Ζοάο Πέδρο: «Αξίζαμε αυτή τη νίκη» (vids)

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Ο ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα Ζοάο Πέδρο παραχώρησε δηλώσεις στα ΜΜΕ μετά την νίκη της ομάδας του απέναντι στην Ομόνοια.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο δεξιός μπακ των γαλάζιων:

Για το παιχνίδι… Ήταν ένα παιχνίδι που δεν ξεκινήσαμε καλά. Στο πρώτο μέρος δεν παίξαμε καλά, δεν κρατήσαμε μπάλα και δεν είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε. Όμως στο ημίχρονο μιλήσαμε είδαμε τι κάναμε λάθος και στο δεύτερο μέρος τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Προσπαθήσαμε, παλέψαμε και είχαμε τις ευκαιρίες μας για να έρθει στο τέλος το γκολ που μας έδωσε τη νίκη.

Για την κακή εικόνα του 1ου ημιχρόνου… Είχαμε ένα αντίπαλο που ήρθε από κακό αποτέλεσμα και ήθελε να δείξει μπροστά στο κοινό της καλύτερη εικόνα. Από την πλευρά μας ερχόμαστε από παιχνίδι μεσοβδόμαδα. Μπορούμε να βρούμε πολλούς λόγους όμως ο κύριος είναι ότι δεν μπορούσαμε να κρατήσουμε την μπάλα, χάσαμε πολλές μπάλες στο κέντρο έτσι η Ομόνοια δημιούργησε 2-3 ευκαιρίες, κερδίζοντας αυτοπεποίθηση. Μετά όμως το διορθώσαμε και αξίζαμε αυτή τη νίκη.

Για τον κόσμο… Οι οπαδοί μας είναι η δύναμή μας. Τους θέλουμε σε όλα τα παιχνίδια όχι μόνο στα μεγάλα. Είναι ο 12ος μας παίκτης. Τους θέλουμε για να παίζουμε για αυτούς καλό ποδόσφαιρο.

Για τον Ολυμπιακό… Σε τέτοια παιχνίδια πρέπει να αποδεικνύουμε στο γήπεδο πως είμαστε το φαβορί γιατί ξέρουμε πως κόντρα σε τέτοιες ομάδες ο Απόλλωνας βρίσκει προβλήματα. Αν σκεφτόμαστε πως είναι εύκολο παιχνίδι θα βρούμε προβλήματα σίγουρα. Να ξεκουραστούμε, να συγκεντρωθούμε και να αρχίσουμε την προετοιμασία για να πάμε δυνατοί κι έτοιμοι για το τρίποντο.