Οι αγώνες του Europa League (Αποτελέσματα)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Το Balla σας μετέφερε απόψε (20:00 & 22:05) στην αγωνιστική δράση του Europa League με τους αγώνες της φάσης των «16» της διοργάνωσης.

Τα αποτελέσματα:

ΛΑΤΣΙΟ – ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ 2-2

79′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑΜΟ! Τρομερό σουτ του Μοράες εκτός περιοχής, νικά τον Στρακόσα και ισοφαρίζει σε 2-2 για τους Ουκρανούς.

62′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΤΣΙΟ! Από ασίστ του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, ο Φελίπε Άντερσον με το αριστερό και εντός περιοχής, σκοράρει για την ολική ανατροπή των “λατσιάλι”!

54′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΤΣΙΟ! Ο Φελίπε Άντερσον τροφοδότησε κάθετα τον Ιμόμπιλε, ο Ιταλός φορ έχει πετύχει πολύ δυσκολότερα γκολ στην καριέρα του, έτσι δεν δυσκολεύτηκε να ισοφαρίσει με σίγουρο δεξί πλασέ. Άμεση απάντηση από τους “λατσιάλι”!

52′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΙΝΑΜΟ! Οι Ουκρανοί κόντρα στη ροή του αγώνα παίρνουν προβάδισμα στη Ρώμη, με τακουνάκι του Τσιχανκόβ!
ΛΑΤΣΙΟ: Στρακόσα, Μπάστα, Ουάλας, Ντε Φράι, Ράντου, Ζορντάν Λουκακού, Λούκας Λέιβα, Μούρτζα, Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Φελίπε Άντερσον, Ιμόμπιλε.
ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ: Μπόικο, Κετζιόρα, Μπουρντά, Κάνταρ, Πίβαριτς, Σαπαρένκο, Μπουγιάλσκι, Χάρμας, Τσιχανκόβ, Μοροζιούκ, Μπεσέντιν.
ΛΕΙΨΙΑ – ΖΕΝΙΤ 2-1

86′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΖΕΝΙΤ! Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Κρίσιτο, που μειώνει για τους Ρώσους και δίνει πλέον άλλη διάσταση στη ρεβάνς της Αγίας Πετρούπολης.

77′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΨΙΑ! Φοβερή ενέργεια και ασίστ του Κεϊτά στον Βέρνερ, καταπληκτικό τσίμπημα της μπάλας από τον Γερμανό πάνω από τον αντίπαλο γκολκίπερ και 2-0 για τους γηπεδούχους.

56′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΨΙΑ! Ο Βέρνερ με τροεμρό τακουνάκι έβγαλε τετ-α-τετ τον Μπρούμα που πλάσαρε άψογα για το 1–0 των γηπεδούχων.
ΛΕΙΨΙΑ: Γκουλάσι, Λάιμερ, Όρμπαν, Ουπαμεκανό, Κλόστερμαν, Ντέμε, Ναμπί Κεϊτά, Φόρσμπεργκ, Μπρούμα, Ογκιστέν, Βέρνερ.
ΖΕΝΙΤ: Λούνεβ, Ιβάνοβιτς, Μαμάνα, Κρίσιτο, Μέβλια, Κρανεβίτερ, Ερόχιν, Κουζιάεβ, Ζαμπολότνι, Κοκόριν, Ριγκόνι.
ΜΑΡΣΕΙΓ – ΜΠΙΛΜΠΑΟ 3-1

58′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΜΑΡΣΕΪΓ! Σέντρα του Παγέτ από δεξιά, ο Οκάμπος από το ύψος του πέναλτι και παρά την προσπάθεια του Ερερίν, σημειώνει το δεύτερο του προσωπικό του τέρμα και το 3-1 για τους Μασσαλούς.

45+3′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΠΙΛΜΠΑΟ! Ο Αντούριθ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, μειώνει το σκορ για την Μπιλμπάο. Λάθος του βοηθού περιοχής η υπόδειξη πέναλτι, το χέρι του Ραμί ήταν κολλημένο στο σώμα του και σίγουρα όχι σε αντικανονική θέση.

14′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΡΣΕΪΓ! Συνεχόμενα λάθη στην άμυνα της Μπιλμπάο, ο Παγέτ δεν άφησε τη ευκαιρία να πάει χαμένη και με ένα “κεραυνό” από το ύψος του πέναλτι σημείωσε το 2-0 για τους γηπεδούχους.

1′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΡΣΕΪΓ! Πριν συμπληρωθεί ένα λεπτό αγώνα, ο Οκάμπος με ένα πανέμορφο άγγιγμα της μπάλας ανοίγει το σκορ στο “Velodrome”.
ΜΑΡΣΕΪΓ: Μανταντά, Σακάι, Ραμί, Ρολάντο, Αμαβί, Μαξίμ Λοπέζ, Λουίζ Γκουστάβο, Παγέτ, Τοβέν, Οκάμπος, Ζερμέν.
ΜΠΙΛΜΠΑΟ: Ιάγο Ερερίν, Ντε Μάρκος, Γεράι Άλβαρες, Ετσεΐτα, Μπαλενθιάγα, Σαν Χοσέ, Μπενιάτ, Ραούλ Γκαρθία, Ινιάγκι Γουίλιαμς, Σουσαέτα, Αντούριθ.
ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ – ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ 2-0

49′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ! Ο Μπρούνο Φερνάντες έκλεψε τη μπάλα και τροφοδότησε τον Μοντέρο, ο Κολομβιανός με το αριστερό εντός περιοχής πλάσαρε για το 2-0 στη Λισσαβώνα.

45+1′

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ! Ο Κοεντράο βρήκε τον Μοντέρο σε θέση βολής, ο Κολομβιανός δεν λάθεψε και με σίγουρο τελείωμα άνοιξε το σκορ για τους Πορτογάλους.
ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ: Ρουί Πατρίσιο, Ριστόβσκι, Κοάτες, Ματιέ, Φάμπιο Κοεντράο, Ουίλιαμ Καρβάλιο, Μπρούνο Φερνάντες, Ζέλσον Μαρτίνς, Ακούνια, Μπράιαν Ρουίς, Φρέντι Μοντέρο.
ΠΛΖΕΝ: Χρούσκα, Ρέζνικ, Χέιντα, Χούμπνικ, Λιμπέρσκι, Χοράβα, Χροσόβσκι, Κόλαρ, Πετρζέλα, Ζέμαν, Κρμέντσικ.

Νωρίτερα:

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΜΙΛΑΝ – ΑΡΣΕΝΑΛ 0-2

45+4′

ΓΚΟΛ Η ΑΡΣΕΝΑΛ! Κάθετη του Εζίλ στην ανοιχτή άμυνα της Μίλαν, ο Ράμσεί αποφεύγει και τον Ντοναρούμα και μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2

45+1′

Μίλαν – Άρσεναλ: ΔΟΚΑΡΙ Η ΑΡΣΕΝΑΛ! Κάθετη στον Μχιταριάν, ο οποίος από θέση οφσάιντ αποφεύγει τον Καλάμπρια και από θέση τετ α τετ σουτάρει, στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ

15′

Μίλαν – Άρσεναλ: ΓΚΟΛ Η ΑΡΣΕΝΑΛ! Μπαλιά στον Μχιταριάν αριστερά κι εντός περιοχής, αποφεύγει τον Καλάμπρια, σουτάρει, η μπάλα κοντράρει στον Μπονούτσι και καταλήγει στα δίχτυα για το 0-1
ΜΙΛΑΝ: Ντοναρούμα, Καλάμπρια, Μπονούτσι, Ρομανιόλι, Ρικάρντο Ροντρίγκεθ, Λούκας Μπίγλια, Κεσιέ, Μποναβεντούρα, Σούσο, Τσαλχάνογλου, Κουτρόνε.
ΑΡΣΕΝΑΛ: Οσπίνα, Τσέιμπερς, Μουστάφι, Κοσιελνί, Κολάσινατς, Τζάκα, Ράμσεϊ, Γουίλσιρ, Μεσούτ Εζίλ, Μχιταριάν, Γουέλμπεκ.
ΑΤΛΕΤΙΚΟ – ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ 3-0

90′

Ατλέτικο – Λοκομοτίβ: ΓΚΟΛ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Κλέψιμο του Χουανφράν από δεξιά, προχωράει και “κόβει” στο πέναλτι από όπου ο Κόκε κάνει το 3-0

47′

Ατλέτικο – Λοκομοτίβ: ΓΚΟΛ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Γέμισμα στον Γκριεζμάν που πλασάρει, ο Γκιλιέρμε αποκρούει στο τετ α τετ, αλλά ο Κόστα παίρνει το ριμπάουντ και σε κενή εστία κάνει το 2-0

21′

Ατλέτικο – Λοκομοτίβ: ΓΚΟΛ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ! Ο Σαούλ δοκιμάζει ένα σουτ με το αριστερό από τα 30 μέτρα, νικάει τον Γκιλιέρμε και κάνει το 1-0
ΑΤΛΕΤΙΚΟ: Βέρνερ, Χουάνφραν, ΧΜ Χιμένες, Λούκας Ερνάντεθ, Φιλίπε Λουίς, Πάρτεϊ, Σαούλ, Κόκε, Άνχελ Κορέα, Γκριεζμάν, Ντιέγκο Κόστα.
ΛΟΚΟΜΟΤΙΒ: Μαρινάτο, Ιγκνατίεβ, Κβερκβέλια, Τσόρλουκα, Ρίμπους, Ντενίσον, Πετσίνοβιτς, Αλεκσέι Μιραντσούκ, Μανουέλ Φερνάντες, Αντόν Μιραντσούκ, Έντερ.
ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ – ΛΙΟΝ 0-1

67′

ΤΣΣΚΑ – Λιόν: ΓΚΟΛ Η ΛΙΟΝ! Κόρνερ από αριστερά, ο Μαρσέλο μόνος του στη μικρή περιοχή, πιάνει την κεφαλιά και κάνει το 0-1
ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ (5-3-2): Ακινφέεβ, Ναμπάμπκιν, Αλεκσέι Μπερεζούτσκι, Βέρνμπλουμ, Ιγκνασέβιτς, Κουτσάεβ, Νάτχο, Γκολόβιν, Τζαγκόεβ, Μιλάνοφ, Μούσα.
ΛΙΟΝ: Άντονι Λόπες, Τέτε, Μαρσέλο, Μορέλ, Φερνάντο Μαρσάλ, Τουσάρ, Εντομπελέ, Αουάρ, Μπερτράν Τραορέ, Ντεπάι, Μαριάνο Ντίαθ.
ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ – ΖΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ 1-2

62′

Ντόρτμουντ – Ζάλτσμπουργκ: ΓΚΟΛ Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ! Σέντρα από δεξιά του Πούλισιτς που μόλις είχε μπει στο ματς, ο Σίρλε μπαίνει με την μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 1-2

57′

Ντόρτμουντ – Ζάλτσμπουργκ: ΓΚΟΛ Η ΖΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ! Λάθος στο κέντρο, αντεπίθεση των Αυστριακών, σέντρα από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Μπερίσα που πλασάρει για το 0-2

49′

Ντόρτμουντ – Ζάλτσμπουργκ: ΓΚΟΛ Η ΖΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ! Ο Μπερίσα στέλνει από την απέναντι πλευρά τον Μπίρκι και κάνει το 0-1

49′

Ντόρτμουντ – Ζάλτσμπουργκ: ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΖΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ! Ο Τοπράκ τραβάει τον Χουάνγκ εκτός περιοχής και δεξιά, τον τραβάει κι εντός κι αυτός πέφτει στο έδαφος, ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι
ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Μπούρκι, Γκονσάλο Κάστρο, Παπασταθόπουλος, Τοπράκ, Σμέλτσερ, Νταχούντ, Βάιγκλ, Γκέτσε, Ρόις, Σέρλε, Μπατσουαγί.
ΖΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ: Βάλκε, Λάινερ, Αντρέ Ραμάλιο, Τσάλετα-Τσαρ, Ούλμερ, Σαμασεκού, Σλάγκερ, Αϊνταρά, Μπερίσα, Χουάνγκ Χι-Τσαν, Ντάμπουρ.