ΑΔΙΑΝΟΗΤΗ ανατροπή με τρία γκολ της Μπαρτσελόνα σε «νεκρό» χρόνο

Δημοσιεύτηκε στις:

Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

Δύο γκολ του Νεϊμάρ στο τέλος και το "θαύμα" του Ρομπέρτο στο 95' σηματοδότησαν τη μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία των ευρωπαϊκών διοργανώσεων. Η Μπαρτσελόνα νίκησε 6-1 την Παρί και πέρασε στα προημιτελικά του Champions League.

Ένα γκολ έψαχνε η Παρί Σεν Ζερμέν μετά από το 4-0 στο Παρίσι, αλλά υπολόγιζε χωρίς την "καρδιά" της Μπαρτσελόνα. Δύο γκολ του Νεϊμάρ και ένα του Σέρζι Ρομπέρτο μετά από το 88ο λεπτό οδήγησαν τους "μπλαουγκράνα" στη μεγαλύτερη ανατροπή στην ιστορία των ευρωπαϊκών διοργανώσεων!

Οι "μπλαουγκράνα" σημείωσαν ένα γκολ στην έναρξη των δύο ημιχρόνων με τον Λουίς Σουάρες και τον Λιονέλ Μέσι (πέναλτι), απόλαυσαν και το δώρο από το αυτογκόλ του Λοβρίν Κιρζαβά, αλλά ο Καβάνι στο 62' "σίγησε" πάνω από 90.000 φιλάθλους που έδειχναν να πιστεύουν την ανατροπή στο 3-0.

Τα δύο γκολ του Νεϊμάρ στο 88' και στο 91' έδωσαν μία τελευταία ελπίδα στους Καταλανούς και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η "χρυσή αλλαγή" του Λουίς Ενρίκε έγραψε το τελικό 6-1.