Α’ αγώνας Επαρχιακού Πρωταθλήματος Σκοποβολής της ΚΟΚ & ΔΑΖ Λευκωσίας

Δημοσιεύτηκε στις:

Σούπερ αποδόσεις από το Stoiximan στα Κυπριακά ματς! Παίξε με 100€ bonus, 0% γκανιότα και περισσότερα από 150 ειδικά στοιχήματα για τα παιχνίδια του Κυπριακού πρωταθλήματος.

Αυξημένο ενδιαφέρον κυνηγών και Κυνηγετικών Συλλόγων

• Οι συμμετοχές αθλητών ξεπέρασαν τις 130, ενώ οι ομάδες των Κυνηγετικών Συλλόγων έφτασαν τις 15.

• Νικήτρια η ομάδα του Κ.Σ. «Πολύκαττος» Αγίας Μαρίνας, ενώ στους κυνηγούς κέρδισε ο Στέλιος Στυλιανού και στους σκοπευτές ο Λουκάς Ψημολοφίτης.

Με ρεκόρ συμμετοχών ξεκίνησε το φετινό Ε’ Επαρχιακό Πρωτάθλημα Σκοποβολής, των Κυνηγετικών Συλλόγων της ΚΟΚ & ΔΑΖ Λευκωσίας. Στον πρώτο αγώνα τον οποίο αθλοθέτησε η εταιρία Fx Pro, οι συμμετοχές αθλητών ξεπέρασαν τις 130, ενώ οι ομάδες των συλλόγων έφτασαν τις δεκαπέντε. Νικήτρια αναδείχτηκε η ομάδα του Κυνηγετικού Συλλόγου «Πολύκαττος» Αγίας Μαρίνας Ξυλιάτου με 180 επιτυχίες στους 200 δίσκους του αγώνα, ενώ δεύτερη κατετάγη η ομάδα του Κ.Σ. Πέρα Ορεινής με 176/200 και τρίτη η «Φραγκολίνα» Καϊμακλίου με 175/200. Στην εφηβική κατάταξη πρώτευσε επίσης η ομάδα του Κ.Σ. «Πολύκαττος» με 152/200.

Στην Α’ κατηγορία των κυνηγών κέρδισε ο Στέλιος Στυλιανού του Κ.Σ. Πέρα Ορεινής με 46/50, όσους πέτυχε και ο νικητής της Β’ κατηγορίας Άκης Λεωνίδου του Κ.Σ. Πυργών, ενώ ο Θανάσης Κωνσταντίνου του «Πολύκαττου» πήρε την πρώτη θέση στους βετεράνους κυνηγούς με 47/50. Ο νεαρός Παναγιώτης Νεοφύτου του ιδίου συλλόγου πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία των εφήβων με 41/50. Ο Λουκάς Ψημολοφίτης της ΣΚΟΛΕΥ ήταν ο νικητής στην Α’ κατηγορία των σκοπευτών με 49/50, ενώ Πέτρος Δανιήλ της ίδιας Οργάνωσης πρώτευσε στη Β’ κατηγορία των σκοπευτών με 47/50 και ο Ανδρέας Εφέ της Κ.Ε. Λυθροδόντα στους βετεράνους σκοπευτές με 46/50.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του πρώτου πρωταθληματικού αγώνα της ΚΟΚ & ΔΑΖ Λευκωσίας σε κάθε κατηγορία ήταν τα ακόλουθα: