Νίκη γοήτρου για την BetOnAlfa ΑΕΛ

Δημοσιεύτηκε στις:

Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

Στον τελευταίο αγώνα της σεζόν κέρδισε 3-1 την Ανόρθωση

«ΝΙΚΟΣ ΣΟΛΩΜΟΝΙΔΗΣ»: BetOnAlfa ΑΕΛ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ 3-1 Σετ:25-18, 19-25, 25-22, 25-23

Στον τελευταίο αγώνα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Γυναικών Α Κατηγορίας που έγινε στο Κλειστό «Νίκος Σολωμονίδης» η BetOnAlfa ΑΕΛ  κέρδισε με 3-1 την Ανόρθωση και ισοβάθμσιε με τον πρωταθλητή Sabbianco Απόλλων με 49 βαθμούς, αλλά έχασε τον τίτλο. Ο αγώνας ήταν καθαρά τυπικής διαδικασίας μετά τη νίκη του Sabbianco Απόλλωνα τη Μεγ. Τρίτη που του χάρισε τον τέταρτο συνεχόμενο τίτλο. Για την Ανόρθωση ο αγώνας αποτέλεσε το τελευταίο τεστ πριν από τον μεγάλο Τελικό του Κυπέλλου στις 21 Απριλίου κόντρα στον SabbiancoΑπόλλωνα.

Τα δυο πρώτα σετ οι δυο ομάδες μοιράστηκαν τις εντυπώσεις, αφού στο πρώτο οι Λεμεσιανές ήταν καλύτερες και κέρδισαν 25-18, ενώ στο δεύτερο η «Μεγάλη Κυρία» αντέδρασε και κέρδισε με 19-25 ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο τρίτο σετ, έγινε μάχη με την BetOnAlfa ΑΕΛ να κερδίζει με 25-22 και να προηγείται με 2-1.
Στο επόμενο σετ συνεχίστηκε το ίδιο μοτίβο με την BetOnAlfa ΑΕΛ να κερδίζει με 25-23 κερδίζοντας τον αγώνα με 3-1 σετ.

BetOnAlfa ΑΕΛ(Σ. ΡΑΜΝΤΟΥ): Ριαλά, Μάγκνιτς, Σκίμπα, Παύλου, Σταύρου, Τριφούνοβιτς – Λίμπερο:  Στεφάνου -Αλλαγές: Aριστείδου, Στ. Κωνσταντίνου, Δ. Κωνσταντίνου, Κωνσταντινίδου.

ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ(ΑΛ. ΜΠΟΣΚΟΒΙΤΣ): Μ. Κολοκοτρώνη, Βούκοβιτς, Παπαγεωργίου, Κακουρή, Μπρατούνχινα, Σταυρινίδου – Λίμπερο: Δαϋίδ. – Αλλαγές: Ε. Κολοκοτρώνη.

Θρυλική ανατροπή στον τελικό του Cev Challenge  Cup Γυναικών

Στον πρώτο τελικό του Cev Challenge Cup Γυναικών ο Ολυμπιακός Πειραιώς πέτυχε το πρώτο βήμα κατάκτησης του τίτλου κερδίζοντας στο Κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» στο Ρέντη την τουρκική Mπούρσα με 3-2 σετ. Ο δεύτερος τελικός θα διεξαχθεί το Μεγ. Σάββατο 15 Απριλίου στην Τουρκία.

Ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός αφού στα δυο πρώτα σετ οι «ερυθρόλευκες» δεν μπήκαν καλά στον αγώνα με συνέπεια οι Τουρκάλες τηςMπούρσα να προηγηθούν 0-2 με 18—25 και 15-25. Ο Ολυμπιακός όμως του Μπράνκο Κοβάσεβιτς επέστρεψε και με «θρυλική» ανατροπή αρχικά ισοφάρισε σε 2-2 κερδίζοντας το τρίτο και τέταρτο σετ με 25-20 και 25-19. Ο τελικός οδηγήθηκε στο τάι – μπρέικ όπου ο Ολυμπιακός κέρδισε με 15-10 κερδίζοντας τον πρώτο τελικό με 3-2 σετ.