Άρης – Εθνικός 2-2: Νέα ανατροπή στη Λεμεσό!

Seri: Κατέβασε την εφαρμογή, κάνε το απόλυτο σερί και διεκδίκησε εώς και 100.000€ κάθε μήνα εντελώς δωρεάν! (Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις)

Ο Άρης έκανε νέα ανατροπή, αυτή τη φορά με αντίπαλο τον Εθνικό στο Τσίρειο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 2-0, όμως ο Άρης (που έχασε και πέναλτι) κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση και να «κλέψει» τον βαθμό της ισοπαλίας.

Δείτε πως μετάδοσε τον αγώνα η σελίδα μας:

1′ Έναρξη αναμέτρησης.
8’ Μέτριο το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά.
10′ Πρώτη φάση του αγώνα για τους φιλοξενούμενους με τον Ιγκόρ να πιάνει ένα χλιαρό σουτ εντός περιοχής και τον Νουρεντινόφκσι να μαζεύει σταθερά.
23′ Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μαλεκκίδης βρεθηκε αμαρκάριστος μέσα στην μεγάλη περιοχή του Εθνικού όμως το σουτ του περασε άουτ.
30’ Απόλυτη ισορροπία στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να έχουν το μυαλό τους περισσότερο στην άμυνα.
43′ ΓΚΟΛ για τον Εθνικό! Μετά από εκτέλεση κόρνερ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Σύμφωνα με την τηλεοπτική μετάδοση χρεώθηκε ως αυτογκόλ στον Παπαστεριανό.
Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
48′ ΓΚΟΛ για τον Εθνικό! Μετά από ωραία αντεπίθεση ο Ηλία βρήκε τον Παπαγεωργίου, αυτός πέρασε και τον Νουρεντινόφκσι και με ψύχραιμο πλασέ έδωσε γερό προβάδισμα νίκης για τους φιλοξενούμενους. Πολύ ένταση ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων που σπρώχνονται μεταξύ τους, με τον διαιτητή να προσπαθεί να επιβάλλει την τάξη!
55′ ΓΚΟΛ για τον Άρη! Με κεφαλιά ο Παπαστεριανός βάζει τον Άρη ξανά στο παιχνίδι.
72′ Πέναλτι για τον Άρη! Χάθηκε η μεγάλη ευκαιρία με τον Μπογκατίνοφ να αποκρούει την εκτέλεση του Τόρες και στην επαναφορά να μην μπορεί κανείς να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα!
82′ Με δέκα ο Εθνικός μετά τη δεύτερη κίτρινη κάρτα που είδε ο Ιγκόρ.
85′ ΓΚΟΛ για τον Άρη! Νέο κερδισμένο πέναλτι για τους γηπεδούχους με τον Ορτέγα αυτή τη φορά να ευστοχεί και να ισοφαρίζει!
87′ Δεύτερη κίτρινη-κόκκινη και στον Κύπρου, με δέκα και ο Άρης.
Τέλος αγώνα! 2-2 με ανατροπή ο Άρης!

ΑΡΗΣ: Νουρεντινόφκσι, Γιαγκουδάκης, Ορτέγα, Αγγελόπουλος, Μαλεκκίδης, Παπαστεριανός, Κύπρου, Κυριάκου (58′ Πεχλιβάνης), Γιουκαρής, Μαμμίδης, Τόρες

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκατίνοφ, Φωτίου, Πιντσέλι, Φοινίρης, Γκλικόροφ, Ιγκόρ, Μαρκόφσκι, Χριστοφή, Ηλία, Παπαγεωργίου, Ιωάννου

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Ροβέρος Κώστα (Παναγιώτης Φιλής – Μαρίνος Γαβριήλ), 4ος: Μάριος Χριστοφόρου

Παίξε στην Parimatch με €100 bonus, 250+ αγορές και 500+ επιλογές ανά αγώνα, σε Κύπρο, Ελλάδα, Αγγλία και σε όλα τα μεγάλα πρωταθλήματα & ίσως τις καλύτερες αποδόσεις της αγοράς! Μοναδικές Προσφορές Live Bet Insurance και Cashback που σου δίνουν Μετρητά, με ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ προϋποθέσεις τζίρου!