Δανία-Αυστραλία 1-1: Ηττήθηκε μόνο η ανία, Χ στο Αυστραλία – Δανία (vids)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Σε ένα παιχνίδι… καλύτερο και από τα τρία της Τετάρτης μαζί, Δανία και Αυστραλία αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1 αλλά χειροκροτήθηκαν, τόσο για τη μαχητικότητα όσο και για το επιθετικό ποδόσφαιρό τους.

Re-Play:

2′ Εκτελεση φάουλ από τον Έρικσεν, κεφαλιά του Κιάερ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο.
4′ Σουτ του Ρόγκιτς, έξω από την αντίπαλη περιοχή, η μ0πάλα κοντράρει στον Κιάερ και καταλήγει κόρνερ.
5′ Ο Λέκι πηδάει ψηλότερα από όλους, παίρνει την λκεφαλιά αλλά η μπάλα περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστάι; της; Δανίας.
7′ Γκοοοολ! 1-0 η Δανία, μετά από την ωραια πάσα του Γιόργκενσεν και το εξαιρετικό τελείωμα του Έρικσεν μέσα από την αντίπαλη περιοχή!

Δείτε το φανταστικό σουτ του Έρικσεν.
Στατιστικό: Για την ακρίβεια απίστευτο στατιστικό για τον Έρικσεν. Ο μέσος της Τότεναμ στις τελευταίες 15 του συμμετοχές με την Εθνική ομάδα έχει συμμετοχή σε 18 γκολ. Για την ακρίβεια έχει σκοράρει 13 φορές και έχει δώσει πέντε ασίστ.

11′ Νέο κόρνερ για την Αυστραλία, περνάει κι αυτό χωρίς αντίκρισμα…
Ο Κρίστιαν Έρικσεν πανξηγυρίζει τη… γκολάρα που έβαλε!
Μόνο ένα γκολ έχοιυν δεχθεί πιο νωρίς από το σημερινό οι Αυστραλοί, σε επίπεδο Μουντιάλ.Το 2006, στο 2′ από τον Ντάριο Σρνα, κόντρα στην Κροατία..
22′ Μακρινό σουτ του Σίστο, ο Ράιαν είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει.
24′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Δανία, αλλά η κεφαλιά του Γιόργκενσεν, μετά από σέντρα ακριβείας του Πούλσεν, καταλήγει άουτ!
30′ Ο Κρούζε γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην αντίπαλη μικρή περιοχή αλλά το σουτ που κάνει δεν είναι καλό και η μπάλα απομακρύνεται από το σώμα του Κρίστενσεν…
36′ Νέα κεφαλιά από τον Λέκι, η Αυστραλία διαμαρτύρεται για χέρι αντιπάλου.
37′ Κατόπιν χρήσης του VAR, ο διαιτητής Ματέου υποδεικνύει πέναλτι και βγάζει κίτρινη κάρτα στον Πούλσεν, για χέρι.
38′ Γκοοοολ! Η Αυστραλία ισοφαρίζει σε 1-1 με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γέντινεκ.
Στατιστικό: Ο Γέντινακ έχει 16/16 πέναλτι.

Δείτε την υπόδειξη του πέναλτι και την εύστοχη εκτέλεση του Γέντινακ.
Υπενθυμίζουμε ότι και στο ματς με τη Γαλλία η Αυστραλία είχε κερδίσει πέναλτι για χέρι. Τότε ήταν ο Ουμτιτί.
Ο Γέντινακ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σμάιχελ και έτσι σταματά το σερί του Δανού τερματοφύλακα. Ο κίπερ της Λέστερ κράτησε ανέπαφη την εστία του για 571 λεπτά.

42′ Εκτέλεση φάουλ του Έρικσεν, ο Σένσμπουρι κάνει την προβολή αλλά ο Ράιαν μπλοκάρει σωτήρια, γλιτώνοντας το αυτογκόλ
45′ Δυο λεπτά ο έξτρα χρόνος.
Τέλος ημιχρόνου
46′ Αρχίζει το δεύτερο ημίχρονο.
51′ Πολύ καλή φάση για την Δανία με τη μπάλα να φτάνει στον Σίστο στο σημείο του πέναλτι, αλλά το σουτ του να περνάει άουτ.
54′ Καίρια παρέμβαση του Λάρσεν, μετά τη σέντρα του Μπέχιτς, καθώς διώχνει προ του αμαρκάριστου στο δεύτερο δοκάρι Λέκι…
59′ Πρώτη ναλλαγή για τη Δανία, με τον Πούλσεν να δίνει τη θέση του στον Μπρεϊθγουέιτ.
67′ Καλή στιγμή για την Αυστραλία, με τον Σμάιχελ να είναι εξουδετερωμένος, αλλά ο Ντάλσγκααρντ διώχνει προ του Κρούζε, αποσοβώντας το 2-1.
68′ Μέσα ο Κορνίλιους έξω ο Γιόργκενσεν για τη Δανία.
68′ Αλλαγή και για την Αυστραλία, με τον Αρζάνι να παίρνει τη θέση του Κρούζε.
71′ Σπουδαία φάση για την Αυστραλία, με τον… κεραυνό του Μόουϊ, έξω από την περιοχή, να περνάει ελάχιστα άουτ!
72′ Πολύ καλό σουτ του Σίστο, λίγο έξω από την αντίπαλη μεγάλη περιοχή, η μπάλα περνάει όμως δίπλα από το αριστερό δοκάρι της εστίας του Ράιαν.
75′ Μέσα ο Γιούριτς, έξω ο Ναμπούτ που έχει τραυματιστεί -πιθανόν σοβαρά- στον ώμο.
79′ Σέντρα του Αρζάνι από δεξιά, ο Λέκι κάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πάει άουτ
82′ Κλείνει τις αλλαγές της η Αυστραλία, με τον Ρόγκιτς να βγαίνει και τον Ίρβιν να μπαίνει.
84′ Κίτρινη κάρτα στον Σίστο.
88′ Δυνατό σουτ του Αρζάνι από πλάγια θέση, αλλά ο Σμάιχελ αποκρούει.
90′ Σουτ από τον Έρικσεν πάνω στην κίνηση καταλήγει ωστόσο άουτ
90′ Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.