Ψυχωμένη ανατροπή για Ελβετία! (pics&vids)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Τρομερή ανατροπή (1-2) για τους Ελβετούς και σπουδαία νίκη απέναντι στην Σερβία. Όλα θα κριθούν στην τελευταία αγωνιστική, όπου η Σερβία παίζει με την Βραζιλία και η Ελβετία με την Κόστα Ρίκα.

Το Balla σας μετέφερε την εξέλιξη της αναμέτρησης:

Re-play

Έναρξη του αγώνα

3′ Δεν έχουμε κάτι ιδιαίτερο ως τώρα σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
4′ Πρώτο σουτ για τους Ελβετούς με τον Τζάκα, η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.
5′ Πολύ καλή στιγμή για την Σερβία, με τον Μίτροβιτς να πιάνει την κεφαλιά και τον Ζόμερ να αποκρούει στην αριστερή του γωνία.
5′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΕΡΒΙΑ (Μίτροβιτς): Υπέροχη κεφαλιά του Μίτροβιτς ύστερα από σέντρα που βγήκε από τα δεξιά με τον Τάντιτς, ο Ζόμερ δεν μπορούσε να κάνει απολύτως τίποτα και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα για το 1-0.

8′ Τρομερό ξεκίνημα για την Σερβία, να δούμε πώς θα αντιδράσει η Ελβετία.

10′ Σέντρα του Ροντρίγκεθ από τα αριστερά, ο Τζεμαϊλί έκανε το σουτ με το αριστερό χωρίς να κοντρολάρει, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Καλή στιγμή για την Ελβετία.

14′ Νέα κεφαλιά του Μίτροβιτς από μακρινή απόσταση, δεν ανησύχησε ο Ζόμερ.
16′ Διαγώνιο σουτ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, η μπάλα πέρασε άουτ.
16′ 5(2)-3(0) οι τελικές για Σερβία και Ελβετία.
19′ Ψαλιδάκι του ορεξάτου Μίτροβιτς έπειτα από κοντρόλ με το στήθος, άουτ η μπάλα.
Οι πανηγυρισμοί στο γκολ των Σέρβων
23′ Η Ελβετία καλείται να διαχειριστεί εναντίον της σκορ όπως και με τη σελεσάο. Εκεί ισοφάρισε, να δούμε απέναντι στους Σέρβους.

25′ Η Ελβετία που ψάχνει τρόπους να επιτεθεί με αξιώσεις, αλλά δεν βρίσκει πολλούς χώρους.

26′ Κόρνερ του Ροντρίγκεθ από τα αριστερά, κεφαλιά του Ακάντζι, άουτ η μπάλα.
39%-61% η κατοχή υπέρ των Ελβετών, αλλά αυτό δεν αποτυπώνεται στην εικόνα των δυο ομάδων στο χορτάρι.

29′ Πεσμένος στο χορτάρι ο Μιλιβόγεβιτς, έχει μπει το ιατρικό τιμ της Σερβίας, αλλά δεν έχει κάτι και θα συνεχίσει.

30′ Τρομερή ευκαιρία για την Ελβετία, με τον Τζεμαϊλί να πλασάρει από κοντά έπειτα από μπαλιά του Ζούμπερ και τον γκολκίπερ της Σερβίας, Στοΐκοβιτς, να κάνει εντυπωσιακή επέμβαση, διώχνοντας σε κόρνερ. Μια ανάσα από το 1-1.
Το γκολ από κάμερα πίσω από τα δίχτυα

33′  Έχει ανεβάσει “στροφές” στα τελευταία λεπτά η Ελβετία και πιέζει.

33′ Κίτρινη κάρτα στον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς για επικίνδυνο παιχνίδι.

46%-54% η κατοχή της μπάλας πλέον υπέρ της Ελβετίας.

37′ Σουτ του Τάντιτς έξω από την περιοχή με το (κακό του) δεξί πόδι, μπλόκαρε ο Ζόμερ.

Μια από τις πολλές μονομαχίες του πρώτου μέρους

39′ Κίτρινη κάρτα στον Μιλιβόγεβιτς για μαρκάρισμα από πίσω.

42′ Έχουμε μπει στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους και η Σερβία προηγείται από νωρίς με τον Μίτροβιτς.

44′ Καλή στιγμή για την Σερβία από κόρνερ. Οι Τόσιτς και Μάτιτς δεν κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα του Ζόμερ.

45′ Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους.

45′ + 1′ Πολύ καλή στιγμή για την Σερβία, με το αριστερό σουτ του Τάντιτς έξω από την περιοχή να περνάει λίγο πάνω από το δοκάρι του Ζόμερ.
45’+2′ Κίτρινη κάρτα στον Μάτιτς για φάουλ στον Λιχστάινερ.
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Σερβία – Ελβετία 1-0.
Αλλαγή στο ημίχρονο για την Ελβετία. Εκτός ο Σεφέροβιτς, μέσα ο Γκαβράνοβιτς.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
50′ Απογοητευτικό σουτ του Ροντρίγκεθ και η μπάλα… πλάγιο.
Οι Μίτροβιτς και Ροντρίγκεθ σε προσωπική μονομαχία

52′  Κόρνερ του Τάντιτς, κεφαλιά του Μίτροβιτς και άουτ.

52′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ (Τζάκα): Τρομερό σουτ του Τζάκα έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα πήρε φάλτσα και κατέληξε στην αριστερή γωνία του Στοΐκοβιτς για το 1-1.

55′ Το ματς έχει πάρει φωτιά μετά την ισοφάριση των Ελβετών. Συμπληρωμένα δέκα λεπτά στο β’ μέρος.

58′ Τρομερό αριστερό σουτ του Σατσίρι λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα βρήκε το δεξί δοκάρι και κατέληξε άουτ. Θα μπορούσε η Ελβετία να φέρει τούμπα το ματς.

Ο πανηγυρισμός στο γκολ των Ελβετών
Ο άσος της Άρσεναλ σχημάτισε με τα χέρια του τον αλβανικό αετό και πανηγύρισε πολύ έντονα μπροστά στους Σέρβους οπαδούς, με αποτέλεσμα η ατμόσφαιρα να… ηλεκτριστεί χωρίς ευτυχώς να προκύψει το παραμικρό πρόβλημα.
64′ Αλλαγή για την Σερβία. Ο Λιάγιτς στην θέση του Κόστιτς.
68′ Παράλληλη μπαλιά από τον Κολάροβ, άουτ κατέληξε η μπάλα, δεν την βρήκε κάποιος συμπαίκτης του.

70′ Έχουμε μπει στο τελευταίο κρίσιμο 20λεπτο.

73′ Αλλαγή για την Ελβετία. Έξω ο Τζεμαϊλί, μέσα ο Εμπολό.

Δεν λείπουν τα δυνατά μαρκαρίσματα
76′ Η Σερβία θέλουν νίκη για πρόκριση, ξέροντας ότι ακολουθεί η Βραζιλία και εκεί τα πράγματα είναι δύσκολα, ειδικά όταν η Ελβετία παίζει με την αποκλεισμένη Κόστα Ρίκα.

77′ Υπάρχει και σενάριο τριπλής ισοβαθμίας στους πέντε βαθμούς.

Ο σκόρερ δείχνει τον ουρανό
81′ Αλλαγή για την Σερβία. Εκτός ο Μιλιβόγεβιτς, μέσα ο Ράντονιτς.
82′ Ο Ιβάνοβιτς παραλίγο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του σε προσπάθειά του να διώξει σε κόρνερ.
84′ Σπουδαία ευκαιρία για την Σερβία. Πλασέ του εκτεθειμένου Γκαβράνοβιτς, απέκρουσε ο Στοΐκοβιτς.
86′ Πιέζει για δεύτερο γκολ η Ελβετία και ενώ βρισκόμαστε στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
87′ Κίτρινη κάρτα στον Μίτροβιτς.
90′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ (Σατσίρι): Αντεπίθεση για την Ελβετία, με τον Σατσίρι να ξεκινάει πίσω από τη σέντρα, να κάνει την κούρσα, να μπαίνει στην περιοχή, να πλασάρει ψύχραιμα με το αριστερό και κάνει το 2-1, φέρνοντας τούμπα το ματς. Κάνει επίσης τον αλβανικό αετό.
Ακόμα δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

Λήξη του αγώνα, Σερβία – Ελβετία 1-2.

Συνθέσεις:

Σερβία (4-2-3-1):Στοΐκοβιτς, Ιβάνοβιτς, Μιλένκοβιτς, Τόσιτς, Κολάροβ, Μιλιβόγεβιτς, Μάτιτς, Τάντιτς, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Κόστιτς, Μίτροβιτς
Ελβετία (4-2-3-1): Ζόμερ, Λιχτστάινερ, Σαρ, Ακάντζι, Ροντρίγκεθ, Μπεχράμι, Τσάκα, Σατσίρι, Τζεμαΐλι, Ζούμπερ, Σεφέροβιτς.

PRE-GAME

Σε λίγο βγαίνουν οι δυο ομάδες και θα έχουμε την ανάκρουση των εθνικών ύμνων και την σέντρα.
20:51
Αυτό και αν είναι ιδιαίτερο στυλ του Ελβετού φιλάθλου
20:50
Σε περίπου ένα δεκάλεπτο έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση που κλείνει το σημερινό πρόγραμμα του Μουντιάλ.