Η κλήρωση του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ

Stoiximan: Παίξε με 100€ bonus, Καθημερινές προσφορές στο Παγκόσμιο*, 300+ ειδικά στοιχήματα σε κάθε αγώνα, 600+ Μακροχρόνια ειδικά!

Πραγματοποιήθηκε σήμερα το απόγευμα στο Ολυμπιακό Μέγαρο η κλήρωση του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ περιόδου 2018 – 2019.
Το νέο Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί με τη συμμετοχή 14 ομάδων, θα αρχίσει το Σαββατοκύριακο 15 – 16 Σεπτεμβρίου και θα ολοκληρωθεί στις 26 αγωνιστικές.
Με την ολοκλήρωση του, οι πρώτες 4 ομάδες της κατάταξης θα ανέβουν στο Πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας και οι 2 τελευταίες θα διαβαθμιστούν στο αγροτικό.
Σημειώνεται ότι με την τροποποίηση που έγινε, από την περίοδο 2019 – 2020 οι ομάδες θα αυξηθούν στις δεκαέξι.
«Μπαίνουμε στην τέταρτη χρονιά της διοργάνωσης του Πρωταθλήματος Επίλεκτης Κατηγορίας ΣΤΟΚ και η σύντομη ιστορία του Πρωταθλήματος  δείχνει πως η απόφαση για τη δημιουργία αυτής της Κατηγορίας ήταν ορθή και προσδοκούμε σε μια ακόμη ανταγωνιστική χρονιά.
Η ΚΟΠ είναι δίπλα στη ΣΤΟΚ, δίπλα στις Ομοσπονδίες που την αποτελούν αλλά και στις ίδιες τις ομάδες. Συνεχίζουμε τη στήριξη μας και όπως ήδη ανακοινώθηκε, με απόφαση της Ομοσπονδίας θα καταβληθούν και στο νέο Πρωτάθλημα τα έξοδα διαιτησίας και παρατηρητών.
 Εύχομαι σε όλες τις ομάδες καλή ποδοσφαιρική χρονιά», ανέφερε μεταξύ άλλων πριν αρχίσει η διαδικασία της σημερινής κλήρωσης ο Γενικός Διευθυντής της ΚΟΠ κ. Ανθούλης Μυλωνάς.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρώτου γύρου:
1η αγωνιστική
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι – Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς – ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας
ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας – ΑΣΠΙΣ Πύλας
ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς – ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου
ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου – ΕΛΗΑ Λυθροδόντα
ΑΕΚ Κοράκου – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών – ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου
2η αγωνιστική
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι – ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς – ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών
ΕΛΗΑ Λυθροδόντα – ΑΕΚ Κοράκου
ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου – ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου
ΑΣΠΙΣ Πύλας – ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς
ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας – ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας
Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου
3η αγωνιστική
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς – Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ
ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας – ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι
ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς – ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας
ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου – ΑΣΠΙΣ Πύλας
ΑΕΚ Κοράκου – ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών – ΕΛΗΑ Λυθροδόντα
ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς
4η αγωνιστική
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι – ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς – ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας
ΕΛΗΑ Λυθροδόντα – ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου
ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου – ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών
ΑΣΠΙΣ Πύλας – ΑΕΚ Κοράκου
ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας – ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου
Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς
5η αγωνιστική
ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας – Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ
ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς – ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου – ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι
ΑΕΚ Κοράκου – ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών – ΑΣΠΙΣ Πύλας
ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου – ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς – ΕΛΗΑ Λυθροδόντα
6η αγωνιστική
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι – ΑΕΚ Κοράκου
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς – ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου
ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας – ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς
ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς
ΑΣΠΙΣ Πύλας – ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου
ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας – ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών
Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΕΛΗΑ Λυθροδόντα
7η αγωνιστική
ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς – Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ
ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου – ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας
ΑΕΚ Κοράκου – ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών – ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι
ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου – ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς – ΑΣΠΙΣ Πύλας
ΕΛΗΑ Λυθροδόντα – ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου
8η αγωνιστική
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι – ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς – ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών
ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας – ΑΕΚ Κοράκου
ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς – ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου
ΑΣΠΙΣ Πύλας – ΕΛΗΑ Λυθροδόντα
ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς
Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου
9η αγωνιστική
ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου – Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ
ΑΕΚ Κοράκου – ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών – ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας
ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου – ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς – ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι
ΕΛΗΑ Λυθροδόντα – ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας
ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου – ΑΣΠΙΣ Πύλας
10η αγωνιστική
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι – ΕΛΗΑ Λυθροδόντα
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς
ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας – ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου
ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς – ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών
ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου – ΑΕΚ Κοράκου
ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας – ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου
Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΑΣΠΙΣ Πύλας
11η αγωνιστική
ΑΕΚ Κοράκου – Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών – ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου
ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου – ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς – ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας
ΕΛΗΑ Λυθροδόντα – ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου – ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι
ΑΣΠΙΣ Πύλας – ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας
12η αγωνιστική
ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι – ΑΣΠΙΣ Πύλας
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς – ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου
ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας – ΕΛΗΑ Λυθροδόντα
ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς – ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς
ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου – ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου
ΑΕΚ Κοράκου – ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών
Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ – ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας
13η αγωνιστική
ΛΕΙΒΑΔΙΑΚΟΣ/ΣΑΛΑΜΙΝΑ Λειβαδιών – Ο ΚΟΡΜΑΚΙΤΗΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ Γερολάκκου – ΑΕΚ Κοράκου
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Αγίας Μαρίνας Χρυσοχούς – ΑΕΝ Αγ.Γεωργίου Βρυσούλλων/Αχερίτου
ΕΛΗΑ Λυθροδόντα – ΑΤΛΑΣ Αγλαντζιάς
ΔΟΞΑ Παλαιομετόχου – ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας
ΑΣΠΙΣ Πύλας – ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς
ΟΡΦΕΑΣ Λευκωσίας – ΡΟΤΣΙΔΗΣ Μάμμαρι
Αναλυτικά οι έδρες των 14 ομάδων:
ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς: Κοινοτικό Στάδιο Κυπερούντας
Φοίνικας Αγ. Μαρίνας Χρυσοχούς: Κοινοτικό Στάδιο Ευριπίδης
Λειβαδιακός / Σαλαμίνα Λειβαδιών: Δημοτικό Στάδιο Αγίας Παρασκευής
Ηρακλής Γερολάκκου: Στάδιο Κερύνεια – Επιστροφή
ΑΕΝ Αγ. Γεωργίου Βρυσούλλων Αχερίτου: Γήπεδο Όλυμπος Αχερίτου
Ροτσίδης Μάμμαρι: Κοινοτικό Στάδιο Κοκκινοτριμιθιάς
Εληά Λυθροδόντα: Στάδιο Εληάς Λυθροδόντα
Δόξα Παλαιομετόχου: Στάδιο Δόξας Παλαιομετόχου
Ορφέας Λευκωσίας: Στάδιο Ολυμπιάδας Λυμπιών
Άτλας Αγλαντζιάς: Δημοτικό Στάδιο Αγλαντζιάς
ΑΠΟΝΑ Ανάγυιας: Λεβέντειο Στάδιο
ΑΕΚ Κοράκου: Κοινοτικό Στάδιο Κοράκου
Ο Κορμακίτης: Κοινοτικό Στάδιο Κοκκινοτριμιθιάς
Ασπίς Πύλας: Κοινοτικό Στάδιο Πύλας

BET ON ALFA: Παίξε online και πάρε Bonus 100% με την πρώτη κατάθεση μέχρι 100 Ευρώ