Τζούντο: Τα αποτελέσματα των παγκύπριων αγώνων

Δημοσιεύτηκε στις:

Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

Με μεγάλη επιτυχία διοργανώθηκαν τα Παγκύπρια Πρωταθλήματα ΟΠΑΠ Κύπρου Παίδων – Κορασίδων και Γεννηθέντες 2002 – 2003, το Σάββατο 09 Απριλίου 2016 με συμμετοχή πέραν των 100 Αθλητών.

Stoiximan.gr: Παίξε τώρα με 100€ bonus.

 

 

Οι νεαροί Αθλητές μας απόδειξαν για μια ακόμη φορά την δυναμικότητα και το ταλέντο τους. Αξιοσημείωτων είναι το γεγονός ότι όλα τα Σωματεία που έχουν πάρει μέρος στους πιο πάνω Αγώνες έχουν κατακτήσει μετάλλια. ( Αναλυτικά τα αποτελέσματα πιο κάτω).

Συγκινητική Στιγμή η απόφαση του Προέδρου της Ομοσπονδίας Κ. Σώτου Τρικωμίτη να βραβεύσει τον Κ. Γιώργο Στεφανίδη ως τον πιο ΠΙΣΤΟ ΦΙΛΑΘΛΟ ΟΠΑΠ ΤΖΟΥΝΤΟ για την συνεχή παρουσία του σε όλα τα Πρωταθλήματα της Ομοσπονδίας γεγονός που καταχειροκροτήθηκε από όλους τους παρόντες. Η Ομοσπονδία συγχαίρει για μια ακόμη φορά και ευχαριστεί τον  Κ. Γιώργο Στεφανίδη για την παρουσία του.

Στο Πρωτάθλημα Παιδων  - Κορασίδων (1999 - 2001) πρώτευσε το Αθλητικό Σωματείο Κίτιον και στο Πρωτάθλημα Παίδων Α΄ - Κορασίδων Α’ πρώτευσε το Αθλητικό Σωματείο Christodoulides Judo Academy.

Τους Αγώνες διαιτήτευσε o Διεθνής μας Διαιτητής K. Νικόλαος Πατσιαντός, ο οποίος έχει παρακολουθήσει πρόσφατα το Σεμινάριο Διαιτησίας στην Ιαπωνία που ήταν και ο υπεύθυνος Διαιτησίας των Αγώνων. Επίσης διαιτήτευσαν οι Εθνικοί μας Διαιτητές Κ. Δημήτρης Γεωργιάδης, Νικόλαος Μπατμανίδης και ο Αχιλλέας Γεωργίου.

Η Ομοσπονδία συγχαίρει όλους τους Αθλητές και τα Σωματεία για την συμμετοχή τους και ευχαριστεί τον ΚΟΑ, ΚΟΕ και τους χορηγούς της ΟΠΑΠ Κύπρου, PETROLINA, και          SUZUKI.

 

 

 

 

ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’

Κατηγορία -40 kg:

  1. Ιορδάνου Χάρης (Κερύνεια)
  2. Κώστα Αντζελίνα  (Elite)

Κατηγορία -44 kg:

  1. Μουζούρα Αγγελική  (Piero)
  2. Χαραλάμπους Ερατώ ( Christodoulides)
  3. Ιακωβου Άννα Μαρία (Λάρνακα)

Κατηγορία -48 kg:

  1. Δημοσθένους Σοφία (Ονήσιλος)
  2. Εσινά Σβετλάνα (Κίτιο)

Κατηγορία - 57kg:

  1. Αντωνίου Κωνσταντίνα (Λάρνακα)
  2. Δημητρίου Ντιάνα (Piero)
  3. Αχιλλέως Άννα (Ονήσιλος)
  4. Μαρία (Nicosia judo Center)

ΠΑΙΔΕΣ Α΄:

Κατηγορία 42- kg:

  1. Κουρρή Λεόντιος (Κίτιο)
  2. Καλανίδης Χάρης  (Piero)
  3. Παντελή Παναγιώτης (Αμμόχωστος)

Κατηγορία – 46 kg:

  1. Τοντινίδης Μίκης(Christodoulides)
  2. Φιέρος Chris (Κερύνεια)
  3. Σόλωνος Πάρις (Piero)

Anvsempadze Nικόλαος (Μονομάχος)

Κατηγορία – 50 kg:

  1. Πουπουνίδης Στέφανος (Christodoulides)
  2. Αντρέου Κυπριανός  (Μονομάχος)
  3. Φιλίππου Αντρέας (Λάρνακα)

Γεωργίου Χρίστος (Ονήσιλος)

Κατηγορία – 55 kg:

  1. Μπαρατσιασβίλλι Γιώργος (Christodoulides)
  2. Αργυρόπουλος Παναγιώτης (Λεμεσός)
  3. Ζαννέτος  Ανδρέας (Αμμόχωστος)

Αποστολακούδης Βασίλης (Μονομάχος)

 

 

 

Κατηγορία – 60 kg:

  1. Χαραλάμπους Φάνης (Λεμεσός)
  2. Λεωνίδου Γιώργος (Λάρνακα)
  3. Γερασίμου Ηλίας  (Κίτιο)

Κόκκινος Ορέστης (Κερύνεια)

Kκατηγορία – 66 kg:

  1. Παρασκευά Παναγιώτης  (Κίτιο)
  2. Παναγιώτου Θέμης (Piero)
  3. Γιωργάκη Οδυσσέας (Christodoulides)

Κατηγορία – 73 kg:

  1. Φαχερίδης Σάββας (Μονομάχος)
  2. Glanteisev Elias  (Κίτιο)
  3. Κωνσταντινίδης Μιχάλης (Αμμόχωστος)

Χαραλάμπους Μάριος (Λάρνακα)

Κατηγορία  +73 kg:

  1. Ξενόπουλος Αχιλλέας  (Μονομάχος)
  2. Glanteisev Alex  (Κίτιο)
  3. Γρηγορίου Δημήτρης (Ονήσιλος)

Ιωάννου Λεωνίδας (Ονήσιλος)

 

ΠΑΙΔΕΣ:

Κατηγορία  -50 kg:

  1. Κουρρή Κύπρος (Κίτιο)
  2. Σαββίδης Ξένιος (Λάρνακα)

Κατηγορία  -55 kg:

  1. Λουκάς Λουκά  (Μονομάχος)
  2. Λιβαδιώτης Χριστόφορος (Κίτιο)

Κατηγορία  -60 kg:

  1. Γερασίμου Παναγιώτης (Κίτιο)
  2. Καμανίδης Στέφανος  (Λάρνακα)
  3. Φούρναρης Νικόλας (Λάρνακα)

Κατηγορία  -66 kg:

  1. Ζήνωνος Χαράλαμπος (Λάρνακα)
  2. Σάρμαλης Ραφαέλος (Λεμεσός)
  3. Κυριάκου Αντρέας  (Κίτιο)

Χατζησωτηρίου Παναγιώτης (Piero)

 

 

 

 

Κατηγορία  -73 kg:

  1. Αντούνας Δημήτρης (Λάρνακα)
  2. Αμερικάνος Αντρέας  (Κίτιο)
  3. Ιωάννου Τρίφωνας  (Christodoulides)

Μιχαήλ Φίλιππος (Λεμεσός)

Κατηγορία  -81 kg:

  1. Κρουσανιοτάκης Γιώργος  (Κερύνεια)
  2. Δημητρίου Αντώνης (Κίτιο)
  3. Χαραλάμπους Αναστάσιος (Λεμεσός)

Κατηγορία  -90 kg:

  1. Παπαλαζάρου Λουκάς (Κερύνεια)
  2. Ευστρατίου Χρυσοβαλάντης (Κιτιο)
  3. Αγαθοκλέους Νικόλας (Piero)

 

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ:

Κατηγορία  -44 kg:

  1. Βάσια Κουρρή (Κίτιο)
  2. Κυπριανού Μαρίνα (Λάρνακα)

Κατηγορία  -48 kg:

  1. Κουννά Αναστασία  (Elite)
  2. Κουδελή Αναστασία (Elite)

Κατηγορία  -57 kg:

  1. Ασβεστά Σοφία (Piero)
  2. Θεμιστοκλέους Κρίστια (Christodoulides)

Κατηγορία  -63 kg:

  1. Νικολάου Μαγδαλινή (Κίτιο)
  2. Κουρέα Κωνσταντίνα (Κερύνεια)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΠΑΙΔΕΣ Α’ – ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’(2002-2003)

Α/Α

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΧΡΥΣΑ

ΑΡΓΥΡΑ

ΧΑΛΚΙΝΑ

1

CHRISTODOULIDES

3

1

1

2

ΚΙΤΙΟ

2

3

1

3

PIERO

2

2

1

4

ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

2

1

2

5

ΛΑΡΝΑΚΑ

1

1

3

6

ΚΕΡΥΝΕΙΑ

1

1

1

7

ΛΕΜΕΣΟΣ

1

1

 

8

ΟΝΗΣΙΛΟΣ

1

 

4

9

ELITE SPORTING

 

1

 

10

ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ

 

 

3

11

NICOSIA JUDO CENTER

 

 

1

12

ΛΑΚΕΔΑΙΜΩΝ

 

 

 

13

ΠΑΦΟΣ

 

 

 

14

ΛΕΥΚΩΣΙΑ

 

 

 

 

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΠΑΙΔΕΣ – ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ (1999-2001)

Α/Α

ΣΩΜΑΤΕΙΟ

ΧΡΥΣΑ

ΑΡΓΥΡΑ

ΧΑΛΚΙΝΑ

1

KITIO

4

2

3

2

ΛΑΡΝΑΚΑ

2

2

2

3

ΚΕΡΥΝΕΙΑ

2

1

 

4

ELITE

1

1

 

5

PIERO

1

 

2

6

ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ

1

 

 

7

ΛΕΜΕΣΟΣ

 

1

2

8

CHRISTODOULIDES

 

1

1

9

ΛΑΚΕΔΑΙΜΩΝ

 

 

 

10

ΑΜΜΟΧΩΣΤΟΣ

 

 

 

11

ΟΝΗΣΙΛΟΣ

 

 

 

12

NICOSIA JUDO CENTER

 

 

 

13

ΠΑΦΟΣ

 

 

 

14

ΛΕΥΚΩΣΙΑ

 

 

 

Balla.com.cy's picture

Balla.com.cy