«Έδειραν» τους Μπακς και τον Γιάννη οι Ράπτορς

Δημοσιεύτηκε στις:

Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

Με όπλο τη σκληρή τους άμυνα, οι Ράπτορς αφόπλισαν τον Αντετοκούνμπο και τους Μπακς, νίκησαν στο Μιλγουόκι με 87-76 και έφεραν στο 2-2 τη σειρά. Κορυφαίος ο ΝτεΡόζαν.

Ανέκτησαν το πλεονέκτημα έδρας οι Ράπτορς. Με αφετηρία την τρομερή τους άμυνα και ηγέτη τον ασταμάτητο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν πέρασαν με 87-76 από το Μιλγουόκι και έφεραν στο 2-2 τη σειρά, που σε τρεις μέρες μεταφέρεται για το πέμπτο ματς στο Τορόντο.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο εγκλωβίστηκε από τους φιλοξενούμενους και έμεινε στους 14 πόντους με κακά ποσοστά (6/18 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 2/4 βολές) πετυχαίνοντας μόνο δύο βολές σε όλο το δεύτερο ημίχρονο. Παράλληλα είχε 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 τάπες και 7 λάθη σε 42 λεπτά, στη χειρότερη εμφάνισή του ως τώρα στη σειρά.

Ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν με 33 πόντους (12/22 σουτ), 9 ριμπάουντ, 5 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα ήταν ο κορυφαίος για τους νικητές.

Δωδεκάλεπτα: 19-19, 41-41, 58-64, 76-87.

Πηγή:Sport-fm.gr