«Χ» και στα δύο ντέρμπι

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Με δύο ντέρμπι άνοιξε απόψε η αυλαία της όγδοης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Στο Τσίρειο Στάδιο ο πρωτοπόρος Άρης αντιμετώπισε τον Οθέλλο Αθηαίνου και οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 2-2.

Για τον Άρη σκόραραν οι Πεχλιβάνης (2′) και Γαβριήλ (53′ αυτογκόλ) και για τον Οθέλλο οι Σολάρι (19′) και Κουμουρής (45+).

Στο Δασάκι ο Εθνικός Άχνας αναδείχτηκε επίσης ισόπαλος 2-2 με την Καρμιώτισσα Πολεμιδιών.

Το Σάββατο θα γίνουν οι αγώνες Αναγέννηση Δερύνειας – ΑΣΙΛ, Ομόνοια Αραδίππου – Ολυμπιακός, ΑΕΖ – ΘΟΪ Λακατάμιας, ΜΕΑΠ – Ακρίτας Χλώρακας, Ονήσιλλος Σωτήρας – ΠΑΕΕΚ και Διγενής Ορόκλινης – Αγία Νάπα.

RE-PLAY:

Άρης – Οθέλλος 2-2

53΄ ΓΚΟΛ 2-2 Παράλληλη μπαλιά του Κύπρου, ο Γαβριήλ στην προσπάθεια του να διώξει την μπάλα την έστειλε στα δίκτυα της ομάδας του. 

45΄ +2 ΓΚΟΛ 1-2 Ο Κουμουρής με κοντινό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίκτυα. 

31΄ Σουτ του Τζαμά, η μπάλα βρήκε στο κάθετο δοκάρι.

19΄ ΓΚΟΛ 1-1 Ο Σολάρι φέρνει το παιχνίδι στα ίσα με κεφαλιά.

2΄ ΓΚΟΛ 1-0 Τραγικό λάθος στην άμυνα του Οθέλλου και ο Πεχλιβάνης με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ. 

ΑΡΗΣ: Νουρεντινόσκι, Μουλόπουλος, Γιαγκουδάκης (46΄ Κύπρου), Ορτέγα, Μπρίτο, Αγγελόπουλος, Μαραγκουδάκης, Παπαστεριανός, Πεχλιβάνης, Μαμμίδης, Χατζηπασχάλης

ΟΘΕΛΛΟΣ: Παρασκευά, Γαβριήλ, Κυριάκου, Βασιλείου, Μπρούνο, Σολάρι, Σάσι (58΄ Χατζηγιαννακού), Κουμουρής, Κατσής, Τζαμάς, Φιάκας

————————————

Εθνικός – Καρμιώτισσα 2-2

84΄ ΓΚΟΛ 2-2 Εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κυπριανού. 

52΄ ΓΚΟΛ 1-2 Ο Ζε Βιτόρ δίνει ξανά προβάδισμα στην Καρμιώτισσα. 

26΄ ΓΚΟΛ 1-1 Ο Μαραθωνίτης ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους. 

11΄ ΓΚΟΛ 0-1 Ατομική ενέργεια του Βαττή, έκανε την μπαλιά με τον Πάντο να σκοράρει.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Μπογκατίνοφ, Φωτίου, Ρόγκατς, Μαραθωνίτης, Κκονέ, Γκλιγκόροφ, Καπαρτής, Μαρκόσκι, Χριστοφή, Παπαγεωργίου, Θεράπωντος

ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Καϊρίνος, Οζίας, Βιτόρ, Βαττής, Πάντος, Παναγίδης, Χριστοφή, Γενεθλίου, Κυριάκου, Θανέλλας, Νεοφύτου

 

———-

Το Σάββατο (14:30) θα γίνουν οι αγώνες:

Αναγέννηση – ΑΣΙΛ

Ομόνοια Αρ. – Ολυμπιακός

ΑΕΖ – ΘΟΪ Λ.

ΜΕΑΠ – Ακρίτας

Ονήσιλλος – ΠΑΕΕΚ

Διγενής Ορ. – Αγία Νάπα

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ: 

ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΙ
1.ΑΡΗΣ 17
2.ΕΘΝΙΚΟΣ 14
3.ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ 14
4.ΟΘΕΛΛΟΣ 14
5.ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 13
6.ΘΟΪ 11
7.ΟΜΟΝΟΙΑ Αρ. 9
8.ΑΚΡΙΤΑΣ 9
9.ΑΕΖ 9
10. ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 9
11.ΜΕΑΠ 8
12.ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚ. 8
13.ΟΝΗΣΙΛΟΣ 8
14. ΑΣΙΛ 8
15. ΠΑΕΕΚ 7
16.ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 4

 

BET ON ALFA: Παίξε online και πάρε Bonus 100% με την πρώτη κατάθεση μέχρι 100 Ευρώ