Ισπανία – Ρωσία 1-1 (3-5 στα πέναλτι): Ρωσικό θαύμα στην ρωσική ρουλέτα! (vids)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Η Ισπανία έπαιξε με την φωτιά, φλυάρισε εγκληματικά για 120 λεπτά και οι δύο αποκρούσεις του Ακινφέεφ έστειλαν την Ρωσία στα προημιτελικά και τους «φούριας ρόχας» σπίτια τους.

ΓΚΟΛ 1-0!

Ο Ασένσιο εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά και μετά την… πάλη Ιγκνασέβιτς-Ράμος η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, με παράξενο τρόπο. Πιθανότατα πρόκειται για αυτογκόλ, καθώς φαίνεται να έχει βρει στον αστράγαλο του Ρώσου στόπερ

14′ Τελική για τη Ρωσία. Σουτ του Ζομπνιν από μακρινή απόσταση, η μπάλα έφυγε εκτός

Μετά το γκολ, το ματς είναι για… ύπνο. H Ισπανία παίζει συνεχώς με κοντινές πάσες και οι Ρώσοι είναι εντελώς άτολμοι.
36′ Καλή στιγμή για τη Ρωσία. Ο Γκολόβον υποδέχθηκε την μπάλα στα όρια της μεγάλης περιοχής και με φαλτσαριστό σουτ στην αντίθετη γωνία, έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Ντε Χέα
40′ Πέναλτι για τη Ρωσία! Ο Τζιούμπα, ο οποίος κέρδισε το πέναλτι, έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία, ο Ντε Χέα έπεσε από την άλλη πλευρά και 1-1.

Το χέρι του Πικέ στη φάση του πέναλτι

45+1′ Πολύ καλή στιγμή για την Ισπανία. Κάθετη του Νάτσο για τον Ντιέγκο Κόστα, που έφυγε αρκετά πλάγια και με πλασέ δεν κατάφερε να βρει εστία και έφυγε παράλληλα με το τέρμα.
45+1′ Αδύναμη κεφαλιά του Ντιέγκο Κόστα, μπλόκαρε ο Ακινφέεφ
Ημίχρονο στο ματς. Ισπανία-Ρωσία 1-1
Έναρξη δεύτερου μέρους
Αλλαγή για τη Ρωσία. Ο Γκρανάτ στη θέση του Ζιρκόφ
47′ Σουτ του Άλμπα με τον μηρό, πήρε παράξενη τροχιά η μπάλα και ο Ακινφέεφ μπλόκαρε
51′ Κεφαλιά του Ντιέγκο Κόστα μετά το γέμισμα του Κόκε από στημένη μπάλα, δεν βρήκε εστία ο επιθετικός της Ατλέτικο.
58′ Απειλεί η Ισπανία. Έπειτα από ωραία κυκλοφορία της μπάλας, ο Ίσκο βρέθηκε μέσα στη μικρή περιοχή και κέρδισε ένα κόρνερ, αφού οι Ρώσοι έβαλαν κόντρα στο σουτ του.
60′ Σέντρα του Νάτσο, κακή κεφαλιά του Σίλβα και η μπάλα έφυγε πολύ μακριά από την αντίπαλη εστία
61′ Τσέρισεφ αντί του Σαμέντοφ για τη Ρωσία
65′ Αλλαγή για τη Ρωσία. Σμόλοφ μέσα, Τζιούμπα εκτός
67′ Αλλαγή για την Ισπανία. Ινιέστα αντί Σίλβα
70′ Αλλαγή για την Ισπανία. Καρβαχάλ αντί Νάτσο στο ματς
71′ Κίτρινη στον Ζόμπνιν
Όλο πασούλες οι Ισπανοί, περιμένουν οι Ρώσοι, με αποτέλεσμα να παρουσιάζουν κάκιστο θέαμα οι δύο ομάδες
80΄ Αλλαγή για την Ισπανία. Άσπας αντί του Ντιέγκο Κόστα στο ματς
82′ Τζούφιο σουτ του Μπουσκέτς, έπειτα από κόρνερ, θα μπορούσε να πάρει κάτι εδώ η Ισπανία
Θα πρέπει να αλλάξει κάτι δραματικά, για να αποφύγουμε την παράταση
85′ Μεγάλη (διπλή) φάση για την Ισπανία! Η μπάλα στρώθηκε στον Ινιέστα στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, έπεσε στη δεξιά του γωνία και έδιωξε ο Ακινφέεφ, ο Άσπας πήρε το ριμπάουντ, αλλά ο Ρώσοες πορτιέρε ήταν και πάλι σε ετοιμότητα, διώχνοντας και πάλι με επέμβαση χαμηλά.
89′ Κεφαλιά του Πικέ, η μπάλα έξω σε κόρνερ
Πιέζει αρκετά η Ισπανία.
90′ Κεφαλιά του Ράμος, η μπάλα εκτός.
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις
90+3′ Τελική για τη Ρωσία. Ο Σμολόφ συνέκλινε, αλλά το σουτ του δεν ήταν καλό, στέλνοντας την μπάλα εκτός.
Πάμε σε παράταση!
Έναρξη της παράτασης!
92′ Απειλεί η Ισπανία. Ο Άσπας βγήκε από τα αριστερά, έκανε γύρισμα στην καρδιά της άμυνας, αλλά έδιωξαν οι Ρώσοι προ του Καρβαχάλ.
97′ Μακρινό σουτ του Κόκε, χωρίς τύχη.
97′ Τέταρτη αλλαγή για τη Ρωσία! Εκτός ο Κουζιάεφ, μέσα ο Ερόκιν. Πρόκειται για την επιπλέον αλλαγή που έχουν τη δυνατότητα να κάνουν οι ομάδες, σε περίπτωση παράτασης
100′ Σουτ του Ασένσιο εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Ακινφέεφ
Ετοιμάζει Ροντρίγο ο Ιέρο, για τη δική του επιπλέον αλλαγή στην παράταση
104′ Αλλαγή για την Ισπανία. Ροντρίγο αντί Ασένσιο στο ματς
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις
105+1′ Κεφαλιά του Πικέ έπειτα από στημένη φάση, μπλόκαρε ο Ακινφέεφ
Λήξη πρώτου ημιχρόνου της παράτασης. Ισπανία-Ρωσία 1-1
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου της παράτασης
109′ Μεγάλη στιγμή για την Ισπανία. Ο Ροντρίγο βγήκε τάχιστα στην αντεπίθεση από τα δεξιά, αλλά νικήθηκε από τον Ακινφέεφ και στη συνέχεια ο Καρβαχάλ δεν είχε καλή ισορροπία για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
114′ Εκτέλεση φάουλ του Κόκε, στη διεκδίκηση της μπάλα ο Ράμος που δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά. Στη συνέχεια διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι του Ερόκιν.