Μεγάλη Βραζιλία για τους «16»! (pics&vids)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Mε 2-0 η Βραζιλία επικράτησε επί της Κόστα Ρίκα στην Αγία Πετρούπολη και έκανε ένα αποφασιστικό άλμα για την πρόκρισή της στους «16» του Μουντιάλ της Ρωσίας.

Το Balla σας μετέφερε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Re-play

1′ Ξεκίνησε το παιχνίδι!

4′ Πρώτη τελική στο ματς από τον Κοουτίνιο, που στέλνει τη μπάλα ψηλά άουτ

9′ Φάουλ σε καλή θέση για τη σελεσάο.

Ο Νεϊμάρ θα εκτελέσει.

Ο Βραζιλιάνος έκανε σέντρα και η άμυνα της Κόστα Ρίκα απομάκρυνε.

13′ Μεγάλη ευκαιρία για την Κόστα Ρίκα. Ο Γκαμπόα έκανε το παράλληλο γύρισμα με τον Μπόρχες να κάνει το πλασέ στην κίνηση και την μπάλα να περνά λίγο αριστερά από την εστία του Άλισον

23′ Εκτέλεση φάουλ από τον Νεϊμάρ, ο Τιάγκο Σίλβα πήρε την κεφαλιά χωρίς όμως να ανησυχήσει ο Νάβας που άφησε την μπάλα να περάσει άουτ.

26′ Σκοράρει ο Ζεσούς, ωστόσο το γκολ δεν μετράει (σωστά) με τον επιθετικό της Σίτι να βρίσκεται σε θέση οφσάιντ όταν η μπάλα φεύγει από τα πόδια του Μαρσέλο

27′ Ευκαιρία για την Βραζιλία με τον Νεϊμάρ να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, να χάνει ωστόσο το κοντρόλ και να δίνει τη δυνατότητα στον Νάβας να βγει και να μαζέψει

29′ Σουτ του Μαρσέλο, δεν ανησυχεί ο Νάβας

30′ Κι άλλο σουτ έξω από την περιοχή για την Βραζιλία από τον Κοουτίνιο όμως και αυτό δεν ανησυχεί τον Νάβας.

Στατιστικό: Η Βραζιλία έχει 68% ποσοστό κατοχής μπάλας στο 32% για την Κόστα Ρίκα.

34′ Σουτ από τον Γουίλιαν η μπάλα άουτ.

Τέλος ημιχρόνου 0-0

Έναρξη β’ ημιχρόνου

46′ Με αλλαγή ξεκίνησε η Βραζιλία αφού ο Ντόουγκλας Κόστα πέρασε αντί του Γουίλιαν.

Δεν αλλάζει κάτι στη διάταξη της σελεσάο αφού ο Κόστα πήγε στα δεξιά εκεί όπου έπαιζε ο Γουίλιαν.

48′ Μετά από φάση διαρκείας ο Νάβας μπλόκαρε προ του Νεϊμάρ που έκανε φάουλ στον τερματοφύλακα της Κόστα Ρίκα.

49′ Δοκάρι για τη Βραζιλία. Ο Φάγκνερ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά ο Ζεζούς πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι.

Πιέζει από τα πρώτα λεπτά η Βραζιλία για να σκοράρει.

54′ Αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Ο Ουρένια παραχωρεί τη θέση του στον Μπολάνιος

56′ Μεγάλη ευκαιρία για την Βραζιλία. Ο Παουλίνιο γύρισε την μπάλα από τα δεξιά ο Νεϊμάρ λίγο έξω από τη μικρή περιοχή πλάσαρε και ο Νάβας έδιωξε σε κόρνερ.

Στατιστικό: Μέχρι το 38′ η Βραζιλία δεν είχε κερδίσει κάποιο κόρνερ. Έκτοτε έχει πέντε.

58′ Κι άλλη καλή στιγμή για την Βραζιλία. Ο Κόστα και πάλι από τα δεξιά γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, ο Παουλίνιο με τη μία έστρωσε στον Κουτίνιο που σούταρε πάνω στον Νάβας.

59′ Κόρνερ για την Κόστα Ρίκα. Το πρώτο της στο ματς!

Σε αντίθεση με το πρώτο ημίχρονο που η Βραζιλία έπαιζε συνέχεια από τα αριστερα χωρίς να δημιουργήσει κάτι το αξιόλογο, τώρα παίζει από τα δεξιά και έχει φτιάξει τρεις καλές στιγμές.

64′ Σουτ του Νεϊμάρ με το αριστερό έξω από τη μεγάλη περιοχή μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Νάβας.

Συνεχίζει να πιέζει η Βραζιλία. Σε λίγο θα μπει και ο Φιρμίνιο στο ματς.
68′ Οι παίκτες της Κόστα Ρίκα έπαιξαν βόλεϊ μέσα στην περιοχή της Βραζιλίας, όμως ο Μιράντα απομάκρυνε.
68′ Δεύτερη αλλαγή για την Βραζιλία. Ο Φιρμίνιο αντί του Παουλίνιο.
69′ Κι άλλο κόρνερ για την Βραζιλία.
70′ Έβδομο κόρνερ για την Βραζιλία.
70′ Μετά το κόρνερ του Νεϊμάρ ο Τιάγκο Σίλβα πήρε την κεφαλιά πάνω στον Νάβας.
72′ Τεράστια ευκαιρία για την Βραζιλία. Ο Κουτίνιο έκανε την κάθετη προς τον Ζεζούς, ο Γκαμπόα στην προσπάθεια του να απομακρύνει τροφοδότησε τον Νεϊμάρ που βρέθηκε απέναντι στον Νάβας, όμως το πλασέ του από το ύψος της μεγάλης περιοχής ήταν άστοχο.
75′  Δεύτερη αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Ο Γκαμπόα δίνει τη θέση του στον Κάλβο.
76′ Κι άλλο κόρνερ για την Βραζιλία.
78′ Πέναλτι για την Βραζιλία. Σε αντεπίθεση ο Ζεζούς άνοιξε δεξιά στον Νεϊμάρ, ο Γκονζάλες με το χέρι κράτησε τον σούπερ σταρ της Βραζιλίας και ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι.
Ο διαιτητής βλέπει στο VAR τη φάση και παίρνει πίσω την απόφαση. Δεν υπάρχει πέναλτι για την Βραζιλία.
81′ Από μία κίτρινη στους Νεϊμάρ και Κουτίνιο για διαμαρτυρία.

83′  Τρίτη αλλαγή για την Κόστα Ρίκα. Ο Γκουζμάν δίνει τη θέση του στον Τεχέδα.

84′ Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα για καθυστέρηση.
85′ Μακρινό σουτ από τον Κουτίνιο μπλόκαρε εύκολα ο Νάβας.
Πιέζει η Βραζιλία για να σκοράρει.
87′ Ο Ντόουγκλας Κόστας άνοιξε στον Καζεμίρο εκείνος σούταρε λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, όμως η μπάλα πήγε πάνω στον Νάβας.

89′ Σέντρα του Νεϊμάρ ο Καζεμίρο συγκρούστηκε με τον Νάβας.

Συνεχίζεται το παιχνίδι.
Συμπληρώνονται σε λίγο τα 90 λεπτά.
Έξι λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90+1′ ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Κουτίνιο)

Ο Μαρσέλο έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Φιρμίνιο πήρε την κεφαλιά, ο Γκάμπριελ Ζεζους στην προσπάθεια του να κοντρολάρει έστρωσε στον Κουτίνιο ο οποίος σούταρε και νίκησε τον Νάβας από κοντά για το 1-0.

90+7’ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ (Νεϊμάρ)  Αντεπίθεση για την Βραζιλία ο Ντόουγκλας Κόστα γυρίζει στον Νεϊμάρ ο οποίος σε κενή ουσιαστικά εστία κάνει το 2-0.