος), Φελισιέν (85’Μπρατσιάνι), Ρεγκάκος (73’Αβραάμ), Μάτσι, Ματθαιου, Ελευθερίου, Πελαγίας.

Στον πάγκο οι Καραδής, Ηλιόπουλος, Μιχαήλ, Αβραάμ, Μπρατσιάνι, Μαρσελλής, Δημητρίου, Χριστοδούλου.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Μάστρου, Γιαννακού, Κουλλούρης (55’Σωτηρίου), Ευσταθίου (65’Γιωρκάτζιης), Βλασόπουλος (85’Νικολάου), Βέσλεμ, Σιαθάς, Αντωνίου, Κυριάκου, Ευθυμίου, Ντα Σίλβα.

Στον πάγκο οι Κασιάκκης, Κούρτης, Α. Ιωάννου, Νικολάου, Μαχάττου, Σωτηρίου, Γιωρκάτζιης, Σ. Ιωάννου, Χριστοδούλου.

—————-

 

ΘΟΪ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ – ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 1-1

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη του αγώνα.

27′ ΓΚΟΛ! 0-1 η ΑΕΖ με τον Πούλπο Γκονζάλεζ!

Τέλος Α’ Ημιχρόνου.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη β’ μέρους.

57′ ΓΚΟΛ! 1-1 για το ΘΟΙ με κεφαλιά του Ροτς!

Εκτέλεση φάουλ του Χαραλάμπους, ο Ροτς προλαβαίνει τον κίπερ στην έξοδο και με κεφαλιά ισοφαρίζει!

88΄ Δεύτερη κίτρινη και αποβολή στον Χοβσεπιάν που κτύπησε με φόρα σε διεκδίκηση τον Σοφρωνίου.

Τέλος του αγώνα.

 

ΣΚΟΡΕΡ: 57′ Ροτς / 27′ Γκονζάλεζ

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΘΟΪ (Κ. Καϊάφας): Ζαχαρουδιού, Λεμονάρης, Δ.Κυριάκου, Γαβριηλίδης, Νικολάου, Αλωνεύτης, Ροτς, Βοσνακίδης, Κ. Κυριάκου, Χοβσεπιάν, Χαραλάμπους.

ΑΕΖ (Λ. Λουκά): Σωφρονίου, Παστελλής, Ελευθερίου, Δημητρίου, Πούλπο, Μουστάκας, Κυριάκου, Βελάσκεζ, Χρίστου, Θεοδώρου, Ανκομά.

 

ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ:

Διαιτητής ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΟΛΩΜΟΥ
Α’ Βοηθός Διαιτητής ΧΡΙΣΤΟΣ ΠΙΕΡΗ
Β’ Βοηθός Διαιτητής ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΤΗΣ
Παρατηρητής ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑ

—————-

 

 

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν το Σάββατο (15:00) ως ακολούθως:

Οθέλλος Αθηαίνου – Άρης
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – Άρης
Αγία Νάπα – Διγενής Ορόκλινης
Ακρίτας Χλώρακας – ΜΕΑΠ
ΠΑΕΕΚ – Ονήσιλλος Σωτήρας

Ο αγώνας του πρωτοπόρου Ολυμπιακού με την Ομόνοια Αραδίππου θα διεξαχθεί την Κυριακή.

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

#
Ομάδα
Αγ
Γκολ
Βαθμ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 22 55-20 51
2 ΕΘΝΙΚΟΣ 22 39-16 47
3 ΑΡΗΣ 22 41-23 46
4 ΟΘΕΛΛΟΣ 22 51-20 43
5 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 22 29-22 34
6 ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 22 33-36 31
7 ΑΣΙΛ 22 25-29 29
8 ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 22 31-29 29
9 ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ 22 30-35 28
10 ΑΕΖ 22 27-40 27
11 ΑΚΡΙΤΑΣ 22 27-45 26
12 ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. 22 26-27 26
13 ΘΟΪ 22 20-36 25
14 ΠΑΕΕΚ 22 24-39 18
15 ΜΕΑΠ 22 29-45 17
16 ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡ. 22 23-48 14