Το ΑΠΟΕΛ υποδέχεται στο ΓΣΠ την Πάφος FC στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του ποδοσφαιρικού πρωταθλήματος α’ κατηγορίας.

LIVE Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
3′
Σέντρα του Ντογκαλά, κεφαλιά του Νατέλ, η μπάλα πέρασε έξω.
11′  Ο Ζάιρο έφυγε πίσω από την άμυνα του ΑΠΟΕΛ, μπήκε στην περιοχή, όμως καθυστέρησε με αποτέλεσμα ο Βινίσιους να διώξει την μπάλα.
12′  ΣΧΟΛΙΟ: Χωρίς τη μεγάλη φάση μέχρι στιγμής. Αργός ο ρυθμός του αγώνα…
20′  ΣΧΟΛΙΟ: Οι δύο ομάδες δείχνουν αδυναμία στο να μπουν απειλητικά στην αντίπαλη περιοχή.
27′
Εκτέλεση φάουλ του Νατέλ, η μπάλα βρήκε στον Πάνιτς και πέρασε κόρνερ.
30′  ΣΧΟΛΙΟ: Εντελώς ακίνδυνες και οι δύο ομάδες. Καμία ουσιαστική ευκαιρία για γκολ μέχρι στιγμής.
31′  Ο Ντιαβαρά μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, όμως η μπάλα βρήκε στον Κβίντα και κατέληξε στον Άντος.
33′  Ωραίος συνδυασμός των Νατέλ και Εφραίμ, η μπάλα έφτασε στον Σαμπάλα που έκανε το μακρινό σουτ που πέρασε έξω.
42′  Σέντρα του Σαμπάλα, κεφαλιά του Καρώ, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το κάθετο δοκάρι.
ΣΧΟΛΙΟ: Το ΑΠΟΕΛ ήταν ελαφρώς καλύτερο (ειδικά στο τελευταίο 15λεπτο) όμως δεν μπόρεσε να φτάσει στο γκολ.  Αργός ο ρυθμός στο παιχνίδι με το 0-0 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

Με μία αλλαγή αρχίζουν οι φιλοξενούμενοι την επανάληψη με τον Φουρ να μπαίνει στη θε΄ση του Κοβάσεβιτς.
Χωρίς αλλαγή οι γηπεδούχοι στο β’ ημίχρονο.
Θυμίζει το σκηνικό του α’ ΄ημιχρόνου το πρώτο 10λεπτο του β’ ημιχρόνου. Παιχνίδι χωρίς ρυθμό και χωρίς ευκαιρίες.
65′   ΣΧΟΛΙΟ: Χωρίς φάσεις μέχρι στιγμής το δεύτερο ημίχρονο. Υπάρχει ένταση στο παιχνίδι όμως χωρίς ουσία…
67′
Σέντρα του Νατέλ, κεφαλιά του Ντογκαλά, απέκρουσε εύκολα ο Άντος.
75′  Πέναλτι για το ΑΠΟΕΛ… Σέντρα του Ντογκαλά, η μπάλα βρήκε στον Μιχαήλ και δόθηκε πέναλτι.
78′  ΓΚΟΛ 1-0 Ο Νατέλ ευστοχεί στην εκτέλεση πέναλτι.
88′  ΓΚΟΛ 1-1 Ο Ντάγκλας Αουρέλιο με σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
90′  +3
Μακρινό σουτ του Ντάγκλας Αουρέλιο, απέκρουσε σε κόρνερ ο Σκουφέτ.

ΟΙ 11ΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΑΔΩΝ

ΑΠΟΕΛ (Σ.Αυγουστή): Σκουφέτ, Καρώ, Σάβιτς, Βινίσιους, Λουντέμο, Σατσιάς (82′  Νταουσβίλι), Ντιαβαρά, (60′ Θεοδώρου), Σαμπάλα, Εφραίμ, (60′ Ντε Βινσέντι), Νατέλ, Ντογκαλά (83′  Ντανίλο)
Στον πάγκο: Μιχαήλ, Τσιλιγγίρης, Μάγκλιτσα, Κατσαντώνης, Γαβριήλ, Γουίλερ

ΠΑΦΟΣ FC (Ντ. Μίλανιτς): Άντος, Κβίντα, Μπάριτς, Μιχαήλ (83′  Αουρέλιο), Πάγιτς, Πάνιτς (73′  Ντράγκομιρ), Πάντσεον, Βαλακάρι, Σεμέδο, Κοβάσεβιτς, (46′ Φουρ) Ζάιρο (83′  Αμπντουσαλάμοφ)

ΣΤΟ ΟΡΙΟ ΤΩΝ ΚΑΡΤΩΝ

ΑΠΟΕΛ: Βινίσιους, Κβιλιτάια, Σατσιάς, Τσεπάκ, Σαμπάλα, Νατέλ, Σάβιτς (2).

ΠΑΦΟΣ FC: Σεμέδο, Ζάιρο, Μιχαήλ, Πάντσεον, Πάγιτς (2).

Μεγάλο το βαθμολογικό ενδιαφέρον για τον αγώνα. Ειδικά για μία θέση την πρώτη 6άδα. Αν υπάρξει νικητής, τότε κάνει άλμα προς την 4η θέση της βαθμολογίας.

Πέρσι η ομάδα της Πάφος FC, νίκησε και στους δύο αγώνες 1-0 το ΑΠΟΕΛ μέσα στο ΓΣΠ. Στον α’ γύρο με πέναλτι του Βαλακάρι και στη β’ φάση από γκολ του Μπεριγκό.

Το ΑΠΟΕΛ, νίκησε για τελευταία φορά στο ΓΣΠ 3-0 την Πάφος FC στις 23-11-2019 από τέρματα των Χαλένιους-Τάμαρι-Σάβιτς.