Ανόρθωση-Άρης 1-1: Φιλική ισοπαλία

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Αγώνες με 0% γκανιότα καθημερινα, Πριμ στο παρολί, Κορυφαίες αναμετρήσεις σε live streaming

Ανόρθωση και Άρης έμειναν στο ισόπαλο 1-1 σε φιλικό προετοιμασίας στο «Αντώνης Παπαδοπουλος».

Δίχως πολλές φάσεις το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να συμβιβάζονται στην ισοπαλία και στο 1-1. Αρχικά το προβάδισμα πήρε η Ανόρθωση, με τον Γκονσάλβες ο οποίος αξιοποίησε στο έπακρο τον ωραίο συνδυασμό, μεταξύ του Κρέσπο και του Κυριάκου. Η Μεγάλη Κυρία είχε την υπεροχή, πατούσε καλύτερα στην περισσότερη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, δίχως όμως να καταφέρει να απειλήσει ουσιαστικά και να βάλει πίεση στον Άρη. Από την πλευρά της, η ελαφρά ταξιαρχία ανέβηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Κύπρου στο 36′ ισοφάρισε για τον Άρη, ο οποίος έχασε ακόμη μια ευκαιρία λίγα λεπτά αργότερα, όταν το σουτ του Κύπρου πέρασε ελάχιστα έξω από την εστία του Κόπριβετς.

Ούτε το δεύτερο ημίχρονο ξέφυγε από τη μετριότητα από πλευράς θεάματος, με τους δύο προπονητές κατά τη διάρκεια του να προβαίνουν σε πολλές αλλαγές και να προβαίνουν σε δοκιμές προσώπων. Η Ανόρθωση επιδίωξε να πετύχει ένα δεύτερο τέρμα, ωστόσο δεν ήταν απειλητική στην τελική της προσπάθεια και αρκέστηκε σε ανούσια υπεροχή.

Το παιχνίδι σίγουρα δεν προσφέρεται για συμπεράσματα, με την προετοιμασία και των δύο ομάδων να είναι σε πρώιμο στάδιο. Ωστόσο, αμφότερες οι δύο ομάδες έδειξαν εμφανείς αδυναμίες, τόσο στην ανάπτυξη του παιχνιδιού όσο και ανασταλτικά.

Stoiximan.gr: Παίξε τώρα με 100€ bonus.

Εκτός αποστολής για την Ανόρθωση έμειναν οι Μακρής, Πελέ, Χατζηπασχάλης και Ντλοβού. Μακρής και Πελέ αντιμετωπίζουν μικροπροβλήματα που δεν εμπνέουν ανησυχία.

Live:

Τέλος παιχνιδιού

Πολλοί νεαροί πέρασαν από πλευράς Ανόρθωσης.

Ο Σίλβα στη θέση του Κυριάκου

Αλλαγές για την Ανόρθωση, ο Θεοκλή στη θέση του Ρέινα και ο υπό δοκιμή Μπένετ στη θέση του Κρέσπο

67′ Ο Κρέσπο από κοντά δεν θα καταφέρει να νικήσει τον τερματοφύλακα του Άρη, που θα διώξει την μπάλα σε κόρνερ

Ανέβηκε η Ανόρθωση τα τελευταία λεπτά, κέρδισε κάποια κόρνερ ωστόσο το παιχνίδι συνεχίζει να είναι βαρετό και από τις δύο ομάδες

Καλύτερος ο Άρης στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Ο Ρούμπεν Ράγιος ανακοινώθηκε από τα μεγάφωνα του σταδίου, λίγο πριν την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου

44′ Σουτ από τον Κρέσπο, απομακρύνεται σε κόρνερ

37′ Διαγώνιο σουτ του Κύπρου εντός της περιοχής, ο Κύπρου ισοφαρίζει για τον Άρη

36′ Γυριστό του Ίσμα από τη μικρή περιοχή, η μπάλα άουτ

35′ Κόρνερ από τον Ρέινα, κεφαλιά από τον Αγκουιλάρ η μπάλα άουτ

14′ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση. Κρέσπο, Φύτος Κυριάκου συνδυάστηκαν άψογα, με τον τελευταίο να τροφοδοτεί τον Ίσμα που με πλασέ εντός της περιοχής σημείωσε το 1-0

5′ Εκτέλεση κόρνερ του Ρέινα με τον Ακουιλάρ να αστοχεί με κεφαλιά

Χίλιοι φίλοι της Ανόρθωσης στις κερκίδες

Ανόρθωση: Κόπριβετς, Γκάμπριελ, Γκιγιέρμε, Ακουιλάρ, Καλντερόν, Οικονομίδης, Βίκτορ, Κυριάκου, Ρέινα, Κρέσπο, Γκονσάλβες