Χρησιμοποιώντας τον ιστότοπό μας, αποδέχεστε τη χρήση των cookie μας.

Παγκύπριο Κύπελλο Ενόργανης Γυμναστικής το Σάββατο
Σπορ

Παγκύπριο Κύπελλο Ενόργανης Γυμναστικής το Σάββατο

Παγκύπριο Κύπελλο Ενόργανης Γυμναστικής Ανδρών – Γυναικών διοργανώνει το Σάββατο (17/11) στις 16:00 η Κυπριακή Ομοσπονδία Γυμναστικής, στο Πολυπροπονητήριο «ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΦΛΩΡΑΚΗΣ», όπου θα συμμετάσχουν οι καλύτεροι αθλητές και αθλήτριες της ομοσπονδίας μας.

Είναι η κορυφαία διοργάνωση της χρονιάς και το θέαμα αναμένεται να είναι εκπληκτικό, αφού μεταξύ άλλων θα αγωνιστεί και ο Μάριος Γεωργίου, ο οποίος ήταν 10ος στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα.

Επίσης, το πρωί του Σαββάτου στις 11.00 η ΚΟΓ θα διοργανώσει το Παγκύπριο Κύπελλο Ανάπτυξης Ενόργανης Γυμναστικής, όπου θα διαγωνιστούν τα νέα ταλέντα της ομοσπονδίας μας, που είναι το μέλλον του αθλήματος.

Οι αθλητές/τριες που θα συμμετάσχουν στο Παγκύπριο Κύπελλο είναι οι ακόλουθοι:

ΕΑΓ ΑΝΔΡΩΝ

1.     ΣΠΥΡΟΥ ΣΠΥΡΟΣ – ΒΥΡΩΝ

2.     ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΝΕΟΦΥΤΟΣ – ΠΕΝΤ/ΛΟΣ

3.     ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΗΛΙΑΣ – ΒΥΡΩΝ

4.     ΧΑΡΗ ΜΙΧΑΛΗΣ – ΑΘΑΝΑΣΙΑ

5.     ΠΗΛΛΑΚΟΥΡΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ – ΑΘΑΝΑΣΙΑ

6.     ΑΓΓΟΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ – ΑΜΑΘΟΥΣ

7.     ΙΤΤΑΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΑΜΑΘΟΣΥ

8.     ΗΣΙΑ ΜΙΧΑΛΗΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ

9.     ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΡΙΟΣ – ΑΘΑΝΑΣΙΑ

ΕΑΓ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1.     ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ

2.     ΤΟΦΗ ΜΑΡΙΑ – ΒΥΡΩΝ

3.     ΠΙΣΙΑΡΑ ΜΑΡΙ ΑΝΖ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ

4.     Χ’’ ΠΕΤΡΗ ΦΩΤΕΙΝΗ – ΒΙΚΕΝΤΙΑ

5.     ΦΙΛΑΣΙΔΗ ΓΚΛΟΡΙΑ – ΠΕΝΤ/ΛΟΣ

6.     ΜΠΑΤΣΟΥΡΙΝΑ ΤΑΤΙΑΝΑ – ΑΘΑΝΑΣΙΑ

7.     ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΥΔΟΚΙΑ – ΠΕΝΤ/ΛΟΣ

8.     ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

Οι αθλητές/τριες που θα συμμετάσχουν στο Παγκύπριο Κύπελλο Ανάπτυξης είναι οι ακόλουθοι:

ΕΑΓ ΑΝΔΡΩΝ

1.     ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ – ΒΙΚΕΝΤΙΑ

2.     ΓΩΓΟΣ ΠΕΤΡΟΣ – ΑΜΑΘΟΥΣ

3.     ΣΑΒΒΑ ΝΕΟΦΥΤΟΣ – ΒΥΡΩΝ

4.     ΜΑΡΚΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ – ΠΕΝΤ/ΛΟΣ

5.     ΘΟΥΚΥΔΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ – ΑΜΑΘΟΥΣ

6.     ΤΣΙΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ – ΑΜΑΘΟΥΣ

7.     ΜΑΡΑ ΜΙΧΑΛΗΣ – ΒΙΚΕΝΤΙΑ

8.     ΣΩΚΡΑΤΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ – ΒΥΡΩΝ

ΕΑΓ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

1.     ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΑ – ΑΘΑΝΑΣΙΑ

2.     ΖΑΝΝΕΤΟΥ ΝΑΤΑΛΗ – ΑΜΑΘΟΥΣ

3.     ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ – ΑΘΑΝΑΣΙΑ

4.     ΠΕΡΑΤΙΚΟΥ ΡΑΦΑΕΛΛΑ – ΑΘΑΝΑΣΙΑ

5.     ΛΙΑΤΣΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΑΛΒΙΝΑ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ

6.     ΤΟΦΗ ΓΕΩΡΓΙΑ – ΒΥΡΩΝ

7.     ΡΗΓΑ ΑΡΤΕΜΙΣ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ – ΠΕΝΤ/ΛΟΣ

8.     ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ ΓΕΩΡΓΙΑ – ΑΘΑΝΑΣΙΑ

9.     ΠΙΠΕΡΗ ΑΝΝΗ – ΠΕΝΤ/ΛΟΣ

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ