Επανήλθε στο β' μέρος

Δημοσιεύτηκε στις:

Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

Στην πρώτη θέση του β' ομίλου των play-offs διατηρήθηκε ο Ερμής.

Οι «φτεροπόδαροι» επανήλθαν στα νικηφόρα αποτελέσματα και κράτησαν τη διαφορά από τη Νέα Σαλαμίνα στους 4 βαθμούς.

Η ομάδα της Αραδίππου απέναντι στην Καρμιώτισσα παρουσίασε ένα προβληματικό πρόσωπο στο α' ημίχρονο και στάθηκε σε μεγάλο βαθμό τυχερή. Οι απανωτές χαμένες ευκαιρίες των φιλοξενούμενων με κυριότερη την απώλεια του πέναλτυ από τον Μπάρμπαρο στο 37' «ζόρισαν» την τεχνική ηγεσία η οποία στο ημίχρονο προέβηκε σε εσωτερικές αλλαγές.

Με την επάνοδο στον αγωνιστικό χώρο ο Ερμής ανέβασε στροφές, έγινε πιο απειλητικός και άνοιξε τους χώρους της Καρμιώτισσας. Σε ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο (65'-75') οι γηπεδούχοι έφτασαν στο 2-0 και «κλείδωσαν» τη νίκη. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με τον Ερμή να προβαίνει σε σωστή διαχείριση των υπέρ του δεδομένων και να απαντά άμεσα στο γκολ που σημείωσαν οι φιλοξενούμενοι στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Ψάλτη.

Η επόμενη μέρα βρίσκει τον Ερμή εντός των στόχων του για τα μπαράζ. Ακολουθεί η διακοπή του πρωταθλήματος όπου ο Κάρλος Κορμπεράν θα έχει χρόνο να δουλέψει ενόψει του επόμενου αγώνα με τη Νέα Σαλαμίνα.