Μπαρτσελόνα-Γιουβέντους 0-0, Μονακό-Ντόρτμουντ 3-1 (videos)

Δημοσιεύτηκε στις:

Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

Πρόκριση για Γιουβέντους και Μονακό στην ημιτελική φάση του Champions League.

Μπαρτσελονα-Γιουβέντους 0-0

13' Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Κόντρα από δεξιά, ο Ιγκουαΐν προσπαθεί να παίξει το 1-2 με τον Μάντζουκιτς, από την κόντρα, η μπάλα καταλήγει πίσω στον Αργεντινό που πιάνει το βολέ, άουτ

15' Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Ο Κουαδράδο έφυγε μόνος του δεξιά στην κόντρα, αριστερά ανοίγεται ο Ντιμπάλα, ο Πικέ κάνει τάκλιν και κόβει την πάσα

15'Ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα! Στην κόντρα οι Καταλανοί, η μπάλα στρώνεται στον Ράκιτιτς έξω από την περιοχή, πλασέ, πολύ ψηλά

16' Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Ο Κουαδράδο με την μπάλα στην περιοχή και με πλάτη στο τέρμα, σουτάρει προς τα πίσω, ψηλά

17' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Γέμισμα του Μέσι στην περιοχή, ο Άλμπα κάνει το τάκλιν από τη μικρή περιοχή, δεν πιάνει την μπάλα

19'Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Μέσι με την μπάλα στα πόδια στο ύψος του πέναλτι, τη στρώνει καλά, σουτάρει, δίπλα στο δοκάρι

22' Ευκαιρία για Μπαρτσελόνα! Γέμισμα αριστερά στον Άλμπα, αυτός βγάζει στον Νεϊμάρ που από κεντρική θέση σουτάρει με τη μία, άουτ

22' Σέντρα του Ινιέστα μετά από καταπληκτική ντρίμπλα στον Κιελίνι, διώχνει ο Σάντρο, ο Ρομπέρτο πιάνει το σουτ, άουτ

Τέλος ημιχρόνου 0-0

Έναρξη δεύτερου μέρους

49'Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Διαγώνιο συρτό σουτ του Κουαδράδο, δίπλα στο δοκάρι του Τερ Στέγκεν

53'Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Νέο σουτ του Μέσι,  έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια

53' Ευκαιρία για Γιουβέντους! Ο Κουαδράδο φεύγει δεξιά μόνος του, τον προλαβαίνει ο Άλμπα και ο Κολομβιανός κερδίζει κόρνερ

56' Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Σέντρα του Ράκιτιτς, ο Μέσι με σουτ έξω από την περιοχή, στέλνει την μπάλα λίγο άουτ, με κόντρα από τον Μπονούτσι

58' Εκτέλεση φάουλ του Μέσι, λίγο έξω, ήλεγχε ο Μπουφόν

63' Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Αντεπίθεση από αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται, φτάνει στον Πιάνιτς, αυτός σουτάρει, κόντρα και ψιλοκρεμαστή τροχιά, δύσκολα σε κόρνερ ο Τερ Στέγκεν

66'Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Κόρνερ από αριστερά, ο Μπουφόν χάνει την μπάλα, γύρισμα στον Μέσι, ο οποίος σε εστία χωρίς τερματοφύλακα (αλλά με παίκτες μπροστά) πιάνει βολέ ψηλά

69'Ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα! Ο Ρομπέρτο στρώνει την μπάλα στο αριστερό, σουτάρει με φάλτσο μέσα από την περιοχή, λίγο άουτ

80'Ευκαιρία για τη Γιουβέντους! Αντεπίθεση 3-2, Μάντζουκιτς και Ιγκουαΐν καθυστερούν και χάνουν μεγάλη ευκαιρία

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΓΟΥΒΕΝΤΟΥΣ 0-0 - ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ Η ΓΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Μονακό-Ντόρτμουν 3-1

3' ΓΚΟΛ για την Μονακό με τον Εμ 'Μπαπέ να ανοίγει το σκορ στην επαναφορά μετά το σουτ του Μεντί και την ασταθή απόκρουση του Μπούρκι (VIDEO).

14' Δοκάρι για την Ντόρτμουντ μετά την εκτέλεση φάουλ του Νουρί Σαχίν.

17' ΓΚΟΛ για την Μονακό 2-0 με κεφαλιά του Φαλκάο μετά από προσπάθεια του Λεμάr (VIDEO)

Τέλος ημιχρόνου 2-0

48' ΓΚΟΛ για την ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ! Ο Ντεμπελέ από αριστερά πάτησε περιοχή και γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, εκεί όπου ο Ρόις με ξερό βολέ νίκησε τον Σούμπασιτς και μείωσε σε 2-1 για τους Βεστφαλούς (VIDEO)

81' ΓΚΟΛ για τη ΜΟΝΑΚΟ! Λάθος του Πίστσεκ, έκλεψε ο Λεμάρ, τροφοδότησε τον Ζερμέν και αυτός στην πρώτη του επαφή με την μπάλα πλασάρει τον Μπούρκι για το 3-1.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ ΜΟΝΑΚΟ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ 3-1 - ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΝΑΚΟ