Μπήκαν στα αποδυτήρια για ημίχρονο, αλλά το VAR έδειξε πέναλτι και ξαναβγήκαν για την εκτέλεση! (vid)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Απίστευτα πράγματα στο ματς της Μάιντς με την Φράιμπουργκ, με τον Ντε Μπλάσις να σκοράρει στο 45+7’ με πέναλτι που δόθηκε με VAR την ώρα που όλοι οι παίκτες είχαν φύγει για ημίχρονο στα αποδυτήρια.

Το είδαμε και αυτό! Η Μάιντς υποδέχθηκε την Φράιμπουργκ και ο διαιτητής Βίνκμαν σφύριξε για ημίχρονο, οι παίκτες έφυγαν για τα αποδυτήρια, όμως έλαβε την ειδοποίηση να τσεκάρει το VAR για ένα πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων.

Αφού, λοιπόν, σιγουρεύτηκε ότι υπάρχει παράβαση, ζήτησε από τους παίκτες να επιστρέψουν στο γήπεδο, για να κάνει το 1-0 ο Ντε Μπλάσις από την άσπρη βούλα στο 7’ των καθυστερήσεων!

Gazzeta.gr

Δεν ξανάγινε στα χρονικά του παγκόσμιου ποδοσφαίρου!

Αλλά ας όψεται το VAR…

Στην αναμέτρηση-φωτιά της Μπουντεσλίγκα, μεταξύ Μάιντς και Φράιμπουργκ, ο ρέφερι έκανε χρήση της τεχνολογίας, αφού είχε σφυρίξει τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, δίνοντας πέναλτι, για, πράγματι, πεντακάθαρο χέρι αμυντικού των φιλοξενούμενων!

Φώναξε, λοιπόν, πίσω στον αγωνιστικό χώρο τους παίκτες, οι περισσότεροι εκ των οποίων είχαν πάει, ήδη, στα αποδυτήρια, προκειμένου να εκτελεστεί η εσχάτη των ποινών σε «νεκρό» χρόνο!

Ο Πάμπλο Ντε Μπλάσις δεν αστόχησε και οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ…

Να θυμίσουμε, του χρόνου θα υπάρχει VAR στα ελληνικά γήπεδα.