Σε εξέλιξη βρίσκεται ο επαναληπτικός αγώνας για τη φάση των «16» του κυπέλλου Coca Cola μεταξύ της ΠΑΕΕΚ και της ΑΕΚ. Στον πρώτο αγώνα, οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1. Η ομάδα που θα προκριθεί θα αγωνιστεί με τον Ονήσιλο. Τηλεοπτική μετάδοση από Cytavision Sports 2.

H ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
4′
Διαγώνιο σουτ του Κούρου, η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
7′  Ο ‘Αλτμαν έστρωσε ωραία στον Εγγλέζου, ο οποίος έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, με την μπάλα να περνά έξω.
9′  Μακρινό σουτ του ‘Αλτμαν, η μπάλα πέρασε έξω.
15′  Ο Κωμοδίκης μπήκε στην περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ με τον Λεάλ να διιώχνει σε κόρνερ.
19′  Σουτ στην κίνηση από τον Φαράζ, η μπάλα πέρασε έξω.
23′  Σουτ του Εσπινόσα λίγο έξω από την περιοχή, απέκρουσε εύκολα ο Παναγιώτου.
24′  Επικίνδυνο φάουλ του Μιλίτσεβιτς στον Μπάμπιτς. Κίτρινη κάρτα στον αμυντικό της ΑΕΚ.
28′  Σέντρα του Εγγλέζου, προβολή του Νταρμπισάιαρ, η μπάλα πέρασε έξω.
38′  Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Γκαρσία, μέσα ο Τάντι.
40′
Κίτρινη κάρτα στον Βαρέλα για σκληρό μαρκάρισμα στον Τάντι.
41′  Σουτ του Νταρμπισάιαρ από το σημείο του πέναλτι με εξουδετερωμένο τον Παναγιώτου, όμως η μπάλα πέρασε έξω.
42′  Κάθετη πάσα του Άλτμαν στον Ρόμο, ο οποίος έκανε το σουτ από πλεονεκτική θέση, με την μπάλα να περνά έξω.
43′ ΓΚΟΛ 0-1 Κόρνερ του Λέδες, κεφαλιά του Ρόμο στα δίχτυα.
ΣΧΟΛΙΟ:
Καλύτερη η ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην ΠΑΕΕΚ είναι μπροστά στο σκορ με 1-0. Το συγκρότημα του Νταβίντ Καταλά είχε εφτά τελικές προσπάθειες και 72% κατοχή της μπάλας. Κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο και ευτύχησε να προηγηθεί στο 43’  με καρφωτή κεφαλιά του Ράφαελ Ρόμο, ο οποίος την οδηγεί στο σκοράρισμα στα τελευταία δύο ματς.
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
51′
Μακρινό σουτ του Νεοφύτου, η μπάλα πέρασε ψηλά έξω.
56′  Φάουλ του Λέδες, κεφαλιά του ‘Αλτμαν απέκρουσε εύκολα ο Παναγιώτου.
60′  Ο Εγγλέζου μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ με τον Παναγιώτου να αποκρούει.
66′  Ωραίο πλασέ το Άλταμν από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πέρασε έξω.
68′  Σέντρα του Άλτμαν, κεφαλιά του Φαράζ, η μπάλα πέρασε έξω.
75′  Πέναλτι ζήτησε η ΠΑΕΕΚ για χέρι του Τόμοβιτς. Σωστά δεν δόθηκε…
78′  ΓΚΟΛ 1-1 Αδράνεια στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Ράμος έκανε το δυνατό σουτ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. ‘Ελεγχος από το VAR… Το γκολ μετρά κανονικά…
82′  ΓΚΟΛ 2-1 Η ΠΑΕΕΚ κάνει την ανατροπή με τον Καπαρτή. Ο Μιλίτσεβιτς γύρισε την μπάλα στα Λεάλ, αυτός αδράνησε με την Καπαρτή να κάνει την προβολή και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.
90′  Έξι λεπτά καθυστερήσεις…
90’ +2 ΓΚΟΛ 2-2 Καταπληκτικό σουτ του Τόμοβιτς στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του Παναγιώτου.
ΤΕΛΟΣ

ΠΑΕΕΚ (Μάκης Σεργίδης): Παναγιώτου, Δημητρίου, Τσόσιτς, Φραγκέσκου (72′  Μιλτς), Κούρος, Ντίας, Νεοφύτου (72′  Νούνιτς), Σουμαόρο, Κωμοδίκης (62′  Ράμος), Βαρέλα (85′  Αμορέγκεν), Μπάμπιτς (72′  Καπαρτής)
Στον πάγκο: Πρόσεκ, Μαυρομούστακος, Χαραλάμπους, Ενόχ, Τίμερμανς, Παττίχης, Καϊμόλεν
ΑΕΚ (Νταβίντ Καταλά): Λεάλ, Εγγλέζου, Τόμοβιτς, Μιλίτσεβιτς, Γκαρσία (38′  Τάντι) (86′  Ολατούντζι), Λέδες (86′  Ακοράν), Άλτμαν, Εσπινόσα, Φαράζ (72′  Μάμας), Νταρμπισάιαρ (73′  Ροσάλες), Ρόμο
Στον πάγκο: Τούμπας, Αναστασίου, Λαμπόικο, Ναούμ, Χριστοφόρου, Τρισκόφσκι, Παναδέρο

ΣΚΟΡΕΡ: 78′ Ράμος, 82′  Καπαρτής43′  Ρόμο, 90′ +2 Τόμοβιτς
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Φραγκέσκου, Βαρέλα / Μιλίτσεβιτς, Ρόμο
ΓΗΠΕΔΟ: Μακάρειο