Έβαλε τέλος στο ρεκόρ του Σουάρες η Λα Κορούνια

Δημοσιεύτηκε στις:

Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

Βρέθηκε ομάδα να σταματήσει το απίστευτο ρεκόρ του Λουίς Σουάρες και δεν είναι άλλη από την Ντερποτίβο Λα Κορούνια, η οποία υποχρέωσε, στις 12 Μαρτίου, την Μπαρτσελόνα σε ήττα με 2-1.
Τι κι αν σκόραρε ο Λουίς Σουάρες; Η Μπαρτσελόνα έχασε 2-1 από την Ντερποτίβο Λα Κορούνια κι έτσι έβαλε ένα τέλος στο σερί του Ουρουγουανού.

Οι Καταλανοί ήταν αήττητοι σε 72(!) αγώνες που ο πρώην ποδοσφαιριστής της Λίβερπουλ είχε σκοράρει. Η ομάδα της Γαλικίας, όμως, έμελλε να δώσει ένα τέλος σε αυτό το απίστευτο σερί.

Οι «μπλαουγκράνα» βρέθηκαν να χάνουν 1-0 στο ημίχρονο, χάρη σε γκολ του Χοσέλου, αλλά ο Σουάρες έφερε σε ισορροπία τον αγώνα με γκολ στο πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου. Η κεφαλιά του Μπεργκαντίνιος στο 74’, όμως, σταμάτησε το σερί του στράικερ της Μπαρτσελόνα, υποχρεώνοντάς τη σε ήττα.

Στους 72 αγώνες που σκόραρε ο 30χρονος φορ, η ομάδα του πανηγύρισε 67 νίκες και είχε πέντε ισοπαλίες.

Πηγή:Sport-fm.gr