Οι αγώνες του Champions League (Αποτελέσματα)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Νίκες και προκρίσεις στους «8» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης για Σεβίλλη και Ρόμα.

Το Balla σας μετέφερε live την εξέλιξη των δύο πιο κάτω αναμετρήσεων.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΤ – ΣΕΒΙΛΛΗ (σκορ πρώτου αγώνα: 0-0) 1-2

90′

Ολοκληρώθηκε το ματς στο Μάντσεστερ. Η Γιουνάιτεντ έχασε με 2-1 από τη Σεβίλλη και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Champions League.

83′ ΓΚΟΛ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη 1-2 (Λουκακού). Μειώνει η Γιουνάιτεντ με πολύ ωραίο γυριστό του Λουκακού μετά από κόρνερ από τα αριστερά.

78′ ΓΚΟΛ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη 0-2 (Μπεν Γεντέρ). Κόρνερ από τα αριστέρα, θα περάσει η μπάλα, θα γλιστρύσει λίγο ο Γιανκγ και στο δεύτερο δοκάρι ο Μπεν Γεντέρ θα πάρει την κεφαλιά με τον Ντε Χέα να μην μπορεί να απομακρύνει και έκανε το 2-0 για την ομάδα του.

74′ ΓΚΟΛ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Σεβίλλη 0-1 (Μπεν Γεντέρ). Ένα λεπτό μετά την είσοδο του στο παιχνίδι ο Μπεν Γεντέρ θα πάρει τη μπάλα μέσα στη περιοχή και με δυνατό σουτ θα νικήσει τον Ντε Χέα και θα δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.

46′

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος χωρίς αλλαγές οι δυο ομάδες.

45′

Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Το 0-0 παραμένει σε ένα ισορροπημένο ματς στο Μάντσεστερ.

1′

Σέντρα στο “Olimpico”.
MANUTD: Ντε Χέα, Βαλένσια, Μπεγί, Σμόλινγκ, Άσλεϊ Γιανγκ, Μάτιτς, Φελαϊνί, Λίνγκαρντ, Αλέξις Σάντσες, Ράσφορντ, Λουκακού.

ΣΕΒΙΛΛΗ: Σέρχιο Ρίκο, Μερκάδο, Κιερ, Λενγκλέ, Σέρχιο Εσκουδέρο, Ενζονζί, Μπανέγα, Φράνκο Βάσκες, Πάμπλο Σαράμπια, Χοακίν Κορέα, Μουριέλ.

ΡΟΜΑ – ΣΑΧΤΑΡ (σκορ πρώτου αγώνα: 1-2) 1-0

90+4′

Τέλος αγώνα στο “Olimpico”!

52′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΟΜΑ! Φανταστική κάθετη του Στρόουτμαν στον Τζέκο, ο Βόσνιος από αριστερά πάτησε περιοχή, πρόλαβε την έξοδο του Πιατόβ και πλάσαρε τον Ουκρανό γκολκίπερ κάτω από τα πόδια για το 1-0 στο “Olimpico”.